• تاریخ : ۱۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیر پلیس فتای خانومجان گفت: اینترنت و فضای مجازی علی‌رغم قابلیت‌ها و کارکـــردهای مثبت و مفیدی که برای خانواده دارد، می‌تواند تهدیدها و آسیب‌هایی را نیز برای این نهاد اجتماعی به‌همراه داشته باانجام گرفت.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، سرهنگ دوم محمدعلی آدینه‌لو اظهار کـــرد: در حال حاضر اینترنت ابزاری معقول برای توسعه افکار و اندیشه‌های بشری محسوب می‌شود به شرط آن که در راه صحیح هستفاده شود. افراد باید برای ورود به دنیای مجازی هشدارات کافی در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات مالی و اجتماعی نشوند.
وی افزود: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌ها نسبت به تهدیدات فضای سایبری در درجه نخست نخستویت قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرخانومدان زیاد حیاتی هست، خاطرنشان‌کـــرد: برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده‌ها، والدین باید تا حدودی به فناوری‌های روز دنیا مسلط باشند و آگاه باشند که تغییر در رفتار فرخانومدان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آن‌ها هست.

این مقام انتظامی افزود: هستفاده زیاد از حد اینترنت، به وابستگی انجام گرفتید روانی و فکری می‌انجامد. با ورود اینترنت و رایانه به درون خانواده‌ها، بین والدین، معلمان، مربیان و دانش‌آموزان (فرخانومدان) جدایی فکری و عاطفی، رخ می‌دهد.

وی در ادامه افزود: از طریق فضای مجازی بین افراد اتاق‌های گفت‌وگو برقرار می‌شود و در برخی موارد صدمات فراوانی به وجود می‌آورد. این اتاق‌های گفتگو که معمولا در آن‌ها امکان ارتباط با نام‌های جعلی و مجهول وجود دارد، می‌توانند زمینه‌های لازم را برای ایجاد برخی از مفاسد اجتماعی به وجود آورند.

وی با بیان اینکه تنها گذاشتن فرخانومدان در فضای سایبری زیاد خطرناک هست، افزود: والدین باید سایت‌هایی را در صفحه خانگی تعریف کنند که از محتوا و مطالب آن تکمیلا آگاه باشند و سپس به فرخانومدان خود اجازه ورود به اینترنت را بدهند.

مدیر پلیس فتای خانومجان افزود: والدین باید هوشمندانه برخورد کنند و به فرخانومدان تعلیم دهند که ممکن هست مخاطبان فضای مجازی با اسم، سن و موقعیت واقعی خود وارد این محیط نانجام گرفته باشند، بنابراین اعتماد به آن‌ها خطرناک هست، بنابراین باید به کودکان آموخت که هیچ یک از هشدارات شخصی خود را در اینترنت اعلام نکنند و به افرادی که نمی‌شناسند پست الکترونیک ارسال نکنند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما