• تاریخ : ۱۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

حدود یک ماه هست که دفتر پلن‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان جای خود را به دفتر پلن‌ریزی امور جوانان داده هست. اما مسئولان از دلیلیی این تغییر و وضعیت جدید رسیدگی به امور مرتبط با ازدواج توضیحی نداده‌اند.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تغيير و باخانومگري در ساختار سازماني براي اجراي بهتر  ماموريت‌ها امري مرسوم هست و بر همین اساس و با دنبال ارزیابی ميزان اثربخشي فعاليت‌ها در پلن ششم توسعه وظایف دفتر پلن‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده به دفتر پلن‌ريزي و نظارت بر امور جوانان محول انجام گرفت.

به نقل خانوم فردا، حدود یک ماه هست که دفتر پلن‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان جای خود را به دفتر پلن‌ریزی امور جوانان داده هست. اما مسئولان از دلیلیی این تغییر و وضعیت جدید رسیدگی به امور مرتبط با ازدواج توضیحی نداده‌اند. به منظور بررسی جزئیات این تغییر به سراغ سید جواد رضوی، مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان رفتیم. او در گفت‌و‌گو با رویدادنگار خانوم فردا با اشاره به دلایل این تغییر تصریح کـــرد: تغيير و باخانومگري در ساختار سازماني براي اجراي بهتر ماموريت‌ها امري مرسوم بوده كه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، متناسب با پلن‌ها و رويكردهاي جديد از طريق ساز و كار قانوني به اين امر مبادرت مي‌كنند.

ارزیابی میزان اثربخشی فعالیت‌ها از دلایل تغییر هست
او با تاکید بر لزوم تقویت ساختاری امور جوانان گفت: بر اساس تكاليف مندرج در ماده ٩٤ قانون پلن ششم و رويكردهاي دولت پلن‌ريزي و نظارت بر امور جوانان در كشور نيازمند تقويت ساختاري بوده و لذا در چارت پيشنهادي جديد دفتر پلن‌ريزي و نظارت بر امور جوانان پيش‌بيني انجام گرفته هست که اين دفتر علاوه بر انجام وظايف دفتر پلن‌ريزي ازدواج و نظارت بر مراكز مشاوره، وظايفي در حوزه پلن‌ريزي و نظارت در ساير امور جوانان نيز داشته باانجام گرفت تا بتواند در طول پلن ششم ميزان اثربخشي فعاليت‌ها را نيز مورد ارزيابي قرارداده و به صورت دوره‌اي تحليل وضعيت را براي سيهستگذاري و پلن‌ريزي در اختيار مراجع مربوطه قرار دهد.

تكليف قانوني وزارت ورزش و جوانان برقرار هست
مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره سرانجام وضعیت مقوله ازدواج در تغییرات ساختاری این وزارتخانه اظهار کـــرد: موضوعات مربوط به آنچه تكليف قانوني وزارت ورزش و جوانان هست از جمله موضوع تعلیم‌هاي پيش، حين و بعد از ازدواج، ادامه پلن تعلیم مدرس و مربي براي دوره‌هاي مذكور، صدور مجوز مراكز مشاوره با همكاري سازمان نظام روانشناسي كشور، رويكردهاي جديد حمايت و نظارت بر فعاليت‌هاي اين مراكز، باخانومگري و بازبيني دستورالعمل‌ها و فرآيندهاي مربوط به اقدامات و هستانداردسازي آن‌ها و تدوين شاخص‌هاي ارزيابي ادارات كل ورزش و جوانان هستان‌ها نيز بر اساس رويكردها و پلن‌هاي نقل کرد انجام گرفته در حوزه جوانان انجام خواهد انجام گرفت. این وضعیت طبعا شامل مقوله‌هاي حیاتی پلن‌ريزي حوزه ازدواج نيز خواهد بود و لذا ارتقای جايگاه در اين بخش انجام انجام گرفته هست.

انتهای پیام/ ۹۴۰۵۰۲

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما