• تاریخ : ۲۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : دنیای خانومانه

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ – ۱۹:۵۶

كد :۷۶۲۸۴

دمنوشهای مفید برای معده درد/ چه غذاهایی برای معده ضرر دارد؟


معصومه عباسی متخصص تغذیه با بیان اینکه در اکثر زمان ها مشکل درد معده، جدی نیست، گفت:


مصرف غذاهای شور، تند، سرخ کـــردنی، حاضری و بیماری های روحی و روانی مانند هسترس و اضطراب باعث بروز درد در ناحیه معده می شود.عباسی به علل بروز درد در معده اشاره کـــرد و اظهار داشت:


گاهی بیماری هایی همچون سوء هاضمه، مسمومیت غذایی، نفخ و زخم معده، یبوست، آپاندیسیت، سنگ کلیه و کیسه صفرا، عفونت اداری و رفلاکس معده باعث ایجاد درد در معده می شود.


وی با اشاره به اینکه باید از علت بروز درد آگاهی پیدا کـــرد، تصریح کـــرد: مصرف دمنوش هایی مانند زیره سیاه و سبز در غذاها، نان زیره، دم نوش نعناع و بابونه به اندازه کم، آناناس، چای بومادران، چای دارچین، دم نوش گشنیز و خود داری از مصرف مواد غذایی کافئین دار باعث درمان درد معده می شود.


این متخصص تغذیه با بیان اینکه کشیدن نفس عمیق درد معده را کاهش می دهد، تاکید کـــرد: ۷۰ درصد درد پودر معده با مصرف موز کاهش می یابد.


 عباسی با بیان اینکه هستفاده از کیسه آب گرم و مالیدن روغن سیاه‎دانه باعث درمان درد معده می شود، خاطر نشان کـــرد: به صورت حتم در زمان درد انجام گرفتید حتما به متخصص گوارش و کبد مراجعه کنید.


وی به مصرف شیرین بیان اشاره کـــرد و افزود: مصرف شیرین بیان باعث بهبود و اثربخشی حالت تهوع و هستفراغ می شود.


وی با بیان اینکه درد معده همراه با هستفراغ خونی خطرناک هست، عنوان کـــرد: هنگام درد معده مشاهده عوارضی مانند ادرار دردناک، درد در دوران بارداری، تنگی نفس، تب، درد در ناحیه شکم خطرناک هست و باید جهت درمان به متخصص گوارش و کبد مراجعه کنید. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما