• تاریخ : ۱۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مقام معظم رهبری، شب گذشته به معقولت تولد حضرت عیسی مسیح(ع)، به صورت سرزده از خانواده شهید آرمن آودسیان دیدار کـــردند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
بسیج خانومان کشور، تعداد ماه پیش، خانومگ تلفن منزل خانواده شهید آودسیان، به صدا درمی‌آید و جناب آقای از خانواده جویا می‌شود که آیا کسی از سران مملکت به دیدار شما آمده‌اند یا خیر؟ و آنها می‌گویند تاکنون کسی به منزل ما سر نزده هست؛ این بخشی از صحبت‌های پدر شهید آرمن آودسیان هست؛ او و همسرش آنقدر از میزبانی مقام معظم رهبری ذوق‌زده‌ انجام گرفته‌اند که حد ندارد.
پدر شهید آرمن آودسیان می‌گوید: شب گذشته به معقولت میلاد مسیح، هیئت امنای مسجد امام حسن عسکری(ع) به همراه روحانی مسجد به منزل ما آمدند؛ ساعت هشت شب بود که یک دفعه خانومگ در خانه به صدا درآمد؛ تایمی در را باز کـــردیم چهره نورانی حضرت آقا را مشاهده کـــردیم و آنقدر من و همسرم از دیدن‌شان ذوق‌زده انجام گرفتیم که اندازه نداشت.

وی افزود: مقام معظم رهبری زیاد معمولی و ساده به منزل‌مان تشریف آوردند و جویای حال من و همسرم انجام گرفتند.ایشان ما را به صبر توصیه کـــردند. هیچ آمادگی از قبل برای ورود حضرت آقا نداشتیم و تشریف‌فرمایی ایشان زیاد ما را ذوق زده کـــرد.

پدر شهید آرمن اودسیان اظهار کـــرد: آرمن پسر خوش اخلاق و آقام‌داری بود و زمانی که مشتری‌ مغازه‌مان رویداد شهادت پسرم را شنیدند آنقدر منقلب انجام گرفت و گریه کـــرد که ما تعجب کـــردیم با وجود آنکه او مسلمان بود. آرمن در سال ۶۹ شهید در ناحیه هفت منطقه کرمانشاه به شهادت رسید.

افقهی، از فعالان مسجد امام حسن عسکری(ع) که شاهد حضور و دیدار سرزده مقام معظم رهبری بود، گفت: ما از بنیاد شهید شرق پایتخت درخوهست کـــردیم تا به معقولت میلاد حضرت مسیح(ع)، یک شهید ارمنی را به ما معرفی کنند که آنها شهید اودسیان را به ما معرفی کـــردند و ما به اتفاق هیئت امنا و روحانی مسجد به منزل شهید رفتیم و خصوصیات شهید را برای‌مان گفتند.

وی افزود: به نمایندگی از مسجد امام حسن عسکری(ع)، هدیه‌ای را برای خانواده شهید تقدیم کـــردیم. نیم‌ساعتی از حضورمان در منزل شهید نمی‌گذشت که حضرت آقا به صورت سرزده وارد خانه انجام گرفتند. ایشان هدیه‌ای تقدیم پدر و مادر شهید کـــردند.

افقهی اظهار کـــرد: پدر و مادر شهید از حضور ایشان زیاد ذوق‌زده انجام گرفتند تا جایی که گریه و ابراز خوشحالی کـــردند. همچنین از هر میوه یک عدد پوست کنده انجام گرفت و مقابل مقام معظم رهبری گذاشتند و ایشان از آن میوه‌ها تننخست کـــردند. همچنین با دستان مبارک‌شان از آن میوه‌ها به پدر و مادرشهید و حاضران دادند که مادر شهید در خطاب به مقام معظم رهبری گفتند؛ آقا با خوردن این میوه هرگز مریض نخواهم انجام گرفت.

وی بیان کـــرد: از آنجا که شایعه می‌کنند که نباید از دست ارامنه چیزی گرفت و تننخست کـــرد اما مقام معظم رهبری از بیسکویت‌های روی میز تننخست کـــردند و در پایان مدتی که در منزل شهید بودند، دستان پدر شهید را در دستانش گرفته بودند. تایمی مادر شهید به زبان ارمنی به همسرش جمله‌ای گفت؛ حضرت آقا گفتند لطفا فارسی بگویید ما هم متوجه شویم و ایشان گفتند که به همسرم گفتند که دست‌تان خسته می‌شود که دست‌تان در دستان همسرم هست و ایشان فرمودند که من خودم می‌خواهم که دستان همسرتان را در دستانم بگیرم.

افقهی اظهار کـــرد: پدر و مادر شهید از خصوصیات اخلاقی شهید گفتند مبنی بر اینکه شهید آرمن زیاد خوش اخلاق، باگذشت بودند و حتی اگر کسی به او بدی می‌کـــرد، می‌گفت باید به خدا سپرد. او از دست هیچ کس ناآسوده نمی‌انجام گرفت. همچنین این خانواده علاوه بر اینکه خانواده شهید هستند، خانواده جنگ‌زده هم بودند.

یادآور می‌شود؛ آرمن آودسیان؛ در زمستان ۱۳۳۸ در اصفهان چشم به جهان گشود. دوران كودكی او در زادگاهش سپری گشت پس از آن به همراه خانواده به منطقه آبادان نقل مكان کـــرده و در مدرسه «ادب» به تحصیل پرداخت. خانواده «آرمن» بعد از شروع جنگ تحمیلی، اجباراً در پایتخت سكونت گزید.«آرمن» نیز با ادامه تحصیل خود از دبیرستان ارامنه «سوقومونیان» فارغ التحصیل انجام گرفت. پس از اخذ دیپلم به اتفاق پدرش برای كار به بومنطقه رفت تا این كه برای انجام خدمت سرگیم خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمود. وی ابتدا به شیراز رفته و سپس به «نفت منطقه»، انتقال یافت. او در قسمت موتوری با هم راننده آمبولانس، تانكر آب و فرمانده … بود. وی در حال انتقال مجروح به بیمارستان، به همراه دو همرزم مسلمان خود و دیگر رزمنده مجروح، به شهادت رسید.«آرمن» تعداد ماه پیش از شهادت تشكیل خانواده داده بود.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما