• تاریخ : ۲۳ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

دولت میانمار امروز (چهارشنبه) اعلام کـــرد، آنگ سان سوچی، رهبر این کشور که با انتقادهای انجام گرفتیدی از بابت عملکـــردش در قبال خشونت‌های اخیر علیه مسلمانان روهینجا مواجه انجام گرفته امسال در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک نقل کردرانی و شرکت نخواهد کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، بحران اخیر بر سر خشونت‌های اعمال انجام گرفته علیه اعضای اقلیت مسلمان روهینجا در میانمار تبدیل به بزرگترین چالش پیش‌ روی دولت سوچی انجام گرفته هست.
تعداد زیادی از منتقدان سوچی اخیرا تقاضا کـــرده‌اند که جایزه صلح نوبل وی به دلیل کوتاهی او در متوقف کـــردن این خشونت‌ها پس گرفته شود.

سوچی سپتامبر سال گذشته در نخستین نقل کردرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان رهبر ملی میانمار از تلاش‌های دولتش برای حل بحران مربوط به بدرفتاری با اقلیت مسلمان روهینجا دفاع کـــرد.

با این حال یک نقل کردگوی حزب وی اعلام کـــرد که سوچی امسال در این نشست شرکت نخواهد کـــرد. همچنین گفت که هنوز دلیل آن را نمی‌داند.

اونگ شین، نقل کردگوی حزب سوچی به رویترز گفت: او هرگز هیچ نگرانی از بابت روبرو انجام گرفتن با انتقادها یا مشکلات ندارد. شاید او در داخل مسائل فوری‌تری برای حل کـــردن دارد.

شورای امنیت سازمان ملل قرار هست امروز نشستی پشت درهای بسته درباره بحران میانمار داشته باانجام گرفت.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما