• تاریخ : ۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

138048 100 جهش ۲۰ میلیونی قیمت پژو ۲۰۰۸

در حالی قیمت خودروی پژو ۲۰۰۸ تا حدود ۱۰۰ میلیون تومان توسط ایـــران خودرویی‌ها اعلام شده بود که معاون سازمان حمایت با توجه به پیش فطریقه این خودرو، پیش‌بینی قیمت ۱۲۰ میلیون تومان را اعلام کرده اســت.

در حالی قیمت خودروی پژو ۲۰۰۸ تا حدود ۱۰۰ میلیون تومان توسط ایـــران خودرویی‌ها اعلام شده بود که معاون سازمان حمایت با توجه به پیش فطریقه این خودرو، پیش‌بینی قیمت ۱۲۰ میلیون تومان را اعلام کرده اســت.
 
به نقل تسنیم، همزمان با سفر روحانی به فرانسه در بهمن ماه ۹۴ قرارداد از سرگیری همکاری‌ ایـــران خودرو و پژو نهایی شد. ایجاد شرکت مشترک ایـــرانی فرانسوی با سهامداری ۵۰نسبتی هر یک از طرفین حیاتیترین بخش این قرارداد بود که باید به انتقال تکنولوژی، تولید محصولات جدید و همچنین اســتفاده از بازارهای صادراتی منتهی شود.
 
در این قرارداد طی ۵ ســال تا ۴۰۰ میلیون یورو (۴۵۱ میلیون دلار) سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات جدید، تحقیق و توسعه انجام خواهد گرفـــــت. بدین جهت تولید مشترک سه نوع خودروی ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱  در این قرارداد تعریف شد که قرار اســت در شرکت مشترک”ایکاپ” با سهم پنجاه نسبتی هر یک از طرفین با اولویت صادرات ۳۰ نسبت از محصولات  انجام شود.
 
قرار بود خط تولید ۲۰۰۸ اسفند ماه ســال گذشته رونمایی شود،اما  به دلیل دردسرات روند داخلی سازی افتتاح رسمی خط تولید اولین محصول مشترک ایـــران خودرو و پژو (۲۰۰۸)  ۱۲اردیبهشت ماه امســال صورت گرفـــــت.
 
بعد از افتتاح رسمی خط تولید قرار شد شرکت جزئیات فطریقه این خودرو را هم اعلام کند که با تعلل هایی امروز اول تیرماه نخستین سری فطریقه این خودرو آغاز شد. نکته قابل توجه دراین فطریقه عدم اعلام قیمت نهایی خودرو اســت که همین موضوع با انتقادات بسیاری همراه شد اما مسؤلان ایرادی به این موضوع نگرفـــــتند و معتقد بودند قیمت این خودرو را عرضه و تقاضا مشخص خواهد کرد.
 
علاوه بر این موضوع مسؤلان ایـــران خودرو از همان روزهای اعلام تولید مشترک پژو ۲۰۰۸ گفته بودند قیمت این خودرو زیر ۱۰۰میلیون تومان خواهد بود و همین امرباعث شد تا مردم برای خرید آن رغبت بیشتری داشته باشند.
 
اما میر آخورلو معاونت بازرسی سازمان حمایت در مورد ابهامات فطریقه پژو ۲۰۰۸ که گفته اســت هرچند براساس آئین نامه پیش فطریقه خودرو ، ودیعه دریافتی هنگام پیش فطریقه حداکثر ۵۰ نسبت قیمت خودرو تعیین شده اســت اما چون قیمت فطریقه نقدی آن مشخص نشده اســت و پیش بینی می شود این خودرو با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان از خرداد ســال آینده عرضه شود ، با پیش فطریقه ۶۰ میلیون تومانی موافقت شد.
 
با توجه به صحبت های مدیرعامل ایـــران خودرو که قرار بود با افزایش ساخت داخل این خودرو با قیمت زیر ۱۰۰ میلیونی راهی بازار شود، جهش قیمتی پیدا کرده و قیمت آن که هنوز نهایی نشده به ۱۲۰ میلیون تومان رسیده اســت.
 
در حال حاضر از ساعت ۱۰ صبح امروز نخستین مرحله فطریقه این خودرو آغاز شده و باید دید در نهایت خودرویی فرانسوی پژو ۲۰۰۸ تا چه اندازه با رغبت مردم در خرید روبه رو خواهد شد و تا چه اندازه رشد قیمت را تجربه می کند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته جهش ۲۰ میلیونی قیمت پژو ۲۰۰۸ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما