• تاریخ : ۲۱ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در شبستان مسجد اعظم قم برگزار انجام گرفت، با اشاره به جزئیات سند ۲۰۳۰ اظهار داشتاین سند مربوط به سازمان ملل بوده و نقل کرد می‌شود با دنبال ساختن جهان برای ما در دستور کار برای توسعه پایدار هست.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه محتوای تحلیل نقل کردم براساس سندی هست که توسط افراد رویداده ترجمه انجام گرفته و هیچ ارتباطی با آنچه در فضای مجازی منتشرانجام گرفته ندارد افزود: دنبال از بیان این مطالب جسارت به کسی نیست بلکه تنها توضیحاتی درباره این سند هست تا ملت و مسئولان وظایف خود را درباره آن بدانند و این‌گونه نیست که با تکیه‌بر شایعات باانجام گرفت.

Image result for ‫سند 2030‬‎

هستاد برجسته حوزه علمیه با تاکید براینکه دلیل اینکه قبلاً به سراغ این موضوع نرفتیم چون نخوهستیم فضای شیرین انتخابات پرشور و امن و امان تحت تأثیر قرار گیرد، خاطرنشان کـــرد: قضاوت مربوط به سند هست و آنچه در فضای مجازی نسبت داده‌اند مورد نظر ما نیست.

وی با اشاره به تاریخچه این سند گفت: در نخستین ماده این سند به عنوان مقدمه نوشته‌اند ما روسای دولت‌ها، کشورها و نمایندگان عالی‌رتبه که به معقولت هفتادمین سالروز تأسیس سازمان ملل متحد از ۲۵ تا ۲۷ سپتامبرر ۲۰۱۵ در مقر آن در نیویورک گردهم آمدیم در مورد اهدافف  جدیدی برای توسعه پایدار توافق کـــردیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کـــرد: در ماده دو مطرح‌انجام گرفته که ما به نیابت از آقامی که به آن‌ها خدمت می‌کنیم درباره مجموعه‌ای از اهداف جامع، فراگیر و آقام محور جهانی و دگرگون‌کننده، تصمیمی تاریخی اتخاذ کـــرده‌ایم بر این اساس ما متعهد می‌شویم؛ این جمله نشان می‌دهد که این سند تعهدآور هست.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به بخشی دیگر از تعهدات این سند مبنی براینکه برای تحقق این دستور تا سال ۲۰۳۰ به مدت ۱۵ سال بدون وقفه تلاش می‌کنیم تصریح کـــرد: براساس این سند عده‌ای می‌خواهند برای آقام جهان با عنوان توسعه پایدار و جهان مترقی راا بساخانومد، این سند در ۵۹ بند با ۱۷ دنبال تدوین‌انجام گرفته که زیادی از این اهداف زیبا و انسانی هست ولی مجموع آن تثبیت نظام سلطه هست.

هستاد برجسته حوزه علمیه با تاکید براینکه لابه‌لای این سند موضوع را که نظام سلطه تثبیت می‌شود گنجانده‌انجام گرفته هست ادامه داد: در اهداف ۴ و ۵ این سند آمده تضمین تعلیم با کیفیت برابر و فراگیر و ترویج فرصت‌های یادگیری مادام العمر برای همه، دستیابی به تساوی جنسیتی، توانمندسازی همه خانومان و دختران همچنینن در اصل ۸ آمده ما به جهانی می‌اندیشیم که حقوق بشر محترم باانجام گرفت و همه خانومان و دختران به طور همه جانبه تساوی جنسیتی را درک کنند و همه موانع حقوقی،، اجتماعی و اقتصادی موجود بر سر راه توانمندی سازی آن‌ها برداشته شود.

وی خاطرنشان کـــرد: تعداد ملاحظه درباره این سند وجود دارد نخست اینکه این سند همان‌طور که در مقدمه آمده عهد نامه‌ای برای پلن‌های تعلیمی، اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست به مدت ۱۵ سال برای جهان پلن‌ریزی‌انجام گرفته هست تا فرهنگ سکولار غرب را در همه جا پیاده‌سازی کنند تا جهان را دگرگون کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با طرح این سوال که آیا ما باید بایستیم تا دیگران برای ۱۵ سال پایان شئون خانومدگی ما را پلن‌ریزی کنند؟ بیان کـــرد: ما با اینکه می‌توانیم آن را نپذیریم دلیل باید آن را قبول کنیم؟ با اینکه برای تغییر تعلیمی و سایر امور کشور خودمان پلن داریم چه الزامی بر پذیرش آن داریم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه با وجود داشتن پلن اقتصادی و تغییر تعلیمی دلیل باید آن‌ها باید برای ما تصمیم بگیرند؟ اظهار داشت: آیا این قیمومیت دیگران نیست؟ حیاتی این هست که بعد از پذیرش این سند باید گزارش سالانه به آن‌ها بدهیم صد تا ۱۲۰ سؤال درباره پایان شئون کشور آماده می‌کنند و باید آن راا اعلام کنیم که این بهترین نوع جاسوسی برای آن‌ها هست.

آیت الله مکارم شیرازی سند ۲۰۳۰ را جاسوسی آشکار نامید و گفت: از متولیان این سند یونسکو هست، متداوم دولت‌های سلطه‌گر جاسوس‌هایی داشته‌اند این دولت‌ها به نام رویداده و کارمند و کارشناس در همه نهادهای جهانی جاسوس دارند.

وی با بیان اینکه جناب آقاان می‌گویند هنگام پذیرش سند زیر آن نوشتیم تاجایی سند را قبول داریم که با فرهنگ و مذهب ما سازگار باانجام گرفت ادامه داد: این را نوشته‌اند و در نامه‌ای که به امضای ۳ وزیر نوشته‌انجام گرفته رونوشت آن را برای من هم فرستادند ولی گویا به این نکته توجه نکـــردند آن‌ها می‌گویند شرایط شما را تا جایی می‌پذیریم کهه بر خلاف روح سند نباانجام گرفت.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کـــرد: آن‌ها این شرایط ما را پایان و کمال نمی‌پذیرند ما مملکت مذهبی و دارای شرایط و فقه خاص هستیم، فرهنگ ما با روح سند سکولار سازگار نیست ولی به این نکته توجه نکـــردند تنظیم‌کنندگان سند تا جایی آن را قبول دارند که با روح سند مخالفت نداشته باانجام گرفت.

وی با بیان اینکه این سؤال برای همه مطرح هست که دلیل این سند بی‌سروصدا به تعلیم‌وپرورش داده انجام گرفت و تعدادین کارگروه برای اجرای ‌آن انتخاب انجام گرفته‌اند افزود: متولی اصلی این گونه اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی هست اما بارویداد نبودند با اعضای این شورا صحبت کـــردیم که گفتند هشدار ندارند علاوه بر اینکه مجلس هم با رویداد نانجام گرفتند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه در این سند درباره کمک به کودکان و پایان دادن فقر در همه اشکال آن و در همه‌جا تصریح‌انجام گرفته هست ادامه داد: در دنبال ۲ این سند پایان دادن به گرسنگی، تأمین امنیت غذایی و توسعه کشاورزی پایدار توسط تصویب‌کنندگان آمده هست این سند در این سال چه گامی برای این موضوعع برداشته‌؟ برای کودکان گرسنه یمن که با کمبود مواد غذایی و دارو مواجه هستند چه گامی برداشته‌انجام گرفته هست؟ چه کمکی برای رفع ویرانی‌های سوریه و عراق کـــرده‌اند؟

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به محکومیت شیخ عیسی قاسم گفت: چه سؤالی برای علت این محکومیت داشته‌اید؟ اگر دنبال دگرگون‌کـــردن جهان که تیتر این سند هست چه قدمی در این دو سال برداشته‌اید؟ آیا این دلیل بر آن نیست که دنبال چیز دیگری هست که خلاف ظاهر زیبا و دل‌انگیز آن دامی حساب‌انجام گرفته برای ملت‌های جهان برای سلطه بر فرهنگ و مذهب آن‌ها و دگرگونی آن‌ها هست؟

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما