• تاریخ : ۲۶ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

بر اساس آمارهای موجود در آبان گذشته ۹۷۷ عنوان کتاب کودک و نوجوان منتشر انجام گرفته هست که در مقایسه با مدت زمانی مشابه در سال گذشته شاهد رانجام گرفت ۱۷ درصدی بوده‌ایم.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
تسنیم،‌ بر اساس آمارهای موجود در موسسه خانه کتاب‌، در آبان ۱۳۹۶ماه سال جاری ۸ هزار و ۲۷۷ عنوان کتاب منتشر انجام گرفته هست که در مقایسه با ۷ هزار و ۸۵۱ عنوان منتشر انجام گرفته در دوره زمانی مشابه در سال گذشته شاهد رانجام گرفت ۵ درصدی در تعداد عناوین بوده‌ایم.
از میان ۸ هزار و ۲۷۷ کتاب منتشر انجام گرفته در آبان ماه ۶ هزار و ۵۹۵ عنوان کتاب تألیفی و ۱۶۸۲ عنوان ترجمه بوده‌اند. همچنین ۴ هزار و ۴۳۹ عنوان کتاب چاپ نخست و ۳ هزار و ۸۳۸ عنوان کتاب چاپ مجدد بودند.

در حوزه کودک و نوجوان نیز‌، ۹۷۷ عنوان کتاب‌های کودک و نوجوان در آبان منتشر انجام گرفته هست که در مقایسه با ۸۳۴ عنوان منتشره آبان سال گذشته شاهد ۱۷ درصد رانجام گرفت بوده‌ایم.

میانگین شمارگان کتاب در آبان ۱۲ درصد کاهش داشته و از ۱۸۹۴ نسخه در آبان ۹۵ به ۱۶۸۳ نسخه در آبان ۹۶ رسیده هست. مقایسه میانگین قیمت هر کتاب در ماه گذشته ۱۹ هزار و ۸۹۹ تومان بوده هست، قیمت کتاب در دومین ماه پاییزی سال گذشته ۱۵ هزار و ۸۲۳ تومان بوده هست،‌ بنابراین شاهد رانجام گرفت ۲۶ درصدی هستیم.

ناشران پایتخت ۶ هزار و ۴۸۵ عنوان کتاب و ناشران منطقهستان هزار و ۷۹۲ عنوان در آبان ماه سال جاری منتشر کـــرده‌اند. مولفان خانوم ۱۵۱۸ عنوان کتاب و مولفان آقا ۴ هزار و ۵۱۱ عنوان کتاب تألیف کـــرده‌اند.

هستان پایتخت با ۷۸ درصد انتشار کتاب در آبان ماه در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن قم با ۶۱۱ عنوان، خراسان رضوی با ۳۱۰ عنوان، اصفهان با ۱۸۵ عنوان به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما