• تاریخ : ۱۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

معمولاً روسای جمهور و همسرانشان را افرادی ســالخورده می‌دانیم. اما آن‌ها نیز زمانی جوان بودند و داســتان آشنایی باهمسرانشان جنبه دیگری از زندگی آن‌ها را نمایان می‌کند.

فرادید| معمولاً روسای جمهور و همسرانشان را افرادی ســالخورده می‌دانیم. اما آن‌ها نیز زمانی جوان بودند و داســتان آشنایی باهمسرانشان جنبه دیگری از زندگی آن‌ها را نمایان می‌کند.

۱٫ جورج واشنگتن و مارتا دندریج

در ســال ۱۷۵۸، “مارتا دندریج” ۲۷ ســال داشت و به‌تازگی بیوه شده بود. مارتا زن بسیار ثروتمندی بود. در همان ســال، جورج واشنگتن که او هم ۲۷ ســال داشت ( و چندان پولی در بساط نداشت) مارتا را در یک رویداد اجتماعی در ویرجینیا ملاقات کرد و خیلی زود در ژانویه ۱۷۵۹ ازدواج کردند. اطرافیان این ازدواج را مصلحتی می‌دانستند، اما این زوج ۴۱ ســال با خوشی کنار هم زندگی کردند. (ازدواج آن‌ها در مزارع متعلق به مارتا برگزار شد که امروز “کاخ سفید” در آنجا واقع اســت.)

140166 446 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۲٫ “جان آدامز” و “لوئیزا کاترین جانسون”

“لوئیزا کاترین جانسون” زاده لندن، در ســال ۱۷۷۹ در خانه‌اش واقع در فرانسه “جان کینسی آدامز” را ملاقات کرد. جان با پدرش در سفری دیپلماتیک به اروپا همراه شده بود. لوئیزا ۴ ســال و جان ۱۲ ســال داشت. این دو دوباره در ســال ۱۷۹۵ در لندن ملاقات کردند. جان با لوئیزا ازدواج کرد و به او گفت اگر می‌خواهد به سطح اســتاندارد خانواده برسد، باید خودش را ارتقا دهد (در آن زمان پدر جان نخست‌وزیر بود). بااین‌حال لوئیزا با او ازدواج کرد. خانواده جان آشکارا مخالفت خود را بر سر حضور یک “خارجی” در خانواده ابراز کردند. اما این دو تا زمان مرگ جان آدامز در ســال ۱۸۴۸ باهم زندگی کردند. تا قبل از ملانیا ترامپ، لوئیزا تنها بانوی اول خارجی بود.

140167 778 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۳٫ “جیمز بیوکنن” و “آنه کولمن”

در تابستان ۱۸۱۹، جیمز بیوکنن ۲۸ ســاله با آنه کولمن ۲۳ ســاله نامزد کرد. آنه دختر یک تاجر ثروتمند در پنسیلوانیا بود. جیمز در اوایل نامزدی به دلیل مشغله‌هایش وقت زیادی را با آنه صرف نمی‌کرد و همین موضوع سبب ایجاد شایعاتی شد که با زنان دیگر رابطه دارد و تنها برای پول با آنه ازدواج‌کرده اســت. این شایعات نادرست بود اما آنه در ماه نوامبر به جیمز نامه نوشت تا نامزدی را برهم بزند. در نهم دسامبر، آنه به دلیل مصرف بیش‌ازحد لودنوم درگذشت. بیوکنن شدیداً غمگین و مدتی ناپدید شد. اما بالاخره به شغل خود در لانکستر بازگشت. پس از مرگ آنه، قسم خورد که هرگز دیگر ازدواج نمی‌کند. او تنها رئیس‌جمهور مجرد در تاریخ آمریکا اســت.

140168 190 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۴٫ “کالوین کولیج” و “گریس آنا گودوئه”

در ســال ۱۹۰۳، گریس گودوئه در حال آب دادن به گل‌های مدرسه ناشنوایان در نورتمنگتن، ماساچوست بود. همان‌طور که مشغول کار بود، سرش را بالا برد. از پنجره ساختمان روبرو مردی را دید که صورتش را اصلاح می‌کند و لباس چرم و کلاه نیز بر سر دارد. گریس با صدای بلند شروع به خنده کرد و مرد به‌سوی او برگشت. این اولین دیدار آن‌ها بود. دو ســال بعد ازدواج کردند.

140169 640 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۵٫ “هری ترومن” و “بس والاس”

در ســال ۱۸۹۰، زمانی که هر دو کودک بودند، در کلیسای باپتیست در میسوری دیدار کردند. هر دو در یک مدرسه درس می‌خواندند. هری ۶ و بس ۵ ســاله بود. بعدها ترومن درباره اولین دیدارشان این‌گونه نوشت: “اندکی باهم آشنا شدیم و شیفته موهای طلایی و چشمان آبی‌اش شدم. هر دو به مدرسه دولتی “ساندی” می‌رفـــــتیم و در همان مدرسه فارغ‌التحصیل شدیم و مسیر زندگی را باهم طی کردیم. برای من، هنوز هم همان چشم‌های آبی و موهای طلایی ســال‌های گذشته را دارد.” بس و هری در ســال ۱۹۱۹ ازدواج کردند.

140170 768 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۶٫ “لیندون جانسون” و “کلاودیا آلتا لیدی برد”

لیندون در ســال ۱۹۳۴ و تنها چند هفته پس از فارغ‌التحصیلی کلاودیا از دانشگاه تگزاس، او را ملاقات کرد. لیندون ۲۶ ســال داشت و مشاور ریچارد کلبرگ بود. لیندون کلاودیا را به‌صرف صبحانه دعوت کرد و همان روز از او خواســتگاری کرد. کلاودیا گفت به پیشنهادش فکر می‌کند. لیندون به واشنگتن بازگشت و هر روز برای کلاودیا نامه و تلگراف می‌فرستاد. ده هفته بعد به تگزاس بازگشت و کلاودیا پاسخ مثبت داد.

140171 719 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۷٫ “ریچارد نیکسون” و “تلما کاترین پت راین”

در ســال ۱۹۳۷ تلما پت رایان در سن ۲۵ ســالگی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فارغ‌التحصیل شد. او در شهر کوچکی نزدیک لس‌آنجلس معلم شد و به عضویت گروه تئاتر آماتور شهر در آمد. در ســال ۱۹۳۸، ریچارد نیکسونِ ۲۶ ســاله که به شرکتی در همان نزدیکی تأسیس کرده بود، به گروه تئاتر پیوست. فکر می‌کرد مهارت‌های بازیگری در جلسات دادگاه به دردش می‌خورد. در اولین اجرا، ریچارد و تلما روبروی هم ایفای نقش کردند. ریچارد در اولین قرار از تلما درخواســت ازدواج کرد. آن‌ها سه ســال بعد ازدواج کردند.

140172 746 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

۸٫ “باراک اوباما” و “میشل رابینسون”

در ســال ۱۹۸۹، میشل رابینسون در یک موسسه حقوقی در واشنگتن مشغول به کار بود که از او خواســتند با کارآموزی از دانشگاه هاروارد کار کند. به نظرش نام عجیبی داشت: “باراک اوباما”. چندی نگذشت که باراک ۲۷ ســاله، میشل ۲۵ ســاله را به‌صرف شام دعوت کرد. میشل بعدها اذعان کرد تمایل نداشت با یکی از معدود مردان سیاه‌پوست در آن شرکت بزرگ بیرون برود. میشل درنهایت راضی شد و پس از چند ماه پیشنهاد داد ازدواج کنند. اما باراک علاقه‌مند نبود. یک شب در ســال ۱۹۹۱ هنگام صرف شام در رستوران شیکاگو، میشل دوباره بحث ازدواج را پیش کشید. باراک باز هم قبول نکرد. اما وقتی دسر را آوردند، یک حلقه نامزدی روی یکی از بشقاب‌ها بود. در ســال ۱۹۹۲ ازدواج کردند.

140173 181 روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟

ترجمه: وب‌سایت فرادید

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته روسای جمهور آمریکا و همسرانشان چگونه آشنا شدند؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما