• تاریخ : ۲۳ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از تخصیص اعتبار وزارتی برابر اعتبارات هستانی تعلیم و پرورش سیستان و بلوچستان به منظور توسعه فضاهای هستاندارد و با نشاط در سطح هستان رویداد داد و گفت: توسعه شاخص‌های تعلیمی و تربیتی و فضاهای تعلیمی در منطقهستان‌ها و مناطق مختلف مورد تاکید ما قرار داد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، محمد تقی نظرپور افزود: سرانه تعلیمی این هستان ۳٫۲۶ درصد متر مربع به ازای هر دانش آموز هست درصورتی که میانگین کشوری ۵٫۱۷ درصد متر هست.
مدیر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در ادامه بیان کـــرد: برای رسیدن سیستان و بلوچستان به این میانگین کشوری و هستانداردهای لازم نیازمند حدود یک میلیون متر مربع فضای تعلیمی با حدود هفت هزار کلاس درس و با اعتبار افزون بر هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در تعداد سال اخیر زیاد از ۱۰۷ هزار کلاس درس توسط خیرین مدرسه‌ساز کشور احداث انجام گرفته، گفت: امسال ۵۰ درصد فضاهای تعلیمی کشور به همت خیرین مدرسه‌ساز احداث انجام گرفت.

نظر پور خاطرنشان کـــرد: در تعلیم و پرورش دارد تغییر اساسی رخ می دهد و این که ما بتوانیم در فرصت کم مدارس نیکو و با فضای معقول بسازیم جز اهداف هست که در این رهستا در حال حاضر تنها فقط ۴۸ مدرسه ماندگار در کشور وجود دارد  و عزم ملی صد در صد نیاز هست تا ما بتوانیم مدارسمان را ماندگار و غیرقابل تخریب و با کیفیت بسازیم.

وی خاطرنشان کـــرد: امروز تاثیر فضای کالبدی تعلیم در موضوع حیاتی یاددهی و یادگیری افراد بر کسی پوشیده نیست؛ بنابراین به دنبال این هستیم که فضاهایی با هستاندارد روز، آرامش دهنده و پرورش دهنده خلاقیت دانش‌آموزان در کشور ایجاد کنیم.

مدیر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: تحقیقات و پژوهش‌های مختلفی اخیر نشان می‌دهد فضای متنوع، خلاق و زیبا تاثیر بسزایی در جریان یادگیری و بروز هستعدادهای نهفته دانش‌آموزان دارد.

وی تصریح کـــرد: فضاهای تعلیمی نقش و تاثیر زیادی در تعلیم فراگیران دارند به گونه ای که اگر دانش آموزان خلاق، دوستدار طبعیت و غیره می خواهیم باید فضاهای تعلیمی دارای این ویژگی ها باشند.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های شده توسط مسئولین هستان سیستان و بلوچستان در رهستای توسعه فضاهای تعلیمی، گفت: از نقش بی‌بدیل خیرین مدرسه‌ساز و مشارکت جدی و همه جانبه آنان در امور مختلف به ویژه ساخت مدارس در نقاط محروم و دورافتاده سیستان و بلوچستان نهایت سپاسگزاری را داریم.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما