• تاریخ : ۲۱ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در ردیف‌های بودجه برای این معاونت تنها ۴۶ میلیارد تومان پیشنهاد انجام گرفته هست، گفت: این درحالیست که حدود ۱۸ میلیارد تومان از این مبلغ برای پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان این معاونت هزینه خواهد انجام گرفت؛ لذا با بودجه پیشنهادی، با توجه به طرح‌های ملی و ستاد جوانان، نمی توان کارهای بزرگی انجام داد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، محمد مهدی تندگویان با انتقاد از اینکه بر اساس بودجه پیشنهاد انجام گرفته دولت برای سال ۹۷ برای هر هستان تنها ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص خواهد یافت، اظهار کـــرد: در حال حاضر ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده دخانیات در دل بانک‌های عامل تبدیل به وام ازدواج می شود که این مبلغ مربوط به پلن ریزی و اجرای طرح‌های ملی جوانان نیست، بلکه این پول درصورت محقق انجام گرفتن تنها به شکل وام به جوانان پرداخت می شود.
وی با اشاره به طرح های این معاونت برای رسیدگی به امور جوانان در سال فردا تصریح کـــرد: بخشی از خانه‌های جوانان امسال به شکل هستیجاری در اختیار فعالیت‌های جوانان  و سمن‌ها قرار داشتند؛ قصد داشتیم تا سال فردا نیز نسبت به ساخت تعدادی از خانه‌های جوانان اقدام کنیم که با بودجه پیشنهادی به نظر می رسد در سال ۹۷ در این خصوص نیز با مشکل رو به رو شویم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه با ابزار امیدواری نسبت به ابداًحیه بودجه و توجه به خانه های جوانان افزود: میانگین بودجه ۷۰۰ میلیونی برای هر هستان که قرار هست بین NGO ها، خانه‌های جوانان، طرح ها و … تقسیم شود، نمی تواند پاسخگوی همه این موارد باانجام گرفت.

تندگویان در ادامه با اشاره به طرح ها و هزینه های معاونت جوانان تاکید کـــرد: کمک به سمن ها، رسیدگی و پلن ریزی برای اوقات فراغت جوانان، طرح های کارآفرینی و توانمندسازی تشکل‌ها و احداث و اداره خانه‌های جوانان از جمله این پلن ههست. درکنار این موارد باید به طرح های خاص هر هستان نیز اشاره کـــرد. همچنین در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰۰ سمن در کشور مشغول فعالیت‌اند که پلن معاونت جوانان برای افزایش تعداد آنان، هزینه‌های افزایشی را نیز به همراه خواهد داشت.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بودجه سال گذشته این معاونت نزدیک به ۳۶ میلیارد تومان بوده اظهار کـــرد: با توجه به تغییرات مدیریتی این معاونت، بخشی از بودجه ۶ ماه نخست سال نیز هنوز محقق نانجام گرفته هست. به نظر می رسد تنها تخصیص نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان از میان بودجه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی وزارت ورزش و جوانان برای یک معاونت سهم ناچیزی باانجام گرفت.

تندگویان در ادامه اظهار کـــرد: اگرچه وزارت خانه‌های مسکن، رفاه و …با سرفصل های دیگری نیز بودجه در حوزه جوانان دریافت می کنند اما معاونت امور جوانان نظارتی بر عملکـــرد آنان ندارد. ممکن هست در بخش های دیگری از وزارت خانه‌ها سرفصل های بودجه‌ای برای تهیه مسکن و اشتغال جوانان وجود داشته باانجام گرفت اما معاونت جوانان نه توان نظارت و پایش آنها را دارد و نه می تواند در این موارد مداخله ای انجام دهد. به همین دلیل نباید عملکـــرد آنان را به پای این معاونت گذاشت. 

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما