• تاریخ : ۲۷ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

بر اساس تعدادی از احکام تازه منتشر انجام گرفته دادگاه‌های مختلف در آمریکا، خانومان شاغل در مایکروسافت که پست های فنی را بر عهده دارند، به انجام گرفتت از مزاحمت‌های جنسی همکاران آقاشان در عذاب هستند.

به گزار

ش خانوم فردا، به گرازش
از
فارس، این خانومان از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۶ در مجموع ۲۳۸ شکایت را به علت تبعیض های جنسیتی، مزاحمت های جنسی و غیره که توسط همکاران آقاشان شده به ثبت رسانده اند.

پیش بینی می شود میزان مزاحمت های واقعی و تبعیض های جنسیتی در این شرکت زیاد زیاد از این رقم باانجام گرفت و تعداد گسترده ای از خانومان به علل مختلف شکایت های خود را به ثبت نرسانده باشند.

افشای اسناد یادانجام گرفته ناشی از پیگیری یک شکایت قضایی توسط یک خانوم هست که ابتدا در سال ۲۰۱۵ توسط وی به ثبت رسیده بود. بر این اساس وی مدعی انجام گرفته بود نظام درجه بندی داخلی مایکروسافت به نفع آقاان عمل می کند و تکمیلا تبعیض آمیز هست. این خانوم خوهستار تغییر نظام یادانجام گرفته که جلوی پیشرفت خانومان را می گیرد انجام گرفته بود.

به دنبال این شکایت و به منظور بررسی فرهنگ کاری حاکم بر مایکروسافت محتوای شکایات مشابه دیگر علیه این شرکت هم افشا انجام گرفت و وکلای مدافع پرونده مذکور مدعی هستند سوابق مایکروسافت حاکیست که این شرکت فضایی جنسیت زده علیه خانومان دارد و موجب تداوم آزار جنسی و مزاحمت برای کارکنان خانوم می شود و کارکنان آقا اغلب در صورت انجام چنین رفتارهایی مجازات نانجام گرفته باقی می مانند. قرار هست رسیدگی به این پرونده در هفته های فردا ادامه یابد.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما