• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

با فرض این که کارمندان شرکت های مشهور گوگل و فیسبوک در نزدیکی سانفرانسیسکو باشند، اندیس هزینه آن‌ها حدود ۸۳ اســت در حالی که در تهران اندیس هزینه ها حدودا ۵۰ اســت. یعنی هر ۵۰ دلار درآمد در تهران، از دیدگاه قدرت خرید مردم، معادل ۸۳ دلار در سانفرانسیسکو می باشد.

توما – شرکت‌های گوگل و فیسبوک از جمله شرکت‌های آمریکایی می باشند که به پرداخت حقوق بالا شهرت دارند. ولی پرسشی که اینجا به وجود می آید این اســت که با توجه به مخارج در آمریکا در مقایسه با ما کارمندان این شرکت‌ها چقدر حقوق و مزایا (به ریال) دریافت می‌کنند؟

بر اساس آمار شرکت گلسدور که حقوق و مزایای بیشتر شرکت‌های حیاتی آمریکا را زیر نظر دارد، به صورت میانگین، کارمندان شرکت‌های گوگل و فیسبوک ۱۵۵ هزار دلار در ســال حقوق دریافت می کنند. البته به دلیل پرداخت مالیات میزان قابل توجهی از این حقوق کسر خواهد شد و در نهایت به طور حدودی ماهیانه ۸ هزار دلار پس از کسر مالیات‌های گوناگون باقی خواهد ماند:
برای درک بیشتر قدرت خرید یک شخص با دریافتی ۸ هزار دلار در ماه، هزینه‌های آن فرد هم باید مورد توجه قرار گیرد. برای این کار به مخارج نسبی محاسبه شده توسط نشریه اکونومیست رجوع می‌کنیم:1x1.trans درآمد کارمندان گوگل و فیسبوک چقدر اســت؟

با فرض این که کارمندان گوگل و فیسبوک در نزدیکی سانفرانسیسکو زندگی کنند، اندیس هزینه آن‌ها حدود ۸۳ اســت در حالی که در تهران اندیس هزینه ها حدودا ۵۰ اســت. یعنی هر ۵۰ دلار درآمد در تهران، از دیدگاه قدرت خرید، معادل ۸۳ دلار در سانفرانسیسکو اســت.
پس می‌توان با یک تناسب ساده‌ی ریاضی اینگونه نتیجه گرفـــــت که ۸ هزار دلار دریافتی متوسط در گوگل و فیسبوک، معادل دریافت حقوق ۴۸۰۰ دلاری در تهران می باشد که تقریباً معادل ۱۸ میلیون تومان حقوق در ماه می‌شود.
در پایان، شایان ذکر اســت که شرکت‌های گوگل و فیسبوک نسبت به دیگر شرکت‌های آمریکایی بالاترین حقوق‌ها را به کارکنان پرداخت می‌کنند به گونه ای که درآمد کارمندان آن‌ها چند برابر درآمد میانگین در آمریکا اســت. در عــکس، نام و میزان پرداختی ده شرکت دارای بیشترین حقوق‌های پرداختی در آمریکا (قبل از پرداخت مالیات) را می‌بینید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته درآمد کارمندان گوگل و فیسبوک چقدر اســت؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما