• تاریخ : ۲۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

علت بزرگ انجام گرفتن نوک سينه/ واقعیتهای جالب درباره نوک سینه خانومان!


آیا تا به حال به نوک سینه خود نگاه کـــرده اید و از خودتان پرسیده اید که آیا آنها عادی هستند؟ به نظر می رسد که آن ها در شکل و سایزهای مختلف دیده می شوند. علاوه بر آن، می توانند لذتی باور نکـــردنی برایتان به ارمغان بیاورند، نوزادتان را تغذیه کنند و حتی علائم برخی از مشکلات بالقوه سلامتی تان در سینه ها ظاهر می شوند. بعد از خواندن این مقاله، به شما قول می دهیم که اهمیت افزایشی به این بخش از بدنتان خواهید دارد، در این مقاله هر چیزی که در مورد نوک سینه ها نیاز هست بدانید را برایتان آورده ایم.۱٫ نوک سینه ها می توانند تا تعداد سانت بزرگ شوند


به نقل کرد دکتر آلیسا دویک Alyssa Dweck متخصص خانومان و زایمان در وسچستر نیویورک، اندازه نوک سینه خانومان و هاله اطرافش می تواند به اندازه نیم دلار (یک سکه ۵۰ سنتی) عریض یا کوچکتر از یک سکه ۱۰ سنتی باانجام گرفت، و در هر صورت تکمیلا طبیعی هست. با افزایش وخانوم یا بارداری ممکن هست ورم کـــرده و حتی بزرگتر شوند. 


۲٫ نوک سینه ها در رنگ های مختلف دیده می شوند


صورتی روشن، قرمز آجری، قهوه ای تیره: رنگدانه های نوک سینه با پس زمینه نژادی و رنگ بقیه پوست او در ارتباط هست. درست مثل تغییر اندازه نوک سینه هنگامی که بچه دار می شوید، رنگ نوک سینه هم تغییر می کند و این تغییر اغلب دائمی هست. به نقل کرد دویک ” این تغییرات به خاطر افزایش هورمون ها در دوران بارداری هست. ” 


۳٫ نوک سینه ها می توانند لذت زیادی برایتان به ارمغان بیاورند


نوک سینه ها یک ناحیه تحریک پذیر برای خانومان هست، در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ در مجله Sexual Medicine منتشر انجام گرفت این نکته را تایید می کند. محققان با هستفاده از تصویر ها MRI متوجه انجام گرفتند زمانی که نوک سینه تحریک می شود ناحیه لذت در مغز روشن می شود، همان ناحیه لذتی که هنگام تحریک کلیتوریس (چوچوله) clitoris و واژن vaginaدر مغز روشن می شود. 


۴٫ ارگاسم نوک سینه دهستان نیست


همان مطالعه در سال ۲۰۱۱ که رابطه بین تحریک نوک سینه و مرکز لذت مغز ارتباط پیدا کـــرده بود، نشان داد که احتمال ارگاسم در نتیجه تحریک نوک سینه به تنهایی وجود دارد. موردی که قبلا محققان جنسی پیش بینی کـــرده بودند که تنها تعداد کمی از خانومان می توانند آن را تجربه کنند. 


۵٫ نوک سینه های اضافی supernumerary nipples


تولد با سه نوک سینه ( یا چهار یا پنج یا هفت در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۲ انجام انجام گرفت ) در بین خانومان و آقاان غیر معمول نیست. بر اساس نقل کرد موسسه ملی بهداشت the National Institutes of Health، این نوک سینه ها به عنوان ” نوک سینه های اضافی supernumerary nipples ” شناخته می شوند که شبیه یک نشان یا خال گوشتی هستند. این نوک سینه های اضافی هرگز روی یک سینه واقعی رانجام گرفت نمی کنند و ممکن هست هر جایی از بدن دیده شوند. 


۶٫ نوک سینه ها باید ناهموار و برجسته باشند


از نزدیک نگاهی به نوک سینه ها و هاله اطرافشان بیندازید، حتما برجستگی های اطرافشان را می بینید، چیزی شبیه به سطح ماه. به نقل کرد دویک ” آن برجستگی های روی هاله می توانند فولیکول های مو، مجراهای لنفی یا غدد چربی باشند که مایعی روان کننده را تولید می کنند. وجود آن ها روی سینه تکمیلا طبیعی هست. ” 


۷٫ ولی گاهی وجود یک برجستگی در نوک سینه یک رویداد بد هست


یک نوع نادر از سرطان پستان به نام پاژه Paget’s disease می تواند خود را به صورت برجستگی های قرمز یا جوش (بثورات) rash روی نوک سینه یا هاله اطراف آن نشان دهد. به نقل کرد دویک ” ظاهرش مثل یک پوست برافروخته هست که قرار نیست از بین برود. ” اگر چنین نقاطی روی سینه مشاهده کـــردید که بعد از تعداد هفته از بین نرفتند باید سری به پزشکتان بخانومید. 


۸٫ نوک سینه ها باشگاه را دوست ندارند


به نقل کرد دویک، ورزش کـــردن برای سلامت کلی بدن عالی هست ولی برای نوک سینه ها ناآسوده کننده هست، چون اغلب خشک انجام گرفته ، خراشیده می شوند و یا حتی ممکن هست به خاطر کشیده انجام گرفتن به لباس ورزشی تان خونریزی کنند. اگر چنین مشکلی دارید می توانید قبل از جلسات تردمیل از نرم کننده یا روغن های گیاهی هستفاده کنید تا پوست تحریک انجام گرفته این ناحیه، تسکین پیدا کند. 


۹٫ شیر دادن به نوزاد هم می تواند همین مشکل را برای نوک سینه ها بوجود بیاورد


به نقل کرد دویک، حساسیت، درد، ترک خوردن و خونریزی – این ها فقط برخی از عواقب داشتن یک نوزاد گرسنه هستند که باید تعدادین بار در روز با سینه مادر تغذیه شوند. این علایم کم کم با گذشت زمان از بین می روند ولی اگر هنوز هم نوک سینه شما دردناک بود، بهتر هست با یک متخصص اطفال یا مشاور تغذیه ملاقات کـــرده و از او مشورت بگیرید. 


۱۰٫ معمولا شیر از نوک سینه ها نشت می کنند


مادران شیرده بهتر هست یک بلوز اضافی در کیفشان داشته باشند. ترشح شیر از سینه یک پدیده نادر هست ولی خانومانی که در حال شیر دادن به نوزد هستند ممکن هست هر از گاهی این مشکل را تجربه کنند، به خصوص زمانی که صدای گریه نوزادی را در اطراف خود بشوند. 


۱۱٫ ترشح سینه می تواند علامت خطر باانجام گرفت


به نقل کرد دویک، اگر بعد از فشردن سینه کمی ترشح داشتید احتمالا مشکل بزرگی نیست ولی اگر این ترشح سفید و کرمی غلیظ باانجام گرفت و به صورت خود به خود از سینه خارج شود می تواند نشانه ای از رانجام گرفت تود ه ای غیر سرطانی در مغز باانجام گرفت. ترشح سبز یا سیاه می تواند نشانه ای از وجود یک مشکل خوش خیم در مجرای نوک سینه باانجام گرفت. و ترشح خونی ممکن هست نشانه سرطان سینه باانجام گرفت. اگر با این گونه ترشحات روبرو انجام گرفتید بهتر هست با پزشک خود ملاقاتی داشته باشید. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما