• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

طراحی فرش زروان کارپت با توجه به نیاز تولید کنندگان مطرح فرش کشور، با طراحی انواع فرش های دستباف و ماشینی در شانه، تراکم و رجشمار های مورد نیاز، مفتخر هست در طول فعالیت خود جزو یکی از شرکت های برتر طراحی فرش کشور به حضور شما معرفی گردد.

طراحی حرفه ای فرش توسط متخصصین و اساتید دانشگاهی،به کمک ابزارهای روز دنیا توام با سلیقه ایرانی حیاتی ترین نیاز ساخانومدگان فرش دستباف و ماشینی ارزیابی می شود که این حیاتی توسط شرکت طراحی فرش زروان کارپت محقق گردیده هست.

شناخت و کارشناسی فرش های اصیل ایرانی

طراحی فرش ایرانی,فرش های اصیل ایرانی,فرش ماشینی

نام و آوازه فرش دستباف ایران در بین جهانیان پیچیده هست

 شناخت و کارشناسی فرش های اصیل ایرانی 

هنر فرش بافی، نقش آسمانی ترین خاطره آدمیان هست. هنر یاد آوردن بهشت و نقش کـــردن آن و هنر بافتن آرزویی از آرزوهای زیادمار بهشت. ما این هنر را نقطه به نقطه بر زمینه ای از نخ، پشم و ابریشم با رنگ هایی الوان طرح می خانومیم تا مبادا این خاطره مبهم از خاطر آدمیان محو شود.

شناخت و کارشناسی یک محصول از اصول زیربنایی در هر پیشه بوده و هست که کاری بس دشوار طلب می نماید. با وجود این حیاتی اگر قدمت آن محصول به گذشته های دیرین و دور نیز بازگردد، بررسی و کارشناسی آن امری بس دشوارتر از کالاهای امروزین هست.
همان گونه که می دانیم هنر فرش بافی از دیرکهن بین ایرانیان سینه به سینه تا به امروز نسل به نسل چرخیده و با شمایلی تخصصی تر در اختیار نسل جدید قراررر گرفته هست.

پس لازمه شناخت یک هنر، بررسی عمیق آن دانش از گذشته تا به کنون و ایجاد تجربه کافی درباره ماهیت آن هنر می باانجام گرفت.
نام و آوازه فرش دستباف ایران از گذشته های دور در بین جهانیان پیچیده هست. هنر گره زدن تاروپودها در میان یکدیگر بیانگر تمدن و فرهنگ دیرینه ایرانیان در این زمینههه بوده و هست. در هنر طراحی فرش دستباف هر شکل و یا تصویر ، بیانگر یک نماد و معنای خاص می باانجام گرفت که افزایش اهل فن این هنر بعد از بررسی و تحلیل موضوعی به آن می توانند دست یابند.

اگرچه قدمت فرش دستباف در ایران زیاد فراتر از فرش ماشینی می باانجام گرفت ولی طراحی و بافتفرش ماشینی نیز به نوبه خود از هنرهای جهش یافته و منحصر بفرد ایران به حساب می آید. به گونه ای که طرح ها و المان های کلاسیک بکار رفته در آن هر فردی را در هرکجای جهان به وجد می آورد.
در هنر طراحی فرش ایرانی چه فرش دستباف و چه فرش ماشینی طراح سعی دارد تا با کنار هم قرار دادن و چیدمان اصولی و صحیح گل ها، برگ ها، واگیره ها و …    یک مفهوم و معنای خاص را در طرح نشان داده و بگنجاند. به صورت حتم لازم به ذکر هست، امروزه طراحی فرش که تقریبا از یک هنر به صنعت مبدل گشته زیاد تخصص یافته تر از گذشته کار می شود.

طراحی فرش ایرانی,فرش های اصیل ایرانی,فرش ماشینی

منبع:zarvancarpet.com

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما