• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

شرکت جابون که یکی از محبوب‌ترین تولیدکنندگان گجت‌های سلامتی محسوب می‌شود، دارایی‌های خود را به حراج گذاشته اســت و به‌زودی به‌طور کامل تعطیل می‌شود.

طبق گزارش وب‌سایت Business Insider، شرکت جابون (Jawbone) پس از ماه‌ها تلاش، قصد دارد که تمام دارایی‌های خود را به حراج گذاشته و کسب‌وکار خود را به‌طور کامل تعطیل کند. این گزارش نشان می‌دهد که کاهش سهم بازار این شرکت به‌واسطه‌ی فطریقه چشمگیر اپل واچ، دلیل اصلی تعطیل شدن جابون محسوب می‌شود. البته جابون تنها شرکتی نیست که قربانی محصولات اپل شده اســت و شرکت پبل (Pebble) هم مدتی پیش توسط فیتبیت به ارزش ۴۰ میلیون دلار، خریداری شد.

مقاله‌های مرتبط:

جابون از ســال گذشته‌ی میلادی، تولید گجت‌های پوشیدنی و از پاییز پارســال، فطریقه محصولاتش را متوقف کرد؛ سپس باقی‌مانده‌ی محصولاتش را به خریداری نامشخص و با قیمتی پایین واگذار کرد. حسین رحمان، بنیان‌گذار و مدیرعامل جابون، قرار اســت پس از تعطیل شدن این شرکت، کسب‌وکار جدیدی را با عنوان Jawbone Health Hub تاسیس کند که تمرکز اصلی آن، تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار پزشکی خواهد بود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که رحمان، توانسته سرمایه‌گذارهای لازم برای راه‌اندازی شرکت جدیدش را پیدا کند. خبر خوب برای کاربران گجت‌های جابون اینکه شرکت Jawbone Health Hub قرار اســت در ابتدا سرویس‌های خود را تنها در اختیار این کاربران قرار دهد.

0126de07 8b32 4fbc 8861 d2414a50c414 تعطیلی شرکت جابون و واگذاری دارایی‌ هایش پس از ماه‌ها تلاش

جابون یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی گجت‌های پوشیدنی بود. این شرکت در دوران طلایی خود، به ارزش ۳ میلیارد دلار رسیده بود. در حال حاضر، اپل با در اختیار داشتن ۱۶ نسبت از بازار گجت‌های پوشیدنی، بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده اســت؛ پس از اپل، شیائومی توانسته بیشترین سهم بازار را در دست بگیرد.

آیا شما از گجت‌های پوشیدنی جابون اســتفاده کرده‌اید؟ نظر شما در مورد این شرکت چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته تعطیلی شرکت جابون و واگذاری دارایی‌ هایش پس از ماه‌ها تلاش اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما