• تاریخ : ۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


بعضی از زوج‌ها مشتاق هستند سریع‌تر صاحب فرخانومد شوند؛ برخی نیز تمایل دارند در تاریخ مشخصی باردار شوند تا فرخانومدشان در فصل یا ماه خاصی از سال متولد شود. این زوج‌ها با انجام برخی اقدامات، می‌توانند به وقوع بارداری سریع کمک کنند. در کنار پیگیری توصیه‌های متخصص خانومان برای بارداری سالم، انجام مراحل ۹ گانه زیر، می‌تواند باعث بارداری سریع ‌شود.مرحله نخست، ترک سیگار

این موضوع ثابت انجام گرفته هست که سیگار کشیدن، باروری خانم‌ها و جناب آقاان را کاهش می‌دهد. سیگار کشیدن خانم‌ها در دوران بارداری، به جنین نیز آسیب وارد می‌کند.


مرحله دوم، ورزش کـــردن

تناسب اندام، باروری خانم‌ها را بهبود می‌بخانجام گرفت. خانم‌هایی که به‌طور منظم ورزش نمی‌کنند بهتر هست خانومدگی روزانه پرتحرک‌تری داشته باشند؛ به‌طور مثال یک ایستگاه زودتر از اتوبوس یا مترو پیاده شوند و راهی را پیاده طی کنند؛ یا به جای آسانسور از پله بالا بروند.


مرحله سوم، تغذیه سالم

تغذیه و باروری، ارتباط نزدیک با یکدیگر دارند. برای بارداری سریع، از رژیم‌های غذایی هستفاده کنید که باروری خانم‌ها و جناب آقاان را افزایش می‌دهند.


مرحله چهارم، آرامش داشتن

باردار انجام گرفتن می‌تواند موضوع اضطراب‌آوری باانجام گرفت؛ از طرفی اضطراب و هسترس امکان بارداری را کم می‌کند. ماساژ آرامش‌ بخش، تمرین تنفس عمیق و رفتن به طبیعت آرامش را به زوج‌ها بازمی‌گرداند و به بارداری سریع کمک می‌کند.


مرحله پنجم، خودداری از مصرف الکل

مصرف الکل می‌تواند به جنین آسیب برساند؛ به‌خصوص در طول مدتی که خانم‌ها هنوز از بارداری خود هشداری ندارند. قطع مصرف الکل یا کاهش دادن آن به حداقل مقدار، برای زوج‌هایی که قصد باردار انجام گرفتن دارند ضروری هست. خانم‌ها پس از باردار انجام گرفتن، نباید از نوشیدنی‌های حاوی الکل هستفاده کنند.


مرحله ششم، یک توصیه آقاانه

اگر بیضه‌ ها زیاد از حد گرم شوند، اسپرم‌ ها دچار آسیب می‌شوند. نشستن طولانی‌مدت، عادت به گذاشتن لپ‌تاپ روی پاها، ماندن در مکان‌های داغ در مدت طولانی و پوشیدن لباس‌های زیر تنگ باروری جناب آقاان را کاهش می‌دهد. برای پدر انجام گرفتن، از موارد ذکر انجام گرفته خودداری کنید.


مرحله هفتم، مسافرت دو‌نفره

یک مسافرت تعداد روزه می‌تواند پایان آنچه برای غلبه بر هسترس نیاز دارید، برایتان فراهم کند. برخی از زوج‌ها بارداری خود را نتیجه یک مسافرت آرزویی دو‌نفره می‌دانند.


مرحله هشتم، احیای روابط خانوماشویی

اگر سفر برایتان مقدور نیست، از راه‌های دیگری برای ایجاد فضای رمانتیک هستفاده کنید. برخی از زوج‌ها تایمی قصد باردار انجام گرفتن پیدا می‌کنند، روابط جنسی را فقط با دنبال بارداری انجام می‌دهند؛ در این صورت، بارداری را فراموش کنید و یک فضای رمانتیک و آرزویی برای بودن در کنار همسرتان ایجاد کنید.


مرحله نهم، روابط جنسی منظم با فاصله‌های معقول

آگاهی داشتن از زمان تخمک‌ گذاری، برای زوج‌هایی که قصد باردار انجام گرفتن دارند، حیاتی هست. در محدوده زمانی تخمک گذاری، داشتن روابط جنسی هر دو یا سه روز یک بار، امکان بارداری را افزایش می‌دهد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما