• تاریخ : ۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

سلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مجوز اســتفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های سوسیس و کالباس برای شرکت‌های تولیدکننده‌ای اســت که دستگاه جداکننده گوشت مرغ را دارند.

به نقل سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر رسول دیناروند درخصوص جزییات اســتفاده از خمیر مرغ در محصولات سوسیس و کالباس، گفت: توافقی که بین سازمان غذا و دارو، سازمان دامپزشکی و سازمان اســتاندارد انجام شد، این بود که اجازه داه شود، شرکت های تولید کننده سوسیس و کالباس که خود دارای دستگاه جداکننده مکانیکی گوشت مرغ هستند، از این خط برای جدا کردن گوشت مرغ از قطعات اســتخوان اســتفاده کنند، تا گوشت مرغ را برای تولید فرآورده‌های سوسیس و کالباس خود به کار برند.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه با این توافق‌نامه شرکت‌ها می‌توانند تنها به همین طریقه عمل کنند و گوشت مرغ را خود جدا کرده و در محصولات اســتفاده کنند، تصریح کرد: شرکت هایی که قبلا خمیر مرغ را تولید و بسته بندی می کردند و به شرکت های تولیدکننده سوسیس و کالباس می فروختند، کماکان با ممنوعیت روبرو هستند.

دیناروند در خصوص خمیر مرغ گفت: خمیر مرغ قطعات گوشتی اســت که جدا از ران و سینه مرغ اســت. زمانی که قطعات ران و سینه مرغ برداشته می‌شود، جدا کردن قسمت‌های باقی مانده مرغ از اســتخوان به آسانی و در قصابی میسر نیست و تنها از طریق دستگاهی امکان پذیر اســت که گوشت را به صورت مکانیکی از اســتخوان جدا می‌کند و این بخش‌های جدا شده، تبدیل به خمیر مرغ می‌شود.

وی افزود: چنانچه این دستگاه به شکل غیر معمول اســتفاده شده و تنظیمات درجه در سرعت و شدت جداسازی گوشت تغییر کند، امکان دارد قطعات غیرگوشتی از جمله اســتخوان نیز خرد شده و مخلوط شود. بنابراین با اســتفاده از خمیر مرغ مخالفت کردیم و هنوز هم مخالف هستیم چراکه امکان سنجیدن صحت و سلامت آن وجود ندارد.

دیناروند گفت: با توافقی که اخیرا حاصل شده فقط ممنوعیت اســتفاده از خمیر مرغ برای شرکت‌های تولیدکننده سوسیس و کالباسی که می‌توانند، گوشت را به طریقه مکانیکی و صحیح با دستگاه جدا کنند، برداشته شده اســت. البته روی محصولات باید برچسب زرد زده شده تا رنگ محصولات قابل تفکیک باشد.

بنابر اعلام وب‌دا، رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: بر روی تولید این محصولات نظارت وجود خواهد داشت و برای مصرف کنندگان جای نگرانی وجود ندارد؛ چراکه شرکت‌های تولیدکننده سوسیس و کالباس تحت نظارت هستند و پروانه خود را از سازمان غذا و دارو اخذ می‌کنند. بنابراین کنترل و نظارت بر آنها به آسانی انجام می‌شود.

دیناروند در پایان یادآور شد: قبلا خمیر مرغ از بازار و شرکت‌های دیگر تهیه می‌شد که حاوی مواد نامناسب بود و ممنوعیت اســتفاده از خمیر مرغی که خارج از شرکت‌های تولیدی سوسیس و کالباس تهیه می‌شود، همچنان برقرار اســت.
سلامت نیوز: تازه‌ترین اظهار نظر وزارت بهداشت درباره “خمیر مرغ”

banner news تازه‌ترین اظهار نظر وزارت بهداشت درباره  خمیر مرغ

آشپزی لدت بخشه وقتی هر چی بخوای در بخش آشپزی توما داری
جدیدترین و بهترین طریقه ها و مطالب در مورد آشپزی و خانه داری
این آموزش و آشپزی از سایت توما انتشار بافته

نوشته تازه‌ترین اظهار نظر وزارت بهداشت درباره ” خمیر مرغ “ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201