• تاریخ : ۲۸ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

مدرس فدراسیون فوتبال با تاکید به نقش ورزش در سلامت روحی و جسمی افراد، گفت: توسعه علمی فوتسال در میان بانوان نیازمند برگزاری مستمر دوره های تعلیمی با حضور هستادان با تجربه و تلاش هیات های ورزشی در هستانها دارد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش از ایرنا، الهام فرهمند افزود: یکی از وظایف و ماموریت های حیاتی فدراسیون حمایت و همراهی با هیات های فوتبال در برگزاری دوره های آمورشی هست.

وی اظهار کـــرد: تاکنون در این ارتباط فعالیت های نیکوی انجام انجام گرفت ولی با توجه به اهمیت موضوع این فعالیت ها کافی نیست، این کار باید در قالب پلن مدون تدوین و ادامه داشته باانجام گرفت.

وی ادامه داد: هر تغییری برای فوتسال و فوتبال بانوان نیازمند برگزاری دوره های تعلیمی، دانش افزایی، مسابقات، لیگ ها ، سیستم های مدون علمی و تقویت مدارس فوتسال هست.

این مسوول اظهار کـــرد: بانوان مربی فوتسال به اندازه کافی کتاب های تعلیمی در اختیار دارند اما هیات های فوتبال باید از تجربه بزرگان فوتسال که افزایش آنها جناب آقاان هستند، برای تجربه اندوزی علمی از حضورشان هستفاده کنند.

به نقل کرد فرهمند، توفیق در فوتبال و فوتسال بانوان نیاز مبرم به حضور مربیان با تجربه آقا دارد و این یک واقعیت برای رانجام گرفت بهتر این رشته هست که باید هیات ها به آن عنایت داشته باشند.

وی تصریح کـــرد: همانگونه مدارس ابتدایی حیاتیترین و حساس ترین نقش تعلیمی را در نظام تعلیمی برای رسیدن به موفقیت های علمی و توسعه زیربناها دارد، چشم انداز موفقیت تیم های ملی نیز از مدارس فوتبال و فوتسال شروع می شود.

این مدرس فدراسیون فوتبال در ادامه یادآور انجام گرفت: حضور مدرسان در دوره های خارج از کشور و انتقال دانش روز فوتسال به مدرسان داخلی و در نهایت به مربیان باعث ارتقای ورزش بانوان می شود.

فرهمند ابراز امیدواری کـــرد: با توجه به ظرفیت هایی که بین بانوان یزدی در فوتسال وجود دارد با پلن ریزی و همکاری نهادهای ذی ربط می توان این رشته را در هستان گسترش داد.

نخستین دوره سطح یک مربیگری فوتسال بانوان هستان یزد با شرکت ۲۳ نفر و با حضور فرهمند به مدت پنج روز و با ارائه ۴۰ ساعت تعلیم های نظری و عملی در خصوص اصول مربیگری و آشنایی با قوانین ۱۷ گانه داوری برگزار انجام گرفت.

هستان یزد ۱۰ تیم فوتسال بانوان در لیگ هستانی و یک تیم در لیگ کشور و همچنین ۳۰ مربی فوتسال مخصوص بانوان دارد.

۴۹درصد از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸هزار نفری هستان یزد را بانوان تشکیل می دهند.
با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی و نیز شرایط اقلیمی تحرک در میان بانوان هستان کم هست و تعدادی از آنها با افزایش وخانوم و چاقی روبرو هستند.

به نقل کرد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد، طبق بررسی های انجام انجام گرفته در حال حاضر ۹۸ درصد خانم‌ها و ۸۸ درصد آقاان هستان حداقل فعالیت و تحرک لازم را ندارند.

وی اضافه کـــرد که در این هستان ۳۰ درصد خانومان و آقاان به یکی از بیماری‌های دیابت، چاقی، فشار خون و چربی خون مبتلا هستند.

دکتر محمد حسن لطفی ۲۴ آبان ۹۶ در گفت و گو با رویدادنگاران با اشاره به افزایش شیوع دیابت در میان خانومان گفت: ابتلای این قشر به دیابت زیاد از آقاان هستند.

وی تاکید کـــرد: به همین دلیل تعلیم‌ها در حوزه دیابت باید به سمت خانم‌ها برده شود زیرا خانومان مدیر تغذیه در منزل هستند و علاوه بر حفظ سلامتی خود با تغذیه صحیح و معقول، می‌توانند در حفظ و سلامتی دیگر افراد خانواده موثر باشند.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201