• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

تسلا به دنبال احداث بزرگ‌ترین تاسیسات لیتیوم یونی برای ذخیره‌سازی انرژی در یک مزرعه‌ بادی در اســترالیا اســت.

تسلا و ایلان ماسک همواره به دنبال گسترش اســتفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بوده‌اند؛ از سقف‌های خورشیدی این شرکت گرفـــــته تا خودروهای برقی تسلا، اهمیت دادن این شرکت به کنار گذاشتن سوخت‌های فسیلی را نشان می‌دهند. تسلا اخیرا اعلام کرده اســت که بزرگ‌ترین تاسیسات ذخیره‌سازی انرژی مبتنی بر باتری‌های لیتیوم یونی به زودی در مزرعه‌ی بادی Hornsdale اســترالیا احداث خواهد شد. ۱ دسامبر ۲۰۱۷ تاریخ اتمام این پروژه اعلام شده اســت.

تسلا قرار اســت از باتری‌های ۱۰۰MW/129MWh برای ذخیره‌سازی انرژی توربین‌های بادی این نیروگاه بادی اســتفاده کند. به لطف این باتری‌ها،‌ انرژی در ساعات اوجِ تولید ذخیره شده و همیشه در دسترس سیستم برق‌رسانی خواهد بود. این سیستم در صورت تکمیل ظرفیت آن قادر به تامین برق ۳۰ هزار خانه خواهد بود؛ طبق اعلام تسلا این عدد برابر با تعداد خانه‌های بدون برق جنوب اســترالیا پس از طوفان ســال ۲۰۱۶ اســت. هدف اصلی این پروژه پایدارسازی شبکه انتقال برق جنوب اســترالیا و کنترل تامین برق در شرایط اوج مصرف این منطقه اســت. تسلا همچنین قرار اســت پاوروال‌های خود را برای ذخیره‌سازی انرژی در خانه‌های اســترالیا به کار بگیرد؛ این تصمیم به پایدار شدن شبکه‌ی برق کمک خواهد کرد.

c5a1836d 7b33 4d30 81ae 35d609b77d7f تسلا بزرگ‌ترین تاسیسات ذخیره انرژی را در اســترالیا می‌سازد

بد نیست بدانید هم‌اکنون تسلا تاسیسات مشابهی برای ذخیره‌سازی انرژی در هاوایی ساخته اســت. طبق ادعای مسئولین تسلا سیستم‌های مبتنی بر پاورپک، پتانسیل کاربرد برای انواع طریقه‌های تولید انرژی‌ تجدیدپذیر را دارند و توانایی‌ آن‌ها محدود به انرژی خورشیدی نمی‌شود. تاسیسات جدیدی که تسلا قصد ساختن آن را دارد، در حقیقت یک قدرت‌نمایی برای این شرکت اســت تا وسعت فعالیت‌های خود در عرصه‌ی انرژی را به جهانیان نشان دهد. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته تسلا بزرگ‌ترین تاسیسات ذخیره انرژی را در اســترالیا می‌سازد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما