• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : مجله

تاریخچه  مفهوم خانومدگی سالم با تغذیه سالم

نخستین پزشک جهان، پدر علم طب، بقراط در حدود ۲۴۰۰ سال قبل دریکی از جزایر یونان نخستین مدرسه علوم پزشکی را در جهان تاسیس کـــرد و در آن مدرسه تنها تغذیه تدریس می کـــردو جمله معروف وی برای انسان ها این بود که “خدای شما داروی شمهست” امروزه نیز پایان پزشکان در سرتاسر جهان به نام وی قسم نامه پزشکی را ادا کـــرده و سوگند می خورند ولی همگی این جمله را زیر پا می گذارند و متاسفانه توجه افزایشی به دارو نشان می دهند. و باز متاسفانه به علت راه اشتباهی که در طی سالیان سال و خصوصاً یک قرن اخیر انسان ها و علم پزشکی رفته هست و همگی منجر به بی توجهی به تغذیه ای صحیح انجام گرفته هست، نیاز انسان ها به پزشک و علوم پزشکی را زیاد از حد انتظار افزایش داده هست که نهایتاً پایان آن ها منجر به افزایش بیماری ها و افزایش مصرف داروها و مقاومت بدن در برابر داروها و همچنین تضعیف سیستم ایمنی بدن به دنبال آن انجام گرفته هست، زیرا داروها با سیستم بدن انسان یکسان نیستند در حالیکه مواد مغذی موجود در طبیعت جزئی از بدن ما انسان ها هستند ولی ما از آن غافلیم در این جا لازم هست تفاوت بین مواد مغذی و حیاتی (ضروری) بدن که در مواد غذایی موجود هست با مواد شیمیایی مختلف که تحت عنوان دارو عرضه می شوند کمی توضیح داده شود.

پزشکی رایج همان طور که اشاره انجام گرفت امراض را با مواد شیمیایی از بین می برد. در مقابل آن علم پزشکی ارتومولکولر هست که با مواد طبیعی و غذایی در هیچ گونه منافاتی با بدن ندارند سرو کار داشته و مانع از بیمار انجام گرفتن بدن انسان ها می گردد پروفسور پنخستینگ (از دانشگاه کالیفرنیا) که متخصص بیوشیمی و بنیان گذار علم نوین تغذیه و علم پزشکی تغذیه به نام ارتومولکولر پزشکی می باانجام گرفت و موفق به دریافت دو جایزه نوبل انجام گرفته اند، به اثبات رساندند که سکته های قلبی و مغزی، دو عامل اصلی مرگ و میر انسان ها در اثر نااگاهی و بی هشداری از تغذیه سالم بوجود می آید. وی هم چنین تاکید دارد سکته های قلبی و مغزی خود در بدن بوجود نمی آیند بلکه خود انسان ها هستند که به مواد حیاتی غذا ناآگاه بوده و همین اشتباهات تغذیه و روی آوردن به مواد غیر طبیعی و ناسالم منجر به گرفتگی عروق و رسوبات عروقی و در نهایت سکته های قلبی یا مغزی می شود. همچنین ایشان می فرمایند، که در قرن بیست و یکم سکته های قلبی و مغزی که در اثر رسوبات زاید و اشتباهات تغذیه ای در جدار عروق و تنگی معتاقب آن ایجاد می شود می تواند از بین برود و ناپدید شود همان گونه که در قرن های گذشته شاهد ریشه کن انجام گرفتن اپیدمی های (همه گیری) امراضی مثل طاعون وبا، فلج اطفال و … بوده ایم. پروفسور روزه ویلیامز (از مرکز تحقیقات و پژوهش انگلستان که در سالهای ۱۹۴۲-۱۹۴۱ جنگ جهانی دوم- دو ویتامین از خانواده گروه B به نام های اسید فولیک و اسیدپانتوتنیک را کشف کـــردند) نیز نتایج تحقیقات پروفسور پنخستینگ را تایید می کنند و معتقدند  که با دانش تغذیه صحیح و مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن، می توان از تشکیل رسوبات زائد مواد غذایی در جدار عروق، جلوگیری کـــرد و بدین وسیله کلیه امراض عروقی منجر به سکته ها را از بین برد.

در حال حاضر میلیاردها دلار در سال صرف هزینه های درمان بیماران قلبی- عروقی و مغزی می شود که مسلماً صدمه اقتصادی بالایی برای هر کشور و دولتی هست . بر طبق آمار بین المللی بدست امده، در کشور آلمان در سال ۱۹۹۵ میلادی حدود چهارصد هزار انسان جان خود را از دست داده اند و علت اصلی آن عدم آگاهی به نحوه صحیح غذا خوردن و نیازهای بدن و افزایش مصرف بی رویه چربی های مضر و ناسازگار با بدن بوده هست. کشور آلمان کشوری صاحب نام در تکنولوژی پیشرفته پزشکی و خدمات پزشکی می باانجام گرفت ولی می بینیم که با وجود تکنولوژی پیشرفته و هزینه های گزافی که صرف دارو و درمان و امکانات بیمارستانی و بشری می شود و با وجود کاردیولوگ های معروف (متخصصین قلب و عروق)، آمار تعداد بیماران و مرگ و میر روز به روز نه تنها کهسته نمی شود بلکه افزوده هم می شود. فکر می کنید راه علاج و کاهش مرگ و میر در چیست؟

آگاه کـــردن آقام از نحوه تغذیه صحیح می تواند به آسودهی این مسئله را حل کند.با داشتن روش صحیح تغذیه ای و اهمیت دادن به علم تغذیه و پیشگیری قبل از ابتلا و آگاهی دادن آقام، نه تنها همه انسان ها می توانند خانومدگی سالم و به دور از بیماری داشته باشند. بلکه از هزینه های گزافی که بی مورد در این راه هدر می رود نیز کهسته می شود.

به یاد داشته باشید که ارزان ترین داروی الهی که طبیعت در اختیار ما قرار داده هست میوه ها سبزیجات و ویتامین ها هستند که ما را از کلیه امراض محافظت می کنند.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما