• تاریخ : ۲۸ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

 

 

 

 

 

 

 

 

کرفس

کرفس، گیاهی هست که زیاد مورد هستفاده ی ایرانیان قرار می گیرد. کرفس خام کالری ناچیزی دارد امّا آن چه باعث می شود به عنوان داروی لاغری شناخته شود، دیرهضم بودن آن هست.
در واقع تایمی شما کرفس را دم می کنید و می نوشید، معده، مدّت زمان زیادی صرف می کند تا کرفس را هضم کند و شما در این مدّت زمان نمی توانید ماده ی غذایی دیگری مصرف کنید.
کرفس از این طریق، احساس سیری را به تعویق می اندازد و نیاز بدن به مواد غذایی به ویژه مواد کربوهیدرات دار را کاهش می دهد.

چای سبز

چای سبز برای همه ی کسانی که قصد لاغرانجام گرفتن دارند، آشنهست. چای سبز به علّت داشتن آنتی اکسیدان و فلاونوئیدهای افزایش نسبت به چای سیاه، خواص افزایشی دارد.
چای سبز دارای پلی فنول های فراوان هست و از طریق افزایش حرارت بدن، سوخت و ساز بدن را افزایش می کند و انرژی سلول های چربی افزایشی را می سوزاند.
چای سبز حدود ۳۵- ۴۳ درصد، چربی سوزی بدن را افزایش می دهد و در روند کاهش جذب چربی موثر هست. چای سبز قند خون را نیز کاهش می دهد و به همین جهت به آسودهی بر پروسه ی لاغری فرد تاثیر می گذارد.


چطور دمنوش کرفس و چای سبز درست کنیم؟

حال که خواص این دو ماده ی گیاهی حیاتی را در لاغری دانستیم، باید به فکر مخلوط کـــردن و هستفاده از آن ها به صورت دمنوش باشیم. در این بخش، طرز تهیه ی دمنوش کرفس و چای سبز را به شما می آموزیم.
آن چه که نیاز دارید:

۱-    دو قاشق چای خوری چای سبز
۲-    نصف قاشق چای خوری پودر برگ کرفس

برای تهیه ی دمنوش کرفس و چای سبز، یک لیوان را با آب جوش بشویید تا گرم شود. سپس کرفس و چای سبز را در همان لیوان بریزید و آب از جوش افتاده(حدود ۸۵ درجه ی سانتی گراد) به آن اضافه کنید. لیوان را دور از حرارت نگه دارید و بعد از ۵ دقیقه بنوشید.
می توانید برای طعم دار انجام گرفتن دمنوش کرفس و چای سبز، از اندکی زعفران و زیره ی سبز هستفاده کنید.

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما