• تاریخ : ۲۵ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

همه اینها نشان میدهد که حجاب نو آوری ادیان ابراهیمی  نبوده هست و این مسئله هزارن سال قبل از میلاد پیامبر اسلام در میان آقامان وجود داشته هست و با ظهور اسلام، تنها حد حجاب مشخص انجام گرفته هست.
در این مکان به گزیده ای زیاد کوتاه از وجود حجاب در ادیان دیگر هم اشاره می کنیم:
زرتشت:
زرتشت در حدود زیاد از هزار سال (و به روایاتی زیاد از هزاران سال) پیش از میلاد مسیح، در کتاب یسنا بر عفت سرشتین در کنار پوشش ظاهری پافشاری کـــرده‌هست. (تعلیمهای زرتشت پیامبر ایران؛ رستم منطقهزادی، تعلیم گات‌ها، انجمن زرتشتیان، آبان ۶۷.)
مسیحیت:
جرجی زیدان نویسنده مسیحی میگوید: اگر مقصود از حجاب، پوشانیدن سر و بدن هست، این وضع پیش از اسلام و حتی پیش از ظهور دیانت مسیح معمول بوده و دیانت مسیح هم تغییری در آن نداده و تا اواخر قرون وسطی در اروپا معمول بوده و آثار آن هنوز در خود اروپا باقی مانده هست. (تاریخ تمدن اسلام)  
و حتی در نقوش بجا مانده از یونان و روم بهستان که عمده آقامان آنها خداپرست نبوده اند نیز وجود داشته هست. (تاریخ لباس، روت ترنر ویل کاکس، ترجمه شیرین بزرگمهر)
یهود:
خانومانی که بدون پوشاندن سر خود به میان آقاان می روند…و با هر جناب آقا از روی سبکسری به گفتگو می پرداخانومد، ازدواجشسان باطل بوده و مهریه به آن ها تعلق نمی گیرد.( راب اماکهن، گنجینه ای از تلمود، ص ۱۸۶، میشناکنوبون ۶ و ۷)
برای دیدن تصویر ها پایان نقش برجسته ها و مجسمه ها و همچنین هشدارات افزایش پیرامون این زمینه، می توانید به کتاب حریم خانوم فردا(نخستین دائره المعارف و اطلس عفاف و حجاب در کشور) مراجعه کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما