• تاریخ : ۲۱ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

کارگروه ملی توانمندسازی خانومان سرپرست خانوار با مسئولیت معاونت امور خانومان و خانواده و به ریهست معصومه ابتکار با مشارکت دستگاههای اجرایی مرتبط در محل این معاونت تشکیل انجام گرفت.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
پایگاه هشدار رسانی معاونت امور خانومان و خانواده، این کارگروه با مشارکت دستگاههای مرتبط با موضوع خانومان سرپرست خانوار شامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، و با همکاری سازمانهای دیگر نظیر سازمان پلن و بودجه، وزارت کشور،وزارت جهاد کشاورزی و تعدادی از سازمانهای آقام نهاد فعال در حوزه خانومان و خانواده و همچنین مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کـــرد.
در نخستین جلسه این کارگروه ابتدا آیین نامه مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و پس از ابداًح و تایید اعضا، به تصویب رسید.

دنبال از تشکیل این کارگروه ، تحقق بند ت ماده ۸۰ قانون پلن ششم توسعه مبنی بر تدوین و اجرای طرح جامع توانمندسازی خانومان سرپرست خانوار هست. همکاری و تشریک مساعی بخش دولتی و سازمان های آقام نهاد، بازشناسی و اقدام در جهت رفع خلاءها و کهستی ها در سیهست ها و پلن های موجود دستگاه ها و همچنین تلاش در جهت توسعه اقدامات جاری در خصوص توانمندسازی این گروه از خانومان از دیگر اهداف کارگروه ملی توانمندسازی خانومان سرپرست خانوار هست.

چارچوب فعالیت کارگروه مبتنی بر تمرکز روی  شش محور شامل اشتغال و کارآفرینی خانومان سرپرست خانوار، وضعیت سلامت و بهداشت، حمایت ها و مساعدت های اجتماعی، وضعیت اجتماعی فرهنگی، مسائل حقوقی و همچنین تدوین بانک هشداراتی جامع از وضعیت خانومان سرپرست خانوار هست.

لازم به ذکر هست بند ت ماده ۸۰ قانون پلن ششم توسعه، معاونت امور خانومان و خانواده را به همراه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاههای ذی ربط، متعهد به تهیه و اجرای طرح جامع توانمندسازی خانومان سرپرست خانوار نموده هست. 


انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما