• تاریخ : ۱۸ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

معاون دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت با بیان اینکه افزایش زوجین تمایل به داشتن زیاد از دو فرخانومد دارند گفت: تک فرخانومدی در بین خانومان تحصیل‌کـــرده و شاغل افزایش هست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
تسنیم، محمد اسلامی شامگاه سه‌شنبه در نشست مطبوعاتی همایش جمعیت و پیامدهای تک‌فرخانومدی بر سلامت خانواده اظهار داشت: امروزه همه جوامع در راه توسعه قدم برداشته‌اند و تک فرخانومدی در این جوامع در حال افزایش هست ولی دست برداشتن از توسعه یا داشتن نسل پیر و ناتوان هیچکدام قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه تک فرخانومدی در خانومان تحصیل‌کـــرده یا شاغل افزایش هست، تاکید کـــرد: جامعه باید امکانی فراهم کند که این دسته از خانومان بتوانند تعداد فرخانومد دلخواه خود را بیاورند.

معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در مورد همکاری آقام در عدم تک فرخانومدی ابراز کـــرد:بررسی‌هایی که برروی ۲۰ هزار زوج انجام انجام گرفته نشان می‌دهد زوجین در آستانه ازدواج تمایل به داشتن ۲٫۳ فزخانومد و زوجینی که شش سال از خانومدگی مشترک آن‌ها می‌گذرد تمایل به داشتن ۲٫۸ فرخانومد دارند.

وی از تاثیر منفی تاخیر بارداری بر خانومان به مواردی مثل کاهش شانس بارداری، تاثیر منفی بیماری‌هایی مثل  فشار خون و دیابت در سنین بالا بر سلامت بارداری و افزایش بارداری پرخطر اشاره کـــرد و گفت: تاخیر بارداری بر آقاان نیز پیامدهایی چون کاهش شانس باروری و افزایش احتمال بیماری‌های روانی را دارد.

علیرضا بیگلری مدیر دانشگاه علوم پزشکی خانومجان در این نشست بر همکاری نیکو رویدادنگاران هستان با دانشگاه علوم پزشکی خانومجان تاکید کـــرد و گفت: به یمن همکاری رویدادنگاران هستان توانستیم زیاد از ۶۰۰ پروژه مثل احداث بیمارستان یا کلینیک‌های ویژه را به اپایان برسانیم.

وی با بیان اینکه در عرصه سلامت زحمات رویدادنگاران کاهش از دانشگاه علوم پزشکی نبوده عنوان کـــرد: در خانومجان سال گذشته کاهشین آمار مرگ و میر آنفولانزاهای فصلی را داشتیم که در این امر هشدار‌رسانی رویدادنگاران تاثیر حیاتیی داشته هست.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی خانومجان  با بیان اینکه یک پنجم خانواده‌ها تک فرخانومد هستند، ابراز کـــرد: تاثیر تک فخانومدی بر فرخانومدان و حتی پدر و مادر سبب می‌شود خانواده‌ها در راه نادرستی قدم بگذارند.

وی با بیان اینکه ناامنی روانی از پیامدهای تک فرخانومدی هست، ابراز کـــرد: تایمی جامعه از لحاظ روانی در وضعیت نامعقولی باانجام گرفت، نمی‌توان ادعا کـــرد آن جامعه در شرایط معقولی هست.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما