• تاریخ : ۲۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

حالت تهوع

برای برخی از خانم ها ، حالت تهوع که می تواند در سه ماهه یال بارداری هجوم بیاورد ،صبح ها انجام گرفتید تر هست ؛شاید به خاطر اینکه در آن موقع از روز ، معده خالی هست . ولی اگر از هر کسی که صبح ها حالت تهوع داشته بپرسید ،به شما خواهد گفت :هر تایم بخواهد سر میرسد .

این حالت اغلب طی هفته ی پنجم و ششم شروع میشود (که ،سه یا چهار هفته بعد از عقب انداختن قاعدگی هست .)و در پایان هفته ی یازدهم یا دوازدهم از بین می رود ،یا حداقل خفیف تر میشود .به صورت حتم می تواند باقی بماند ، به خصوص در خانومانی که دو قلو یا افزایش باردارند ، زیرا جفت های متعدد ،گو نادو تروپین کوریونی افزایشی آزاد می کندد(hcg)،هورمونی که توسط جفت آزاد می شود .

علت حالت تهوع صبحگاهی دقیقا مشخص نیست ،ولی وجود آن به افزایش hcgمربوط می شود .

شاید شنیده باشید برخی از خانم ها می گویند حالت تهوع صبحگاهی ،نشانه ای از گذراندن یک بارداری طبیعی هست ، ولی این نقل کرد خرافه هست ،و همینطور برتصویر آن . اگر ویار صبحگاهی ندارید ،یا ناگهان از بین برود ، نگران نشوید که بارداری شما غیر عادی هست ، فقط از اقبال نیکو خود شاد باشید . همچنین ،شاید بشنوید انجام گرفتت حالت تهوع شما به دختر یا پسر بودن بچه دلالت می کند . ولی این هم خرافه هست ،بنابراین به همین زودی دنبال خرید لباس و لوازم آبی یا صورتی نروید .

اگر با حالت تهوع مواجه اید ، با شما همدردی می کنیم . حتی هنگامی که حالت تهوع منجر به هستفراغ نشود ،می تواند به انجام گرفتت ناآسوده کننده باانجام گرفت و واقعا شما را از پا بیندازد . بوهای خاص –غذاها ،عطرها ،یا مکان هایی که بوی نامطلوب گرفته باانجام گرفت –می تواند این حالت را بدتر کند .

اگر واقعا از حالت تهوع عذاب می کشید ،با دکتر خود در مورد داروهای بدون نسخه یا تجویزی صحبت کنید .برخی شواهد حاکی از ان هست که مصرف ۲۵ میلی گرم ویتامین ب۶،سه نوبت در روز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد .ترکیبی از ویتامین ب۶ و آنتی هیستامین دکسی لامین نیز می تواند موثر باانجام گرفت . این ترکیب مشابه داروی بندیکتین هست ،که به خاطر ادعاهای تکمیلا واهی در افزایش نقایص مادرزادی ،از بازار جمع آوری انجام گرفت .

اگر چه بندیکتین دیگر در دسترس نیست ، دانشمندان معتقد نیستند این دارو تراتوژنیک باانجام گرفت .با دکتر خود در مورد مصرف ویتامین ب۶ ،به همراه یا بدون دکسی لامین صحبت کنید . و به خاطر داشته باشید دکسی لامین به عنوان یک داروی خواب آور فروخته می شود ،و به احتمال زیاد شما را زیاد خواب آلود می کند .

برای تهوع انجام گرفتید همراه با هستفراغ یا بدون آن ،با دکتر خود در مورد سایر داروهایی که می توانند موثر باشند ،صحبت کنید . برخی از خانم ها با داروی متو کلوپرامید تسکین می باند .دکتر شما در واقع می تواند این دارو را با تزریق مداومدر زیر پوست وارد کند ، که به عنوان تلمبه ی زیر پوستی شناخته انجام گرفته هست . مزیت این روش آن هست کهب رای آن دسته از خانم هایی که به خاطر حالت تهوع حتی نمی توانند یک قرص هم فرو بدهند .آنها را مجبور نمی کند .

داروی دیگری مورد هستفاده ی پزشکان ،زمانی که هیچ چیزی کمک نمی کند ،اندانسترون ،نام دارد . اگر چه در مورد مصرف اندانسترون مطالعات جامعی در بارداری صورت نگرفته هست ،هیچ گزارشی مبنی برا افزایش نقایص مادرزادی در ارتباط با مصرف این دارو در اختیار نداریم .

گاهی اوقات حالت تهوع انجام گرفتید و هستفراغ به حدی انجام گرفتید هست که شرایطی تحت عنوان هستفراغ بدخیم بارداری برای شما به وجود می آید . علایم ان شامل کم آبی بدن و کاهش وخانوم هست . در صورتی که به هستفراغ بدخیم بارداری دچار بشوید .شاید لازم شود مایعات و داروها را از طریق داخل وریدی به شما برسانند.

اگر کاهش از شش هفته باردارید ،می توانید تنها از فولیک اسید به جای ویتامین های دوران بارداری مصرف کنید .فولیک اسید مکملی اصلی هست که از اوایل بارداری بدان نیاز دارید و به احتمال زیاد زیاد کاهش از مولتی ویتامینی که به طور عادی در دوران بارداری مصرف می کنید ،معده ی شما را ناآسوده می کند . علاوه براین ،مشکل را با افزودن نگرانی در مورد آن پیچیده تر نکنید . حالت تهوع برای شما و بچه مضر هست . افزایش وخانوم معقول برای شما در سه ماهه ی نخست فقط یک کیلو گرم هست . حتی کم کـــردن وخانوم احتمالا مشکل بزرگی نیست .

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما