• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

از ۵۷۲۹۷ واقعه فوت ثبت انجام گرفته در هستان پایتخت، ۳۲۱۲۳ نفر آقا و ۲۴۸۲۳ نفر خانوم بوده‌اند که از حیاتیترین دلایل فوت پایتختی‌ها نیز می‌توان به بیماری‌های قلبی و عروقی اشاره کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش از ایسنا، بر اساس آمارهای سازمان ثبت ‌احوال هستان پایتخت در سال ۱۳۹۶ تعداد ۵۷۲۹۷ واقعه فوت در هستان به ثبت رسیده که از این تعداد ۳۲۱۲۳ واقعه مربوط به فوت آقاان و ۲۴۸۲۳ واقعه مربوط به خانومان بوده هست. همچنین تعداد ۳۵۱ واقعه فوت نامشخص نیز به ثبت رسیده هست. از طرفی افزایشین نرخ فوت‌های ثبت انجام گرفته مربوط به منطقهستان پایتخت با ۵.۴۲ درصد و کاهشین آن مربوط به کهریزک با ۰.۱۶ درصد بوده هست.

در سال ۹۶ از مجموع ۵۴۷۹۶ واقعه فوت جاری ثبت انجام گرفته از تعداد کل فوتی‌های هستان،  ۴۵.۸۴ درصد از فوتی ها در گروه سنی افزایش از ۷۵ سال به ثبت رسیده که افزایشین درصد از فوت جاری ثبت انجام گرفته در این گروه سنی قرار دارد. همچنین در این گروه سنی، تعداد فوت انجام گرفتگان ۴۹.۹۱ درصد آقا و۵۰.۰۹ درصد خانوم راشامل می شوند .کاهشین درصد فوت جاری هم مربوط به گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال با حدود ۰.۳۷ درصد هست.

براساس این گزارش، تعداد ۵۴۷۹۶ واقعه فوت جاری در سال ۹۶ در هستان پایتخت به ثبت رسیده هست که تعداد فوت جاری ثبت انجام گرفته در نقاط منطقهی برابر با۵۴۵۶۰ واقعه وتعداد فوت‌های‌ جاری ثبت انجام گرفته در نقاط روستایی برابر با ۲۳۶واقعه هست. از طرفی تعداد فوت‌های ثبت انجام گرفته آقاان ۳۱۰۵۵ مورد و تعداد فوت‌های ثبت انجام گرفته خانومان برابر با  ۲۳۷۴۱ نفر هست که نسبت جنسی فوت جاری در هستان برابر با ۱۳۰ هست.

همچنین زیاد از ۵۰ هزار  واقعه فوت در سال ۹۶  در هستان پایتخت ثبت انجام گرفته که از این تعداد  دلایل فوت۲۵۶۱۴ نفر با سهم درصدی۴۴.۷۰ بر اثر بیماری های قلبی و عروقی بوده هست.بعد از آن نیز بیماری‌های دستگاه تنفسی با سهم درصدی ۱۴.۱۹و بیماری های عفونی و انگلی با سهم درصدی۹.۹۳ جایگاه دوم و سوم عوامل فوت پایتختی ها را به خود اختصاص داده‌ هست.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201