• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

یک کارشناس تغذیه گفت: برای ترویج تغذیه با شیر مادر باید تلاش کنیم. تا مطمئن شویم خانومان در بخش‌های دولتی و غیردولتی، حمایت اجتماعی فرخانومد پروری را که نیاز دارند، به دست آورند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، مسطوری با اشاره به اهمیت جایگاه شیر مادر در رانجام گرفت کودک اظهار کـــرد: شیوه مطلوب تغذیه شیرخوار همان شیر طبیعی مادر هست و هیچ  شیر دیگری اثر شیر مادر را ایفا نمی کند و تغذیه با شیر مادر برای رانجام گرفت و تتکمیل شیرخوار حیاتی هست. علاوه بر این نتایج حیاتیی برای سلامت مادران دارد.
وی ادامه داد: بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت و یونیسف شروع تغذیه از شیرمادر در ساعت نخست خانومدگی جان زیاد از یک و نیم میلیون شیرخوار را در جهان نجات می ده‍د و به مدت شش ماه، روش مطلوب تغذیه شیرخواران هست.

این کارشناس تغذیه با بیان اینکه تغذیه انحصاری با شیر مادر یعنی شیرخوار شیر مادر را بدون هیچ نوع غذا یا نوشیدنی حتی آب دریافت کند، گفت: بعد از شش ماهگی، تغذیه با شیر مادر تا دو سال و افزایش به همراه غذای کمکی ادامه داشته باانجام گرفت. تغذیه با شیر مادر بخش حیاتیی از پلن توسعه پایدار و یک جزء غیر قابل تفکیک از اقدام جهانی برای پایان دادن به سوء تغذیه هست.

مسطوری گفت: حمایت برای تداوم تغذیه با شیر مادر یادآور آن هست که همگی در ایجاد محیط مساعد برای موفقیت خانومان در شیردهی نقش داریم. برای این کار لازم هست نظر حامیان را جلب کنیم و رسانه ها را متوجه سازیم و مشارکت افراد مختلف از جمله هنرمندان و به ویژه جوانان را جلب کنیم.

وی ادامه داد: هر کدام از ما به عنوان بخشی از کار در حمایت و ترویج تغذیه با شیر مادر و کلید توسعه پایدار، نقشی را ایفا می کنیم و تغذیه با شیر مادر فقط مسئله یک خانوم و یا مسئولیت خانومان نیست. حفظ، حمایت و ترویج شیردهی یک مسئولیت اجتماعی جمعی هست که توسط همه ما باید به اشتراک گذاشته شود.

این کارشناس تغذیه اضافه کـــرد: باید با هم کار کنیم تا مطمئن شویم که خانومان در بخش های دولتی و غیر دولتی، حمایت اجتماعی فرخانومد پروری را که نیاز دارند، به دست آورند و تغییر نگرش و آگاهی های جامعه را از جمله برای ایجاد مکان‌های شیردهی در اماکن عمومی ایجاد کنیم و کارفرمایان را برای ایجاد محیط شغلی دوستدار خانواده و ایجاد مهدکودک در محل کار یا  نزدیک به آن تشویق و ترغیب کنیم.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما