• تاریخ : ۲ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

درمان دیر انزالی در طب سنتی/ آیا افسردگی باعث دیرانزالی می شود؟!

هیچ درمان دارویی تأییدانجام گرفته برای دیر انزالی وجود ندارد … داروهایی که مورد بررسی قرارگرفته‌اند تنها اثرات محدودی را از خود نشان داده‌اند. ولی درمان‌های روانی برای زیادی از افراد موفقیت‌آمیز بوده هست. دنبال کلی این درمان‌ها این هست که به‌تدریج اضطراب جنسی یک آقا کاهش‌یافته و در رابطه‌ی با شریک جنسی خود به‌آسودهی به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسد …


دیر انزالی آقاان عبارت هست از تاخیر در انزال به میزانی که سبب ناآسودهی بیمار گردد. در انزال دیررس زمان رسیدن به انزال به مقدار زیاد مثلا به ۶۰-۴۵ دقیقه یا افزایش افزایش می یاید. حدود ۴ درصد آقاان مبتلا به انزال دیررس هستند. 


دیر انزالی می تواند به دلیل بیماری های مزمن، جراحی ها و و عوارض ناخوهسته داروها باانجام گرفت. همچنین ممکن هست به دلیلی سوء هستفاده ی از مواد، یا بیماری های روانی مثل افسردگی، اظطراب یا هسترس باانجام گرفت.ناتوانی جنسی در آقاان


علل دیر انزالی


در خیلی از موارد، دیر انزالی به دلیل ترکیبی از بیماری های جسمی و روانی ایجاد می شود.


علل جسمانی دیر انزالی


برخی نقایص بدو تولد که دستگاه باروری آقاان را تحت تاثیر قرار می دهد.

آسیب به عصب های لگنی که ارگاسم و لذت جنسی را کنترل می کنند.

برخی عفونت های خاص، مثل عفونت دستگاه ادراری

جراحی پروستات

بیماری های سیستم عصبی، مثل نوروپاتی دیابتی، سکته مغزی یا آسیب به طناب نخاعی

اختلالات هورمونی، مثل کم کاری تیروئید یا پائین بودن سطح تستوسترون

انزال رو به عقب، حالتی که در آن منی به جای خروج از آلت تناسلی ، به سمت عقب و به داخل مثانه می ریزد.


علل روانی دیر انزالی


افسردگی، اضطراب یا برخی دیگر بیماری های روانی

اختلال در روابط خانوماشویی ناشی از هسترس، ارتباطات ضعیف یا دیگر مشکلاتی که در روابط خانوماشویی رخ می دهد

اضطراب درباره ی عملکـــرد و کارایی خود شخص

داشتن تصویر ذهنی نامعقول از خود

تابوهای فرهنگی و مذهبی

تفاوت بین واقعیت رابطه جنسی با یک شریک و توهمات جنسی


علل دارویی دیر انزالی


داروها و دیگر موادی که می توانند باعث دیر انزالی شوند عبارتند از:


بعضی از داروهای ضدافسردگی

برخی داروهای کنترل کننده فشار خون

برخی داروهای ادرار آور

بعضی داروهای اختلالات روانی

برخی داروهای کنترل کننده تشنج

الکل – بویژه مصرف خیلی زیاد آن ( سوء مصرف الکل یا الکلیسم ها)

برای برخی از آقاان ، یک مشکل جسمی جزئی که موجب تاخیر در انزال می شود می تواند منجر به اضطراب در باره ی انزال در طول یک رابطه جنسی شود. در نتیجه همین اضطراب ممکن هست تاخیر در انزال را بدتر کند.


درمان دیر انزالی


درمان دیر انزالی به علت زمینه ای ایجاد کننده ی آن بستگی دارد، ممکن هست نیاز به تجویز دارو یا تغییر دارویی باانجام گرفت که در حال حاضر هستفاده می کنید، گاه نیاز به مشاوره با روانپزشک دارید، یا اینکه بایستی سوء هستفاده از الکل یا مواد غیر مخدر را ترک نمائید.


درمان دارویی دیر انزالی


اگر دارویی مصرف می کنید که ممکن هست باعث دیرانزالی شود، کاهش میزان مصرف یا تغییر دارو ممکن هست مشکل را برطرف کند. گاهی اوقات تجویز دارو ممکن هست به حل مشکل شما کمک کند.


هیچ دارویی نیست که بطور اختصاصی برای درمان دیرانزالی تائید انجام گرفته باانجام گرفت. داروهایی که برای درمان دیرانزالی بکار می رود اصولا برای درمان دیگر بیماری ها هستفاده می شوند.


داروهایی که گاهی اوقات برای درمان دیرنزالی بکار می رود عبارتند از:


آمانتادین (که در درمان بیماری پارکینسون بکار می رود)


بوسپیرون ( که برای درمان اضطراب هستفاده می شود)


سیپروهپتادین ( برای درمان آلرژی هستفاده می ود)


 درمان روانی دیر انزالی


روان درمانی می تواند به درمان مشکلات روانی مثل افسردگی و اضطراب که باعث بروز دیرانزالی می شود کمک می کند. روان درمانی همچنین برای درمان مشکلات روانی که مستقیما روی توانایی انزال اثر می گذارند توصیه می شود.


درمان دیر انزالی و تقویت قوای جنسی در طب سنتی


عوامل مختلفی‌ از جمله مسایل روحی روانی، نوع تغذیه، تحرک، شرایط آب‌ و هوایی، سن، زیادی از داروها و بعضی از بیماری‌ها می‌توانند در کاهش یا افزایش و تقویت میل جنسی در آقاان و خانومان تاثیرگذار باشند. زیادی از گیاهان نیز با توجه به مواد موجود در آنها می‌توانند برای تقویت میل جنسی موثر باشند.


به صورت حتم قدرت گیاهان از این نظر یکسان نیست و مواد موثر و میزان مصرف آنها در کاهش یا تقویت میل جنسی دخالت دارد.


نعنا: محرک و تقویت کننده میل جنسی


نعنا یکی از گیاهان موثر در تقویت قوای جنسی می باانجام گرفت


صبح و ظهر و شب هر دفعه یک قاشق چای خوری پودر نعنای خشک را در یک هستکان آب جوش دم کنید و با شکر میل نمایید این گیاه یکی از گیاهان موثر در تقویت قوای جنسی می باانجام گرفت.


گیاه الوتروکوکوس: تولید هورمون‌های جنسی افزایش و همچنین تقویت قوای جنسی


خستگی، هسترس و فشارهای روحی همه و همه روی میل و قوای جنسی تأثیر منفی دارند. برای مقابله با این عوامل مخرب و همچنین افزایش میل و لذت جنسی گیاه الوتروکوکوس مفید هست. ریشه‌ی این گیاه باعث تحریک غدد «آندوکرین» به خصوص غدد جنسی می‌شود. الوتروکوکوس همچنین باعث ترشح افزایش هورمون‌های جنسی انجام گرفته و به این ترتیب باعث تقویت قوای جنسی می شود. این گیاه از طرف سازمان جهانی سلامت به عنوان محرکموثر برای بدن معرفی انجام گرفته هست.


روش هستفاده از گیاه الوتروکوکوس برای تقویت قوای جنسی


می‌توانید از این گیاه جوشانده تهیه کنید. برای این کار ۵۰ گرم ریشه‌ی خشک را در یک لیتر آب و به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کـــرده و صبح‌ها به صورت ناشتا یک فنجان، ظهر یک فنجان و عصر نیز یک فنجان دیگر میل کنید.توجه داشته باشید که مصرف این گیاه برای خانم‌های باردار، شیرده، افراد مبتلا به فشارخون بالا، افرادی که تحت درمان داروهای ضد انعقاد خون هستند و افراد مبتلا به سرطان سینه مورد منع مصرف دارد. فراموش نکنید که گیاهان بی‌ضرر نیستند و اگر شما مشکل خاصی دارید قبل از مصرف هر نوع گیاه دارویی باید با پزشکتان مشورت کنید.


سیاه­دانه: برگشت میل جنسی افراد مسن یا جوان، تقویت قوای جنسی و تحریک نعوظ


هستفاده از سیاهدانه یکی از راه های تقویت قوای جنسی می باانجام گرفت.


یک قاشق چای­خوری روغن سیاه­دانه، چهار قاشق چای­خوری روغن زیتون را تعداد روز پی در پی میل نمایند هستفاده از این گیاه یکی از راه های تقویت قوای جنسی می باانجام گرفت.


گیاه گخانومه: افزایش و تقویت قوای جنسی


گخانومه باعث افزایش و تقویت قوای جنسی می شود


اگر مدتی هست به این نتیجه رسیده‌اید که میل جنسی‌تان کاهش یافته و خدای نکـــرده خانومدگی‌تان را تحت تأثیر قرار داده به برگ‌های گیاه گخانومه اعتماد کنید. احتمالاً از گخانومه چیزی جز خارش و سوزش پوست در ذهن ندارید؛ اما باید بدانید که همین گیاه خودرو و معمولی باعث افزایش تستوسترون می‌شود.


هر چه میزان تستوسترون در حال گردش بدن بالا باانجام گرفت میل شما به برقراری رابطه‌ی جنسی با شریک خانومدگی‌تان نیز افزایش خواهد یافت. به صورت حتم این را ما نمی‌گوییم بلکه نتایج پژوهش‌های محققان آلمانی می‌گوید که در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسیده هست پس این گیاه می تواند باعث تقویت قوای جنسی شود.


روش مصرف گیاه گخانومه برای افزایش و تقویت قوای جنسی


۵ گرم برگ و گل‌های خشک گخانومه را در یک فنجان آب در حال جوش ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه دم کنید. محلول را صاف کـــرده و میل کنید. به صورت حتم لازم هست که به مدت یک ماه، صبح، ظهر و شب قبل از غذا یک فنجان از این دمنوش را میل کنید.


همچنین می‌توانید به مدت یک ماه از کپسول‌های گخانومه هستفاده کنید. ۱ عدد کپسول ۵۰۰ میلی‌گرمی صبح و ۱ عدد شب (بین غذا) میل کنید. اگر اهل خوردن گیاهان پخته هستید می‌توانید از برگ‌های پخته‌انجام گرفته‌ی آن نیز هستفاده کنید. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما