• تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

1295373 339 حکم دیوان عالی، یک پیروزی آشکار بود

خبرگزایر ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در واکنش به حکم دیوان عالی این کشور که مجوز اجرای بخش هایی از فرمان وی برای منع ورود اتباع شش کشور مسلمان را صادر کرد، آن را یک «پیروزی آشکار برای امنیت ملی آمریکا» دانست.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی مدعی شد: این حکم موجب می شود تا طرح منع موقت ورود پناهجویان و اتباع شش کشور تروریست خیز تا حد بسیار زیادی اجرایی شود.
ترامپ ادامه داد: به عنوان رئیس جمهوری، نمی توانم اجازه ورود افرادی را بدهم که قصد آسیب رساندن به ما را دارند.

دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه با قبول پرونده فرمان مهاجرتی ترامپ، اجازه اجرای بخش هایی از آن را تا زمان رسیدگی نهایی به این پرونده در ماه اکتبر صادر کرد.

بر این اساس، اتباع کشورهای ایـــران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به مدت ۹۰ روز اجازه ورود به آمریکا را ندارند؛ مگر اینکه ارتباطی مشخص با افراد یا نهادها آمریکایی داشته باشند.

این ارتباط در چارچوب مواردی همچون داشتن روابط خانوادگی با اتباع آمریکایی یا درخواســت ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور تعریف شده اســت.

فرمان دونالد ترامپ که بازنویسی شده فرمان لغو شده دیگری اســت، قرار بود از ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) اجرایی شود اما با حکم دو قاضی از ایالت های مریلند و هاوایی، هیچ گاه به مرحله اجرا نرسید.

دیوان عالی آمریکا که اکنون مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد، متشکل از ۹ قاضی اســت که چهار تن از آنها دمکرات و بقیه جمهوریخواه هستند.

«نیل گورسچ» یکی از این قضات اســت که ترامپ او را برای جانشینی «آنتونین اسکالیا» قاضی جمهوریخواه که فوریه ۲۰۱۵ درگذشته بود، معرفی کرد.

با وجود مخالفت های بسیاری که با این انتصاب صورت گرفـــــت، گورسچ سرانجام در ماه آوریل با حمایت اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا، به کرسی دیوان عالی تکیه زد.

قضات این دادگاه به صورت دائمی به این سمت منصوب می شوند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته حکم دیوان عالی، یک پیروزی آشکار بود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما