• تاریخ : ۸ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه برای نخستین بار در کشورمجمع خیرین حوزه ازدواج و خانواده در هستان‌ها راه‌اندازی انجام گرفته هست، گفت: قصد داریم تا در کشور زیاد از گذشته از ظرفیت خیرین هستفاده و آنها را سازماندهی کنیم و در ادامه این طرح به زودی «مجمع ملی خیرین ازدواج» را نیز راه‌اندازی خواهیم کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، ناصر صبحی با اشاره به اقدامات انجام انجام گرفته برای فرهنگسازی در جهت کاهش هزینه‌ها و حرکت به سمت ازدواج آسان گفت: وظایف ما در دفتر ازدواج و تعالی خانواده، سیهست‌گذاری، پلن‌ریزی، نظارت، حمایت و ارزیابی در این زمینه هست.
مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به راه‌اندازی طرح «بیمه ازدواج جوانان» در سال گذشته اظهار کـــرد: تلاش کـــردیم تا موضوع وام ۱۰ میلیونی ازدواج را نیز با همکاری بانک مرکزی عملیاتی کنیم و به نظر می‌رسد در این زمینه رضایت نسبی بین جوانان ایجاد انجام گرفته هست.

صبحی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای منعقد انجام گرفته با تولیدکنندگان، کارخانجات و فروشندگان سطح کشور اضافه کـــرد: بدین ترتیب تلاش کـــردیم تا جوانان در کنار وام ۱۰ میلیون‌تومانی بتوانند از وام‌های خرید کالاهای ایرانی نیز هستفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش سن ازدواج در میان جوانان تصریح کـــرد: در این خصوص جای نگرانی تعدادانی وجود ندارد زیرا سبک خانومدگی میان جوانان تغییر کـــرده هست و آنها خصوصا دختران می‌خواهند به تحصیلات عالی و سپس اشتغال و هستقلال مالی برسند. رسیدن به این موارد، سن ازدواج را دست کم تا چهار سال افزایش می‌دهد.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان که در یک پلن تلویزیونی صحبت می‌کـــرد،‌ در ادامه تصریح کـــرد: زمانی افزایش سن ازدواج باعث نگرانی خواهد انجام گرفت که افراد شرایط لازم برای ازدواج را داشته باشند اما به دلایلی نتوانند و یا نخواهند تشکیل خانومدگی بدهند، در غیراینصورت طبیعی هست سن فردی که می‌خواهد با مدرک دیپلم ازدواج کند، با فردی که قصد دارد بعد از اخذ مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارانجام گرفت تشکیل خانومدگی دهد، متفاوت خواهد بود.


انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما