• تاریخ : ۲۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

نماینده آقام میاندوآب در مجلس گفت: دولت پلن‌ای برای حل معضلات اجتماعی ندارد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
تسنیم، همایون هاشمی نماینده آقام میاندوآب در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس‌، اظهار داشت: از میان مشکلاتی که کشور با آن درگیر هست، نقل کردانم را به آسیب‌های اجتماعی اختصاص می‌دهم، دلیل که اگر دائما در این رابطه نقل کرد نقل کرد شود باز هم کم هست. این در شرایطی هست که در میان انبوه مشکلات اقتصادی و سیاسی، رسیدگی به مشکلات آسیب‌های اجتماعی مغفول مانده هست.
وی افزود: رهبری در بحث آسیب‌های اجتماعی خوهستار کار جهادی انجام گرفتند و فرمودند که در این حوزه نباید به کارهای معمول بسنده و تنها هر از تعداد گاهی گزارشی داده شود. حال سوال اساسی این هست که آیا اقدامات اجرایی موثری در زمینه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی شده و دستگاه‌های اجرایی کار جهادی در این زمینه انجام داده‌اند؟

نماینده آقام میاندوآب در مجلس با اشاره به برخی آسیب‌های اجتماعی که کشور با آن درگیر هست، تصریح کـــرد: امروز ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین داریم که در طی اجرای دو پلن چهارم و پنجم این میزان دو برابر انجام گرفته هست. سوال اینجهست که آیا این روند در پلن ششم هم قرار هست ادامه پیدا کند؟

هاشمی ادامه داد: امروز بالغ بر ۲ میلیون معتاد، ۳ میلیون خانوم سرپرست خانوار و زیاد از ۳٫۵ میلیون بیکار در کشور وجود دارد که به نقل کرد وزیر کار توزیع آنها نیز به شکل یکنواخت نیست که این آمار برای کشور مصیبت هست.

وی گفت: باید با انسجام دولت و ظهور پلن‌های اساسی شاهد اجرای پلن‌هایی جهت حل معضلات اجتماعی در کشور باشیم، دلیل که آسیب‌های اجتماعی پدیده‌های متغیری هستند که در عین حال قانون‌گریز نبوده و با قانونمندی قابل کنترل هستند. در زمینه قانون برای حل مشکلات اجتماعی مشکلی وجود ندارد، اما مسئله این هست که این قوانین اجرا نمی‌شود.

نماینده آقام میاندوآب در مجلس ادامه داد: اگر به آسیب‌های اجتماعی از زاویه اجتماعی و به موقع نگاه شود شاهد افزایش روزافزون جرائم در کشور نخواهیم بود. اگر امروز کشور با معضل فرار نخبگان روبروست علت آن کم‌کاری مسئولان در این زمینه هست.

هاشمی با انتقاد از عملکـــرد دولت در بحث آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: دلیل دولت پلن‌ای برای حل معضلات اجتماعی ندارد؟ ما نباید در بحث مطرح کـــردن آسیب‌های اجتماعی جزو ساکتین باشیم، دلیل که اگر سکوت کنیم خیانت کـــرده‌ایم و تایم آن رسیده که دولت با نگاه جامع‌نگرانه لایحه‌ای به منظور ریشه‌کنی معضلات اجتماعی تقدیم مجلس کند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما