• تاریخ : ۲۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

وزیر علوم گفت: توصیه می‌کنم همه دانشگاه‌ها تسهیلاتی را برای انتقال دانشجویان دختر پذیرفته انجام گرفته در غیر محل خانومدگی خود به دانشگاه محل خانومدگی خود، فراهم کنند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
فارس، منصور غلامی وزیر علوم امروز (چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به سؤالی در مورد زمان عملیاتی انجام گرفتن انتقال دانشجویان دختری که در غیر از محل خانومدگی خود پذیرفته انجام گرفته‌اند به محلّ خانومدگی خود اظهار داشت: توصیه می‌کنم همه دانشگاه‌ها تسهیلاتی را برای انتقال دانشجویان دختر پذیرفته انجام گرفته در غیر محلّ خانومدگی خود به دانشگاه محلّ خانومدگی خود، فراهم کنند.
وی با بیان اینکه اگر دانشگاه آزاد تصمیم به این کار گرفته، ارزشمند هست، تصریح کـــرد: زمان عملیاتی انجام گرفتن این تصمیم، قاعدتاً شروع ترم هست و دانشگاه‌ها معمولاً برای اینکه از ثبت نام دانشجوها مطمئن شوند، تقاضا می‌کنند که یک ترم تحصیل کنند بعد انتقال را انجام دهندکه این، از لحاظ آیین‌نامه اشکالی ندارد.

غلامه ادامه داد: اگر قول این کار به دانشجوها داده‌ انجام گرفته هست، امیدواریم از پایان این ترم، آن را عملی کنند.

وی درباره وضعیت دانشجویان بازداشت انجام گرفته در جریان اعتراضات اخیر اظهار کـــرد: براساس صحبت‌هایی که با وزرای هشدارات و کشور داشته‌ایم و بنا به  دستور مدیر‌جمهوری دانشجویانی که تاکنون در بازداشت به سر می برند، در روزهای فردا آزاد خواهند انجام گرفت.

غلامی با تاکید بر اینکه درخوهست وزارت علوم آزادی دانشجویان بازداشتی در نخستین فرصت ممکن هست، به تعداد این دانشجویان اشاره کـــرد و گفت: براساس آماری که به من ارائه انجام گرفته هست در مجموع در جریان اعتراضات اخیر در کل کشور تعداد ۱۳۰ نفر دانشجو بازداشت انجام گرفته‌اند و براساس همین آمار در حال حاضر تنها ۱۵ الی ۲۰ نفر هنوز در بازداشت به سر می برند.

وی با بیان اینکه وزیر هشدارات قول داده هست که دانشجویان بازداشتی تا قبل از شروع امتحانات پایان ترم آزاد شوند، درباره احتمال ستاره‌دار انجام گرفتن این دانشجویان تاکید کـــرد: در حال حاضر موضوعی به نام ستاره دار انجام گرفتن دانشجویان مطرح نیست. مفهوم ستاره دار بودن دانشجویان برای زمان و شرایطی بود که دانشجویان تحت نظر قرار می گرفتند اما الان برای افرادی که فارغ‌التحصیل می شوند این موضوع مطرح نیست.

وزیر علوم همچنین در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تشکیل پرونده قضایی برای دانشجویان بازداشت انجام گرفته در جریان اعتراضات اخیر گفت: اگر برای فردی شواهد و مدارک ارتکاب جرم وجود نداشته باانجام گرفت، هیچ پرونده ای برای او تشکیل نخواهد انجام گرفت. در همین زمینه تاکید مدیر‌جمهوری نیز بر این هست که صرف بازداشت برای کسی ملزم به تشکیل پرونده قضایی نشود.

وی درباره احتمال برعهده گرفتن وثیقه برای آزادی متایم دانشجویان بازداشتی از سوی دانشگاه های محل تحصیل خاطر نشان کـــرد: در این زمینه قوانین مشخصی وجود دارد و قرار انجام گرفته که اگر فردی وثیقه لازم برای آزادی را در اختیار نداشت با کفالت و ضمانت امکان آزادی اش فراهم شود. در این زمینه با قوه قضائیه و دادستانی صحبتهایی داشته‌ایم و ایشان قول نهایت کمک را داده‌اند.

غلامی ادامه داد: همین که تاکنون اکثر دانشجویان بازداشتی آزاد انجام گرفته‌اند، نتیجه کمک و مساعدت مجموعه هایی نظیر وزارت هشدارات، وزارت کشور و دادستانی هست که از آنها تشکر می کنیم.


انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما