• تاریخ : ۱۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با تشکیل شورای ملی سالمندی خدمات بهداشتی به سالمندان در منزل با دنبال هستقلال آنها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
خانه ملت، عبدالرضا عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس امروز ( ۳شنبه ۱۸ مهر) در کنگره جمعیت وتوسعه انسانى در جمع نمایندگان مجالس آسیا، گفت: با توجه به گذار جمعیتی ایران و افزایش سالمندان تا سال ۱۴۳۰ نیاز هست در حیطه خدمات نگهداری و توانبخشی سالمندان بستر سازی صورت گیرد، پس ارائه خدمات توانبخشی و خدمات بهداشتی به سالمندان در منزل و گسترش “سالمندی در خانه” برای هستقلال و توانمندسازی آنان با تشکیل شورای ملی سالمندی رصد خواهد انجام گرفت.
نماینده آقام شیروان درمجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین تدوین سند ملی توانبخشی در حیطه افراد دارای معلولیت یا سالمندان دارای ناتوانی باید مورد توجه قرار گیرد، به صورت حتم  بستر سازی در خصوص پیمایش و جمع آوری هشدارات در حیطه سالمندان در حال انجام هست.

وی تاکید کـــرد: بر اساس پلن توسعه ششم تقویت نهاد خانواده و جایگاه خانوم درآ ن و هستیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه عرصه ها وتوجه ویژه به نقش ساخانومده آنها تصویب انجام گرفته هست، بنابراین  برای سالهای آتی حضور افزایش خانومان در فعالیت های اجتماعی، فعالیت های دولتی و NGO ها رصد خواهد انجام گرفت.

عزیزی ادامه داد: همچنین در حیطه سلامت خانومان طرح هایی مانند غربالگری سرطان های خانومان در سراسر کشور با نخستویت کارکنان خانوم و خانومان سرپرست خانوار به طور رایگان انجام خواهد انجام گرفت، از سوی دیگر توانمندسازی افزایش پزشکان خانومان و زایمان و ماماها و حمایت از تهیه مکمل های غذایی مانند قرص آهن و اسید فولیک برای هستفاده مادران نیازمند رصد خواهد انجام گرفت.

این نماینده آقام درمجلس دهم با اشاره به اینکه در حیطه کودکان و جوانان افزایش سلامت جسمی و روانی و اجتماعی مدنظر هست،گفت:  به طور حتم سلامت جسمانی و روانی پایانی دانش آموزان دختر در همه پایه های تحصیلی دوره نخست متوسطه غربالگری خواهد انجام گرفت و تعلیم مباحث بهداشتی به افراد داده می شود.

عزیزی با بیان اینکه برای جوانان تسهیل شرایط ازدواج با اعطای وام رصد خواهد انجام گرفت، افزود: همچنین سند سیهستهای کلی نظام در حوزه جوانان توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست تدوین هست، به صورت حتم توسعه و پیشرفت نقطه پایان ندارد و با توجه به اینکه انسان موجودی تعدادبُعدی هست؛ نیاز هست پایان ابعاد توسعه مانند ابعاد فرهنگی و معنوی نیز دیده شود و رانجام گرفت و پیشرفت در جوامع در پایان ابعاد باانجام گرفت.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کـــرد: کمال مطلوب آن هست که توسعه همراه با عدالت برای پایان فرهنگ ها بدون تبعیض مذهبی باانجام گرفت.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما