• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : مجله

عضو فراکسیون خانومان با اشاره به لزوم به‌کارگیری خانومان در مناصب اجرایی کشور، از تهیه طرحی در فراکسیون خانومان با دنبال ارتقاء حضور خانومان در حوزه‌های مدیریتی رویداد داد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش از خانه ملت، سیده فاطمه حسینی با اشاره به لزوم به‌کارگیری خانومان در مناصب اجرایی، گفت: فراکسیون خانومان تحقیقات زیادی در زمینه تاثیر حضور خانومان در مسائل اجتماعی، اقتصادی و… انجام داده هست و قصد دارد این بررسی‌ها را در قالب طرحی تهیه کـــرده و به مجلس ارائه دهد‪.‬

نماینده آقام پایتخت، ری، شمیرانات، اسلاممنطقه در مجلس شورای اسلامی افزود: فراکسیون خانومان برای ارتقاء حضور خانومان در حوزه‌های مدیریتی درصدد تهیه طرحی هست که امیدوارم این طرح کمک شایانی برای به‌کارگیری افزایش خانومان در مناصب اجرایی و پست‌های مدیریتی در کشور باانجام گرفت؛ به زودی رویدادهای نیکوی در این زمینه اعلام می‌شود.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی برای حضور خانومان در پست‌های مدیریتی، اظهار کـــرد: فرهنگ‌سازی برای این حضور باید از سنین پایین به وجود آید؛ متاسفانه کتب درسی نتوانستند در این زمینه موثر واقع شوند و تعلیم و پرورش تاکنون رویکـــرد صحیحی نسبت به فرهنگ‌سازی حضور خانومان در جامعه و پست‌های مدیریتی نداشته هست.

حسینی با بیان اینکه در صورتی که این روند ادامه داشته باانجام گرفت نمی‌توان انتظاری برای بهبود وضعیت حال حاضر داشت، خاطرنشان کـــرد: تعلیم و پرورش می‌تواند با معرفی خانومان موفق، الگوهای معقولی برای دختران و پسران در این زمینه باانجام گرفت؛ برای دختران به منظور الگو گرفتن از این دهستان‌ها و برای پسران به منظور فرا گرفتن نحوه برخورد با خانومان در پست‌های مدیریتی در فردا.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تاکید کـــرد: صداوسیما نیز می‌تواند در این زمینه تاثیرات مثبتی داشته باانجام گرفت؛ در صورتی که در سریال‌ها توانایی و نقش خانوم موفق در جامعه به نمایش گذاشته شود می‌توان فرهنگ‌سازی لازم را انجام داد.

عضو فراکسیون خانومان مجلس در پایان افزود: باید خلاءهای موجود ابداًح شود تا با به نمایش گذاشتن خانومان موفق کلیشه‌های فرهنگی ابداًح شود و خانومان را نیروی کار ارزان ندانند.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما