• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

دردسرات بسیار زیاد این نوزاد ۲۴ انگشتی (تصــویر)

 

 

درآمد ۴۰۰ هزار تومانی مرد کارگر، معادله نا برابری را پیش روی درمان فرزند ۲۴ انگشتی اش قرار داده اســت.کارگر فصلی اســت. گاه درآمد دارد و گاه هیچ کاری برای انجام دادن پیدا نمی‌کند. از چوپانی انصراف داده و به کارگری روی آورده تا بتواند هزینه‌های زندگی خانواده اش را تامین کند، اما روزگار آنطور که باید با او یار نبوده اســت. سفره خانواده اش خالی اســت و اگر یارانه شان را قطع کنند دیگر مشخص نیست تکلیف فرزندانش چه خواهد شد.

 

به نقل توما مرد ۲۷ ســاله این روز‌ها با به دنیا آمدن نوزاده تازه متولد شده اش، دردسرات تازه تری را نیز تجربه می‌کند. نوزادی که روز تولد امام حسن مجتبی (ع) به دنیا آمد و حسن نام گرفـــــت، ۴ انگشت اضافی دارد یعنی هر دست و هر پایش به جای ۵ انگشت، میهمان ۶ انگشت اســت و به او لقب نوزاد ۶ انگشتی داده اند.دردسرات نوزاد به همین جا ختم نمی‌شود، زیرا توما تشخیص داده اند که حسن از ناحیه قلب نیز باید تحت درمان قرار گیرد و دردسراتی نیز از این بابت دارد.

 

2025167454 irannaz com دردسرات بسیار زیاد این نوزاد 24 انگشتی (تصــویر)

 

1712470913 irannaz com دردسرات بسیار زیاد این نوزاد 24 انگشتی (تصــویر)

 

برای پی بردن به وضعیت نوزادی که روز ۲۰ خردادماه در بیمارستانی واقع در گناباد خراسان رضوی متولد شده اســت، خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با سعید محمدپور، پدر نوزادی که ملقب به نوزاد ۶ انگشتی شده، گفت و گویی داشته اســت. وی در رابطه با وضعیت فرزند خود می‌گوید: پیش از اینکه نوزاد ما به دنیا بیاید، با تمام دردسرات مالی که داشتیم، سونوگرافی‌های لازم را پیش از تولد نوزاد انجام دادیم تا اگر دردسری مشاهده می‌شود از سوی توما به ما اطلاع داده شود، اما آن زمان به ما گفته شد که نوزاد شرایط عادی دارد.

 

پدر نوزاد شش انگشتی می‌افزاید: زمانی که نوزاد به دنیا آمد و پرستاران او را به ما نشان دادند، مشاهده کردیم که دارای ۲۴ انگشت اســت و ۴ انگشت اضافی در دست و پاهایش دارد. محمدپور با اشاره به بیماری قلبی نوزاد می‌گوید: به ما اعلام شد که حسن، دارای دردسر قلبی اســت و باید برای ادامه درمان، او را به مشهد منتقل کنم. این روز‌ها دعا می‌کنم که هزینه درمان بیماری حسن و عمل انگشتانش چندان زیاد نباشد تا قادر به پرداخت آن باشم.

 

وی در خصوص وضعیت زندگی خود می‌گوید: درآمد ماهیانه من بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان نیست و اگر یارانه ما را قطع کنند، بدون شک فرزندانم گرسنه خواهند ماند. به غیر از حسن، دو فرزند ۶ و ۳ ســاله دیگر نیز دارم و تامین هزینه‌های آن‌ها به همراه اجاره خانه برای من بسیار دشوار اســت. اگر کل ۴۰۰ هزار تومان را نیز برای درمان حسن کنار بگذارم بدون شک کافی نخواهد بود.

 

پدر نوزاد شش انگشتی بامی‌گوید: همسرم از زمانی که حسن را دیده به شدت نا آرام اســت و من به او قول داده ام که هر طور شده، پیش از اینکه حسن به ۷ ســالگی برسد و بخواهد به مدرسه برود، انگشت‌های او را درمان کنم. محمد پور با تاکید بر اینکه هیچ گاه با فرد شش انگشتی مواجه نشده اســت می‌گوید: در میان خانواده ما هیچ فردی با دردسر این چنینی متولد نشده و برای همه ما تعجب برانگیز اســت که حسن با این شرایط به دنیا آمده اســت.

 

وی با ارائه درخواســتی از مسئولان وزارت بهداشت و نهادهای حمایتی می‌گوید: بدون شک با درآمد کارگری که یک روز کار برایم هست و یک روز نیست، توان پرداخت هزینه‌های درمان انگشت و قلب حسن را ندارم. امیدوار هستم مسئولان وزارت بهداشت و نهادهای حمایتی به دردسر فرزند من ورود پیدا کرده و برای درمان آن خانواده را حمایت کنند.به امید برطرف شدن و شفای این نوزارد

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته دردسرات بسیار زیاد این نوزاد ۲۴ انگشتی (تصــویر) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما