• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

713407 462 حمایت شورای سینمای اروپا از فیلم جدید اصغر فرهادی

شورای سینمای اروپا (یورو ایمیج) با اختصاص بیش از ۷ میلیون یورو، از تولید ۲۷ فیلم از جمله پروژه جدید اصغر فرهادی پشتیبانی مالی می‌کند.

به نقل ایسنا به نقل از اسکرین دیلی، اعضای هیئت مدیره صندوق  شورای سینمای اروپا در ۱۴۷‌اُمین نشست خود که از  ۱۹ تا ۲۳ ژوئن در شهر براتیسلاو اسلواکی برگزار شد، تصمیم گرفـــــتند از ۲۷ تولید سینمایی حمایت مالی کنند.

پروژه جدید و اسپانیولی‌زبان اصغر فرهادی که محصول مشترک فرانسه، اسپانیا و ایتالیا اســت به عنوان یکی از مهترین پروژه‌های اروپایی در این فهرست جای گرفـــــته اســت.

این فیلم با بودجه ۱۲ تا ۱۳ میلیون دلاری با بازی ریکاردو دارین، پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم در مادرید تولید می‌شود و فیلمبرداری آن از نیمه اوت آغاز خواهد شد.

«الکساندر ماله‌گی» از کمپانی فرانسوی «ممنتو فیلم»، «آلوارو لونگوریا» از کمپانی اسپانیایی «اســتالوارتس مورنا فیلم» و «آندریا اوچیپنتی» از کمپانی ایتالیایی «لاکی رد» تهیه‌کنندگان این فیلم اسپانیایی زبان خواهند بود.

همچنین کمپانی «France ۳ Cinema» که تحت حمایت کانال پلاس وتلویزیون ملی فرانسه اســت نیز دیگر مشارکت‌کننده در ساخت فیلم فرهادی اســت که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده اســت.

فرهادی فیلمنامه این اثر را به زبان فارسی نوشته و پس از آن به زبان اسپانیولی ترجمه شده اســت. کارگردان «جدایی نادر از سیمین» برای تجاری‌ترین فیلم کارنامه کاری خود گروهی از بزرگان سینما را گردهم آورده اســت که از میان آن‌ها  می‌توان به «آلبرتو ایگلسیاس» (آهنگساز)، «خوزه لوییس آلکائینه» (مدیر فیلمبرداری)، «کلارا نوتاری» (طراح صحنه) و «سونیا گرانده» (طراح لباس) اشاره کرد.

فرهادی امســال با فیلم «فطریقهنده» برای دومین‌بار موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته حمایت شورای سینمای اروپا از فیلم جدید اصغر فرهادی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما