• تاریخ : ۱۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

714967 920 صدور حکم 3 ســال حبس برای روحانی جمهوری آذربایجان

دادگاه شهرستان ماســالی جمهوری آذربایجان روز دوشنبه سردار حاجی حسنلی، روحانی مسلمان این کشور را به تحمل سه ســال زندان محکوم کرد.

به نقل ایرنا، سردار حاجی حسنلی ۲۲ فوریه (چهارم اسفند ماه ســال گذشته) بر اساس شکایت فرماندار شهرستان ماســالی واقع در ۲۴۰ کیلومتری جنوب باکو و به اتهام نقض الزامات قانون کیفری جمهوری آذربایجان شامل برگزاری آیین و مراسم های دینی و اقامه بدون مجوز نماز جمعه در این شهرستان، بازداشت شده بود. 

آنار آلمرادلی قاضی دادگاه شهرستان ماســالی در جلسه امروز دادگاه این شهرستان حکم زندان به مدت سه ســال برای این روحانی صادر کرد. 

این در حالی اســت که سردار حاجی حسنلی، اتهامات وارده در دادگاه علیه خود را بی اساس خوانده اســت. 

حزب اسلامی جمهوری آذربایجان نیز با صدور بیانیه ای به حکم دادگاه شهرستان ماســالی در باره این روحانی اعتراض کرد و آن را غیر عادلانه خواند.

به نقل منابع خبری باکو، سردار حاجی حسنلی متولد ســال ۱۹۷۴ از دوره کودکی قرآن و معارف اسلامی را در زمان شوروی سابق از اســتاد ملا بیگلر جناب آقازاده اولین نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان فراگرفـــــت و بعد از فروپاشی شوروی در ســال ۱۹۹۱ برای ادامه تحصیل دینی به قم رفـــــت و از محضر اساتید بزرگی چون آیت الله بهجت، آیت الله جوادی آملی، آیت الله احمدی میانجی، علم و معارف اسلامی را آموخت.

وی عضو مجمع روحانیون مسلمان جمهوری آذربایجان و سردبیر سایت اسلامی مائده می باشد.

هر چند قانون فعالیت دینی جمهوری آذربایجان تا چند ماه پیش به فارغ التحصیلان حوزه و مراکز علمی دینی خارج از این کشور، اجازه برگزاری آیین و مراسم دینی در جمهوری آذربایجان را نمی داد، اما بر اساس اصلاحیه جدید این قانون، برگزاری هرگونه آیین و مراسم دینی توسط فارغ التحصیلان حوزه و مراکز یاد شده فقط با مجوز نهادهای جمهوری آذربایجان از جمله اداره مسلمانان قفقاز، امکان پذیر می باشد. 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته صدور حکم ۳ ســال حبس برای روحانی جمهوری آذربایجان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما