• تاریخ : ۲۶ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

“حریم خانوم فردا” برای آنانکه دغدغه حجاب دارند نامی آشنهست. کتابی که عنوان “نخستین و تنها دایره المعارف در زمینه پوشش و عفاف” را با خود به همراه دارد.حریم خانوم فردا که توسط یک مجموعه دانشجویی کار تالیف خود را آغاز کـــرد.  ابتدا در سال ۸۳ و بصورت یک مجموعه نمایشگاهی به چاپ رسید. در سال ۸۸ ویرایش دوم این اثر با پژوهش جدید و گرافیک جذاب به همراه مجموعه فلش کارت وکتابچه عرضه انجام گرفت.
این مجموعه با ویژگی منحصر به خود، جامع ترین اثر پژوهشی حوزه حجاب در کشور هست که که حجاب را از ۱۶ بعد مختلف مورد بررسی قرار داده هست.
اکنون بعد از ۴ سال تلاش مداوم و شبانه روزی تیم پژوهشی موسسه خیبر، ویرایش سوم این مجموعه مراحل پایانی چاپ و نشر خود را سپری میکند. این مجموعه متفاوت که قرار هست تحت عنوان ” جواهرانه” وارد بازار نشر شود. شامل ۴۶ پوستر پژوهشی به شکل اینفوگرافیک هست که بر اساس جدیدترین شبهات و چالش های عفاف و حجاب و مسائل مرتبط با آن تالیف انجام گرفته هست.
در این مجموعه با نگاه دورن دینی و  برون دینی پایان موضوعات پیرامون مسئله حجاب، عفت و حیا مورد بررسی قرار گرفته هست. تغییر و تطور پوشش و عفاف از ابتدایی ترین آثاری که از تاریخ بشر بجای مانده تا امروز، دلایل و نتایج و بازتاب های بی عفتی در جهان، عفاف و حجاب در ادیان، هجوم همه جانبه دشمن در عرصه حیازدایی جهانی، عفاف و حجاب از دیدگاه علوم (فیزیولوژی، روانشناسی، جامعه شناسی) و اندیشه مشاهیر جهان از جمله موضوعاتی هست که در این مجموعه به آن پرداخته انجام گرفته هست. جامعیت در عین اختصار، جذابیت بصری هستفاده از سبک نوین اینفوگرافی ، مستند و متقن بودن مطالب، نگاه همه جانبه داشتن و از زاویه دید مخاطب به موضوع نگاه کـــردن از جمله ویژگی های این اثر منحصر به فرد هست.

گفتنی هست مجموعه جواهرانه قرارهست ۲۱ تیرماه روز ملی  عفاف و حجاب وارد بازار شود.

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما