• تاریخ : ۴ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

حیاتی‌ترین نکته در انتخاب لباس‌ بارداری چیست؟!/ عوارض پوشیدن شلوار تنگ در بارداری


متداوم حیاتی‌ترین نکته در انتخاب لباس‌تان در دوران بارداری، میزان آسودهی شما در آن هست.


بدن هفته به هفته در حال تغییر هست و باید در پوشش خود آسوده باانجام گرفت.


جنس لباس هم خیلی حیاتی هست. هرچه مواد بکار رفته در این لباس‌ها از الیاف طبیعی‌تر باانجام گرفت، بهتر هست، مانند کتان و نخ.


بعضی از خانم‌های باردار از اینکه بارداری خود را ابراز کنند احساس نیکوی ندارند و سعی می‌کنند با پوشیدن لباس‌های با سایز بزرگ‌تر شکم خود را بپوشانند غافل از اینکه اندام خود را با پوشیدن این لباس‌ها ناموزون و نامتناسب نشان می‌دهند.پوشیدن لباس‌های بدون طرح و ساده و افتاده آسودهی خاصی دارند، اما معقول حیاتیانی‌ها نیستند، زیرا شما را قدیمی نشان می‌دهند و مسن‌تر از سن واقعی خودتان.


اگر معمولا لباس‌های با سایز بالاتر می‌پوشید، در زمان بارداری سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که فرم نیکوی داشته و از ناحیه شکم آزاد‌تر باشند تا بعد از بارداری تنها با بستن یک کمربند بتوانید مجدد از آنها هستفاده کنید.


پیراهن‌های با یقه هفت و یا قایقی از مدل‌های نیکوی برای فرم دادن به صورت خانم‌های باردار هستند.


اگر اسپورت‌پوش هستید، شلوار جین‌های اسپورت شکم‌دار مخصوص حاملگی را انتخاب کنید و با یک بلوز یا تونیک بلند بپوشید.


این شلوارها معمولا دو فرم دارند یا زیر شکم یا بالای شکم قرار می‌گیرند و آسودهی خاصی به آن می‌دهند.


پوشيدن شلوارهاي تنگ، مخصوصا در ناحيه فاق، ابداً توصيه نمي‌شود چون خانم‌ها در دوران بارداري بيش از هر زمان ديگري به‌دليل تغييرات هورموني مستعد ابتلا به عفونت ادراري هستند. توصيه اصلي اين هست که خانم‌ها شلواري، از جنس کتان يا نخ به پا کنند و از پوشيدن لگ‌هاي صنعتي چسبان که باعث افزايش تعريق مي‌شود، خودداري کنند. اين موضوع در مورد لباس زير هم صادق هست.


لباس زير نبايد آنقدر تنگ باانجام گرفت که شکم را به ۲ قسمت تقسيم کند. بهتر هست خانم‌هاي باردار لباس زير نخي مخصوص بارداري انتخاب کنند يا اگر لباس زير معمولي مي‌خرند، سايز خيلي بزرگ بپوشند تا تکمیلا آسوده باشند و فشاري به شکم وارد نشود. در دوران بارداري به دليل تغييرات هورموني اندازه سينه‌ها نيز بزرگ مي‌شود و خانم باردار بايد با توجه به اين مساله اندازه سينه‌بند خود را تغيير دهد.


یا حتی اگر دوستدار دامن‌های تنگ هستید، می‌توانید از دامن‌های مخصوص حاملگی هستفاده کنید که یا روی برآمدگی شکم یا زیر آن قرار می‌گیرند.


لباس‌های طرح‌دار و رنگارنگ بپوشید. خیلی از خانم‌های حامله لباس‌های رنگی، طرح‌دار و راه‌راه با راه‌های افقی نمی‌پوشند.


اگر لباس‌های طرح‌دار با طرح‌های نه تعدادان شلوغ و رنگ‌های شاد بپوشید یا بلوز شلواری که یکی از آنها راه‌راه و دیگری ساده هست با هم ست کنید اندام شما خیلی زیباتر هم خواهد انجام گرفت.


خیلی‌ها عادت دارند لباس‌های با رنگ تیره مانند سورمه‌ای یا مشکی بپوشند، حتی در زمان بارداری زیرا تصور می‌کنند شکم برآمده آنها را کوچک‌تر نشان می‌دهد. شاد بپوشید رنگ‌های روشن انرژی مثبت افزایشی به شما خواهد داد.


هستفاده از تزییناتی مثل گردنبند، دستبند، گل و گیره‌های سر و از این قبیل می‌تواند بر آرهستگی و زیبایی و به روز بودن بانوان باردار بیفزاید. بارداری نباید در زیبایی شما اثری تصویر داشته باانجام گرفت.


معمولا در سه ماهه نخست بارداری می‌توانید لباس‌های معمولی خود را هستفاده کنید.


در کنار آن داشتن بند شلوارهای کشی مخصوص حاملگی، از ضروریات هست که می‌توانید با هستفاده از آنها در ناحیه شکم احساس آزادی افزایشی داشته باشید و از شلوار و دامن‌های معمولی خود هم تا مدتی که هنوز اندازه شکم زیاد بزرگ نانجام گرفته هست هستفاده کنید.


برای ماه‌های بعدی به لباس‌های مخصوص بارداری نیاز دارید که از نظر اندازه از لباس‌های معمولی بزرگ‌تر هستند. حال دیگر انتخاب بلوز، شلوار یا پیراهن به خود شما بستگی دارد.


یکی از موارد قابل یادآوری حیاتی، اندازه سینه‌ها در بارداری هست به طوری که سینه‌ها حجیم‌تر و سنگین‌تر می‌شوند.


بخاطر داشته باشید سوتین انتخاب انجام گرفته اگر از جنس کتان باانجام گرفت خیلی بهتر هست. کارشناسان معتقدند بدلیل حساس‌تر انجام گرفتن بافت سینه‌ها در این مدت از انواع فنردار سوتین نباید هستفاده شود.


کفش از موارد حیاتی دیگر هست. مرکز ثقل شما در بارداری تغییر پیدا می‌کند و ممکن هست با اضافه وخانومی که پیدا کـــرده‌اید در حفظ تعادل دچار مشکل شوید.


کفش‌های آسوده و پاشنه کوتاه، بدون زبانه یا بند معقول‌تر هستند. تا آنجا که می‌توانید از کفش‌های پاشنه‌دار هستفاده نکنید و یا مدل‌هایی را نپوشید که مجبور باشید برای بستن آنها خم شوید.


لباس‌های معقول شیردهی


پس از تولد کودک، تا مدتی شکم حالت بارداری را حفظ می‌کند و ممکن هست هنوز لباس‌های مدل بارداری را هستفاده نمایید. گذشته از اینها یک شیردهی موفق لباس مخصوص و معقول می‌طلبد.


بعنوان مثال اگر دقت کنید سوتین‌های معمولی یا لوکس از نوع بالابر سینه یا قاب دار و غیره اکثرا معقول ش

یردهی نیستند و این نه تنها به لحاظ مدل آنها بلکه از نظر جنس و هستحکام آن هست.


سوتین شیردهی دسترسی آسوده نوزاد به سینه مادر را فراهم می‌نماید بدون اینکه مادر مجبور باانجام گرفت سوتین را از روی سینه بالا برده یا کلا آن را از تن بیرون آورد. جنس آنها هم از موادی مرغوب از جمله کتان می‌باانجام گرفت که هوا را به نیکوی از خود عبور می دهند و مانع از ایجاد فشار بر روی سینه‌ها و جمع انجام گرفتن شیر در نقاطی از سینه می‌شوند.


در بین سوتین‌های شیردهی به دنبال انواع با کاپ‌های داخلی سه گوش باشید چون زمانی که باز می‌شوند آسودهی افزایشی در شیر دادن دارند علاوه بر این مدل‌هایی که لایه داخلی با ضخامت افزایشی دارند بهتر هست، زیرا از تراوش شیر به لباس مادر جلوگیری می‌نمایند. همچنین بند‌های آن باید پهن و غیر هسترچ و قابل تنظیم باشند.


پوشیدن بلوزهای دکمه‌دار از بهترین گزینه‌ها برای شیردهی نوزاد هست. این نوع بلوزها هم شیک و حتمی بوده و هم انواع اسپورت دارند وگزینه‌ای سریع و محفوظ برای شیردهی محسوب می‌شوند.


پیراهن یا بلوزهایی با یقه روی هم آمده و تی‌شرت‌های با یقه هفت هم معقول شیردهی می‌باشند. از جدیدترین مدل‌هایی هم که به بازار آمده هست تونیک‌هایی بابرشی افقی در وسط لباس هست که شیردهی را نیکو و آسان می‌کند.


شال مخصوص شیردهی


از جدیدترین محصولاتی که در طی سال‌های اخیر به بازار آمده هست، شال مخصوص شیردهی هست که دور گردن مادر حلقه انجام گرفته کودک هم در آن قرار می‌گیرد و مانند حفاظی هم نوزاد را می‌پوشاند و هم سینه مادر را پوشش می‌دهد.


این محصول بدلیل کاربرد آسوده آن و آسان‌تر بغل کـــردن نوزاد و همچنین پوششی برای سینه مادر زیاد مورد توجه قرار گرفته و خواهان زیادی پیدا کـــرده هست.


مادران افزایش در هنگام سفر و حیاتیانی‌ها از آن هستفاده می‌کنند و رضایت مادران شیرده را به نیکوی فراهم نموده هست. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما