• تاریخ : ۱۹ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرگروه پژوهشی بیماری‌های پستان پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی با بیان اینکه سرطان پستان در صورت تشخیص به‌موقع درمان‌پذیر هست، گفت: کنترل وخانوم نیز در پیشگیری از سرطان پستان اهمیت زیادی دارد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، دکتر آسیه الفت بخش امروز در نشست رویدادی کنگره سه‌گانه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی که ۲۶ تا ۲۸ مهرماه در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود، اظهار کـــرد: تغذیه سالم و تحرک بدنی حیاتی‌ترین عوامل قابل کنترل برای کاهش ابتلا به این بیماری هستند.
وی افزود: عوامل ژنتیکی، سبک خانومدگی (خانومدگی صنعتی) تغییرات هورمونی و سن بالا در نخستین بارداری، آلودگی محیطی، تغذیه ناسالم و کم بودن تحرکت بدنی حیاتیترین علل بروز بیماری تلقی می‌شوند.

الفت بخش با بیان اینکه سرطان پستان در صورت تشخیص به موقع درمان پذیر هست، گفت: کنترل وخانوم در پیشگیری از سرطان پستان اهمیت زیادی دارد، همچنین غربالگری و معاینات دوره‌ای توسط پزشک بهترین روش‌های تشخیص به‌موقع سرطان پستان به شمار می‌آیند.

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی و نهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان در ادامه با اشاره به محورهای این کنگره، اظهار کـــرد: اپیدمیولوژی، غربالگری و پیشگیری در سرطان، تصویربرداری و روش‌های مداخله‌ای  جراحی انکوپلهستی و بازسازی و رادیوتراپی ژنتیک و سرطان سینه توارثی، ایمونوتراپی و سلول‌ درمانی در سرطان پاتولوژی و ایمونوهیستوشیمی، کیفیت خانومدگی، حفظ باروری، جنبه‌های اخلاقی در سرطان پستان و کاربردهای مهندسی پزشکی از جمله محورهای برگزاری این کنگره محسوب می‌شوند.

مدیرگروه پژوهشی بیماری‌های پستان پژوهشکده معتمد افزود: ۳۱۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال انجام گرفته که حدود ۲۰۰ مقاله به صورت نقل کردرانی و پوستر در این کنگره  ارائه می‌شود.

به نقل کرد وی، در کنار این کنگره کارگاه‌های تعلیمی شامل جراحی، پیشگیری از سرطان، رادیولوژی و آنکولوژی نیز برگزار خواهد انجام گرفت.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما