• تاریخ : ۲۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

زیبا انجام گرفتن جنین در دوران بارداری/ غذاهای تند نخورید!

اگر می‌خواهید فرخانومدتان رنگ و روی نیکوی داشته باانجام گرفت در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید! دوستان کبد عبارتند از: روغن زیتون، انار،روغن ماهی،کاسنی، کنگر، هویج، زرشک و نعناع …


 برای لطافت پوست جنین چه بخوریم؟


زیبایی جنین معمولا بصورت ژنتیکی تعریف میشود، اما با مصرف برخی مواد غذایی می توانید به زیباتر انجام گرفتن نوزاد خود کمک کنید. هر مادری دوست دارد پس از زایمان دارای نوزاد زیبا با پوست لطیف باانجام گرفت. مواد غذایی مفید در دوران بارداری برای زیباترانجام گرفتن جنین


۱٫شیر زعفرانی


زیادی از مادران باردار در طول بارداری از شیر زعفران هستفاده میکنند که بهتر هست مقدار زعفران آن زیاد نباانجام گرفت، چون در مقادیر بالا باعث افزایش خطر سقط میشود.


۲٫ شیره نارگیل


اگر شما دیابت بارداری ندارید و یا حتی مستعد به ابتلا به آن هم نیستید، می توانید در پلن غذایی خود از هسته نارگیل هستفاده کنید.


۳٫ مصرف روزانه شیر


مادر باردار باید روزانه ۲ تا ۳ لیوان شیر مصرف کند، مخصوصا در سه ماهه نخست بارداری نوشیدن شیر را فراموش نکنید که برای رانجام گرفت جنین لازم و ضروری هست.


۴٫مصرف تخم مرغ


تخم مرغ نیز دارای پروتئین بالهست و بهتر هست مادر باردار بصورت مرتب مخصوصا در سه ماهه دوم بارداری مصرف کند.


۵٫ بادام و گردو


مادر باردار بهتر هست مرتب بادام و گردو خشک انجام گرفته و یا تازه را در پلن غذایی خود بگنجاند.


۶٫ روغن زیتون


بهتر هست مادر باردار روغن مصرفی خود را با زیتون و دانه هسته انگور جایگرین کند.


۷٫پرتغال


این میوه سرشار از ویتامین c هست و برای تقویت و کلاژن سازی پوست جنین شما لازم هست، پس در پلن غذایی خود از این میوه هستفاده کنید.


۸٫ آناناس


این میوه سرشار از آهن و ویتامین C هست و توصیه می شود آناناس تازه یا آب آناناس را هفته ای یک بار مصرف کنید. خوردن آب آناناس به همراه یک قاشق عسل برای زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین مفید هست.


۹٫ رب انار


مصرف رب انار در دوران بارداری علاوه براین که از ویار خوردن خاک، مهر، زغال و برفک یخچال نجاتتان می‎دهد، تاثیر زیادی در زیبایی نوزاد دارد.


۱۰٫ خوردن گلابی توسط پدر


خوردن گلابی توسط پدر سبب زیبایی فرخانومد می شود . در کتاب کافی از امام صادق (ع) نقل انجام گرفته هست، ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریست فرمود : باید پدر این پسر بچه ، گلابی خورده باانجام گرفت.خوردن گلابی مایه قوت قلب ، پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه می شود .


۱۱٫ سویا


سویا حاوی مواد معدنی غنی و ویتامین‌های D ، B2وA هست و مصرف آن برای خانومان باردار و جنین زیاد مفید هست.


۱۲٫ سیب ، انجیر، شنبلیله


سیب نیز درزیبایی کودک زیاد تأثیرگذار هست. از طرفی مصرف انجیر و شنبلیله از ریزش مو جلوگیری می کند و سبب افزایش مو می شود.اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان زیبا داشته باشید، توصیه می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.مصرف به خطر سقط جنین را کاهش می دهد، نوزاد را زیبا و از ویار دوران بارداری جلوگیری می کند.


خوردن عسل به خانومان باردار توصیه می‌شود، زیرا دارای قند، آهن، پتاسیم، کلسیم، منگنز، سدیم و فسفر هست. شلغم به خاطر داشتن کلسیم و فسفر برای رانجام گرفت و نمو و هستحکام هستخوان بندی نافع هست لذا خوردن آن به خانومان باردار و شیرده توصیه می‌شود.


کسانی که غذای تند می‎خورند مبتلا به لک‌های صورت می‎شوند، چنان چه حامله باشند نوزادشان ممکن هست لکه‌هایی در بدنش داشته باانجام گرفت. اگر مادر در دوران بارداری ادویه‌ تند مانند خردل یا دارچین و نعناع زیاد مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می شود.


اگر می‌خواهید فرخانومدتان رنگ و روی نیکوی داشته باانجام گرفت در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید. دوستان کبد عبارتند از: روغن زیتون، انار،روغن ماهی،کاسنی، کنگر، هویج، زرشک و نعناع.


خوردن توت فرنگی و هلو نیز در زیبایی نوزاد و شادابی پوست خانوم باردار تاثیر دارد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما