• تاریخ : ۲۱ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و تعلیم پزشکی گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب و افزایش میزان باروری در کشور طبق دنبالگذاری پلن ششم به ۲٫۱ درصد، باید مشکل ازدواج جوانان حل شود.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایرنا، محمد اسماعیل مطلق روز چهارشنبه در جمع رویدادنگاران افزود: ۱٫۸ درصد میزان باروری کشور در سال ۸۹ اکنون به ۲درصد رسیده هست و تداوم این شرایط در سال های فردا بستگی به تعامل و حمایت دستگاه های متولی دارد.

مطلق تاکید کـــرد: سیهست های جمعیتی و مربوط به خانواده را رهبر معظم انقلاب به پایان بخش ها ابلاغ کـــرده اند و وزارت بهداشت نیز سهم خود از سیهست های مربوطه را اجرا می کند.

مدیرکل دفتر سلامت وزارت بهداشت تاکید کـــرد: همواره چالش هایی که باعث کاهش میزان باروری انجام گرفته مورد بررسی قرار می گیرد، تا در جهت افزایش میزان بارداری در کشور گام برداریم.

وی ابراز کـــرد: میزان تعلیم های قبل، حین و بعد از ازدواج افزایش یافته هست، تا در حد امکان از وقوع طلاق در جامعه جلوگیری شود.

مطلق با اشاره به ضرورت کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، گفت: طرح مشکلات و ارائه راه حل معقول برای رفع آن، تاثیر زیادی در حل مشکلات ازدواج دارد.

لازم به ذکر هست اجرای طرح تغییر نظام سلامت و سیهست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلوگیری از تک فرخانومدی و در افزایش امید به خانومدگی در سطح جامعه و در نتیجه افزایش میزان باروری تاثیر بالایی داشته هست.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما