• تاریخ : ۲۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

وزیر ارتباطات با بیان اینکه تأمین مالی دسته جمعی از بازار سرمایه برای هستارتاپ‌ها بدون سود خواهد بود، گفت: افزایش نرخ ارز و سکه در کنار ضرر کسب و کارها از جمله مشکلات فیلترینگ بود.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه تأمین مالی شرکت های هستارتاپی در جمع رویدادنگاران گفت: تأمین مالی دسته جمعی برای هستارتاپها به چهار شیوه انجام می پذیرد که بر این اساس  تأمین مالی اعانه‌ای هست که فردی علاقه مند به حمایت از شکل گیری کسب و کاری از آن بوده و بنابراین سود این تأمین مالی برای هستارتاپها صفر خواهد بود. ضمن اینکه موضوع پیش خرید محصول و سرمایه گذاری نیز بدون سود انجام می شود و تنها شیوه چهارم که پرداخت وام هست ممکن هست سودی به هستارتاپ تحمیل کند که این شیوه به دلیل ضرورت هماهنگی با بانک مرکزی فعلاً اجرایی نمی شود.
وی در پاسخ به سوال رویدادنگار مهر افزود: تلاش ما این هست که بتوانیم از کسب و کارهای نوپا حمایت کنیم که در این میان تأمین مالی دسته جمعی با مشارکت بورس که جزئیات آن ظرف دو هفته فردا در شورای عالی بورس به تصویب خواهد رسید، مد نظر هست.

فیلترینگ تلگرام و ضررهای کسب و کار
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر ضرر کسب و کارها از فیلترینگ و اشتغال زایی در قالب طرح تأمین مالی دسته جمعی بورس اظهار داشت: ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی کـــرده و با مسئولان متولی نیز رایخانومی هایی را صورت داده ایم به خصوص اینکه تصمیمات اینچنینی می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد و  اگر چه همه کسب و کارها وابسته به پیام رسان ها نیستند اما باید تلاش کنیم حداقل چالش را برای کسب و کارهای نوپا ایجاد کنیم.

آذری جهرمی تصریح کـــرد: این در شرایطی هست که اغتشاشات در همه کشورها ممکن هست برخی مشکلات را ایجاد نماید و حتی کسب و کارهای واقعی را نیز تحت الشعاع قرار دهد که بر این اساس اغتشاشات اخیر در ایران نیز باعث انجام گرفت قیمت ارز و سکه بالا رود و بر روند طبیعی کسب و کارها اثر بگذارد.

وی معتقد هست بازارها به صورت حتم به رفتار دراز مدت ما نگاه خواهند کـــرد.

۵ هزار گوشی موبایل غیرفعال انجام گرفت
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر طرح رجیستری موبایل گفت: ۶۰ درصد گوشی های آیفون اکنون از مجاری حتمی وارد کشور می شوند و این آمار قابل قبولی هست در حالی که تنها ۵ درصد این گوشی ها به صورت حتمی وارد می انجام گرفت.

وی افزود: بخشی از گوشی های موبایل به صورت مسافری وارد کشور می شوند اما اکنون با اجرای طرح رجیستری ۵ هزار گوشی موبایل غیرفعال انجام گرفته هست که به صورت حتم همه آنها متأثر از اجرای طرح رجیستری نیستند و ممکن هست همراه مسافر وارد کشور انجام گرفته و همراه او نیز خارج شود.

آذری جهرمی در خصوص گرانی هفته های اخیر گوشی موبایل از رایخانومی با وزارت صمت برای ساماندهی بازار رویداد داد و گفت: ما بر روی این مسئله حساس هستیم و بر این اساس با وزارت صمت نیز مذاکراتی صورت داده ایم. به صورت حتم افزایش نرخ ارز تأثیر بسزایی در گرانی گوشی ها داشته ضمن اینکه حذف ارز مبادله ای نیز بازار را متأثر کـــرده هست.

وزیر ارتباطات محدودیت تعداد وارد کنندگان گوشی موبایل را از دیگر دلایل افزایش قیمت دانست و خاطرنشان کـــرد: ممکن هست کانال واردات محدود باانجام گرفت و تصدی گری در این رابطه مشاهده شود که رقابت کافی را از بین می برد که وزارت صمت نیز در این رابطه در حال تدوین دستورالعملی هست که تعداد وارد کنندگان متنوع شوند و این در مراحل آخر کار هست.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما