• تاریخ : ۲۵ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

تاثیر انگور بر جنین/ فواید و مضرات خوردن انگور در بارداری


خوردن انگور در دوران بارداری داری خواص قابل توجهی می باانجام گرفت: افزایش قدرت سیستم ایمنی خانوم باردار و جلوگیری از عفونت ها، جلوگیری از فشار خون بالا در دوران بارداری، بهبود سیستم گوارش، بهبود عملکـــرد کلیه و کبد، درمان یبوست و بالاخره جلوگیری از بیماری های عصبی در خانوم باردار.


به صورت حتم توجه داشته باشید که نخستاً از مصرف انگوری که آغشته به کودهای شیمیایی هست خودداری شود، ثانیاً خوردن انگور با برخی خوراکی ها (نظیر شیر، خیار و ماهی) باعث احساس ناخوشایند در معده می شود و ثالثاً برخی خانومان باردار نسبت به انگور آلرژی دارند و نباید از انگور یا آب انگور هستفاده کنند.


 در صورتی که پوسیدگی دندان دارید، بعد از مصرف انگور حتماً مسواک بخانومید.میوه انگور نقش زیاد حیاتیی در ساخت هموگلوبین خون خانومان (به دلیل دارا بودن مقادیر بالای آهن در خود) دارد. بنابراین، می توان ادعا کـــرد که این میوه آبدار دارای ارزش غذایی بالایی بوده و نقش زیاد حیاتیی در درمان کم خونی خانومان باردار ایفا می کند.


افزایش متابولیسم بدن

به عنوان یک خانم باردار فراموش نکنید که مصرف میوه انگور می تواند فرآیند سوخت و ساز بدن شما را بهبود بخشیده و متابولیسم آن را افزایش دهد.


تنظیم آرایش ویتامین ها در بدن خانومان باردار با خوردن منظم میوه انگور

لازم هست بدانید که ویتامین های E و K جذب انواع دیگر ویتامین ها را در بدن همه افراد، به ویژه خانومان باردار آسان می کنند. علاوه بر این موارد، ویتامین E موجود در این میوه شگفت انگیز وضعیت پوست خانومان حامله را بهبود بخانجام گرفته و در نتیجه، ویتامینی به نام زیبایی در بدن می سازد.


از بین رفتن التهاب بدن

آنتی اکسیدان های موجود در میوه انگور می تواند سیستم ایمنی بدن خانومان باردار را افزایش دهد. همچنین، خواص ضد التهابی موجود در این میوه هم می تواند کمک می کند تا از بروز عفونت در بدن خانومان حامله و گرفتگی عضلات این افراد جلوگیری شود.

در نهایت، یادتان باانجام گرفت که مصرف منظم انگور در دوران بارداری می تواند گرفتگی عضلات خانومان باردار را هم به آسانی درمان کند.


درمان یبوست بارداری

از آن جایی که میوه انگور به عنوان یک ملین قوی عمل می کند، پس مصرف آن می تواند مشکل یبوست را در بدن زیادی از خانومان باردار درمان کند.


کاهش سطح کلسترول خون

همانطورکه می دانید انگور قرمز حاوی ترکیب رسوراترول بوده و مصرف آن می تواند میزان کلسترول خون خانومان حامله را کنترل کند.


بهبود وضعیت بهداشتی دهان و دندان

اسیدهای آلی موجود در میوه انگور باکتری موجود در حفره دهان خانومان باردار را خنثی کـــرده و همچنین، مسئول تشکیل و نگهداری کلسیم افزایش در این ناحیه از بدن خواهد انجام گرفت. بنابراین، می توان ادعا کـــرد که اثرات مصرف انگور در بدن و دندان های خانومان بارداری که در کشورهای فقیر خانومدگی می کنند، زیاد مشهود خواهد بود.


تضمین سلامت قلب

معمولا، اکثر خانومان در طی دوران بارداری خود تجارب زیادی در مورد به هم خوردن نظم عملکـــرد اندام ها و مشکلات مربوط به قلب خود را دارند. اما پتاسیم موجود در میوه انگور کمک می کند تا سیستم قلب بدن خانومان باردار ابداًح انجام گرفته و سلامت آن هم تضمین شود.


دیگر مزایای مصرف انگور

مواد مغذی موجود در میوه انگور باعث بهبود حافظه، قدرت دید چشم، تمرکز و همچنین، تحریک گردش خون مغزی در بدن خانومان باردار خواهد انجام گرفت. به همین دلیل، متخصصان خانومان و زایمان توصیه می کنند که مصرف انگور تازه و آب آن برای مادران بارداری که از ضعف، خستگی، ضعف اعصاب و هسترس رنج می برند، زیاد مفید خواهد بود.

علاوه بر این موارد، یادتان باانجام گرفت که وضعیت روحی و روانی مادر باردار و شرایط عاطفی او در رانجام گرفت نوزاد متولد نانجام گرفته اش زیاد حیاتی هست، که مصرف میوه انگور می تواند سیستم عصبی خانومان باردار را در شرایط عادی حفظ کـــرده و از بروز هسترس در بدن این افراد جلوگیری کند.


مضرات و عوارض خوردن انگور در بارداری

با وجود مزایای زیادی که از مصرف میوه انگور در طی دوران بارداری ذکر انجام گرفت، مصرف زیاد از حد آن ممکن هست خطراتی هم برای سلامتی خود مادر و جنین داخل رحم او به دنبال داشته باانجام گرفت. فراموش نکنید که مزایای میوه انگور زمانی مشاهده خواهد انجام گرفت که این میوه در مقادیر معقول و متعادلی مصرف شود.

مصرف زیاد از حد انگور، به خصوص در فاز نخست از دوران بارداری، برای همه خانومان حامله زیاد خطرناک هست. مصرف زیاد از حد میوه انگور در طی دوران بارداری خانومان ممکن هست عوارض مختلفی را در بدن خود مادر و جنین داخل رحم او ایجاد کند، که حیاتی ترین این عوارض به شرح زیر هست:


سم خطرناک انگور و خانومان باردار

مشکل اصلی مصرف انگور، وجود مقادیر زیادی رسوراترول در این میوه هست، که اگر این میوه توسط خانومان باردار زیاد از اندازه مصرف شود، باعث مسمومیت خود این افراد و جنین داخل رحم آن ها خواهد انجام گرفت.

فراموش نکنید که رسوراترول یک ترکیب سمی هست که وجود آن در بدن خانومان باردار باعث به هم خوردن تواخانوم هورمونی انجام گرفته و عواقب خطرناکی برای خود او و جنین داخل رحمش به دنبال خواهد داشت. در واقع، می توان ادعا کـــرد مسمومیت با ترکیبات رسوراترول که افزایش خانومان در طی دوران بارداری خود تجربه می کنند، باعث بروز عوارض زیادی در بدن این افراد خواهد انجام گرفت.


افزایش دل درد و مشکلات روده با خوردن زیاد از حد انگور در بارداری

به دلیل این که انگورهای سیاه، سفید و قرمز دارای پوست ضخیمی هست، به همین دلیل هضم آن در روده و معده خانومان باردار زیاد دشوار خواهد بود. این حالت می تواند در طی دوران بارداری، سیستم گوارشی خانومان حامله را ضعیف کـــرده و منجر به بروز مشکلات در این ناحیه از بدن این افراد شود.

بنابراین، یادتان باانجام گرفت که مصرف زیاد از حد این میوه می تواند مشکل یبوستی را در بدن شما تانجام گرفتید کند.


به وجود آمدن حالت تهوع و سردرد در خانومان باردار

مصرف زیاد از حد انگور خام می تواند مشکلاتی مانند سردرد، حالت تهوع، هستفراغ و بروز زیادی دیگر از اثرات ناخوشایند را در بدن مادران باردار به دنبال داشته باانجام گرفت.


اسهال

علاوه بر موارد بالا، مصرف زیاد از حد میوه انگور در طی دوران بارداری خانومان می تواند حرارت معده این افراد را افزایش دهد. بروز این حالت هم به نوبه خود باعث افزایش انجام گرفتن حرکات معده این افراد انجام گرفته و با شل انجام گرفتن محتوی روده ها، او را مبتلا به بیماری اسهال خواهد کـــرد. فراموش نکنید که مبتلا انجام گرفتن خانومان حامله به این بیماری زیاد خطرناک هست، چون می تواند بدن این افراد را با کمبود آب مواجه کند.


افزایش وخانوم

به دلیل این که میوه انگور یک میوه زیاد پر کالری هست، بنابراین مصرف آن در مقادیر زیاد مطمئنا افزایش وخانوم خانومان حامله را به دنبال خواهد داشت که ناخوهسته ترین حالت برای هر مادر بارداری تلقی می شود.


افزایش سطح قند خون

اگر چه قند طبیعی موجود در میوه انگور طعم و مزه معقولی به این ماده غذایی می دهد، اما مصرف زیاد از حد آن می تواند سطح قند خون مادران باردار را به انجام گرفتت افزایش دهد.


اثر منفی خوردن زیاد از حد انگور بر رانجام گرفت جنین و دشوار انجام گرفتن روند زایمان طبیعی

مصرف زیاد از حد میوه انگور در اواخر دوران حاملگی ابداً ایده نیکوی نیست! زیرا در این مرحله از دوران بارداری جنین با سرعت افزایشی رانجام گرفت می کند. بنابراین، با رسیدن کالری افزایش به نوزاد داخل رحم مادر، او با اضافه وخانوم زیاد از حدی به دنیا می آید که مادر خود را هم در هنگام به دنیا آوردن نوزاد به روش زایمان طبیعی دچار درد انجام گرفتیدی خواهد کـــرد.

در نهایت، می توان ادعا کـــرد که مصرف میوه انگور مشکل خاصی در بدن خانومان حامله و جنین داخل رحم این افراد به وجود نمی آورد، مگر اینکه فرد در مصرف این میوه زیاد از حد زیاده روی کند. پس، خانومان حامله برای این که از اثرات منفی مصرف میوه انگور دور بمانند، باید آن را در حد اعتدال مصرف کنند.

به صورت حتم، این نکته حیاتی را هم فراموش نکنید که خانومان حامله نباید میوه انگور را با معده خالی مصرف کنند، چون باعث اسیدیته انجام گرفتن معده آن ها خواهد انجام گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما