• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

amirmodarres03 بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسر سابق و جدیدش و فرزندش +تصــویرها

بیوگرافی و زندگینامه اش

امیرحسین مدرس مجری, بازیگر و خواننده ایـــرانی متولد شهریور ماه ســال ۱۳۴۹ در تهران می باشد و ۴۷ ســال سن دارد.

او فعالیت خود را از ســال ۱۳۶۵ در صدا و سیما آغاز نمود و به فعالیت های هنری مختلف پرداخت اما بیشتر همگی او را به عنوان مجری میشناسند.

تحصیلات : دارای‌ لیسانس‌ زبان‌ و ادبیات‌ فارسی‌ می‌باشد.

البته به گفته ی خودش کار اصلی اش خطاطی اســت و در این زمینه مهارت دارد که چندی پیش نمایشگاهی هم برای فطریقه آثارش به همراه همسرش برگزار نمود.

جدیدترین برنامه هایی که وی اجرای آن را برعهده داشته برنامه سین مثل سریال نوروز ۹۶ و برنامه ساعت ۲۵ می باشد.

ازدواج و همسر

امیرحسین مدرس پیش از این یک ازدواج ناموفق داشته اســت که از همسر سابقش (نازنین اسکندری) طلاق گرفـــــته جدا شده اســت . وی حدود ۴ ســال اســت که با بهار بهاردوست ازدواج کرده اســت و این ازدواج دوم او محسوب می شود.

همسر جدید او گفته اســت : آشنایی ما به واسطه یک دوست مشترک بود که ما را به هم معرفی کرد. بعد از آن رفـــــت و آمد خانوادگی مان شروع شد و چند ماهی به این شکل معاشرت داشتیم. تا اینکه تصمیم به ازدواج گرفـــــتیم.

امیرحسین مدرس: ســال ۹۲ عقد کردیم. ازدواج من و بهار ازدواج دوم و مجدد ماســت و هر دو ســال ها پس از ازدواج اول مان مجرد بودیم.

amirmodarres02 بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسر سابق و جدیدش و فرزندش +تصــویرها

امیرحسین مدرس و پسرش

امیرحسین مدرس یک فرزند پسر به نام ایلیا نیز از همسر اولش دارد که ۱۴ ســال دارد.

 amirmodarres04 بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسر سابق و جدیدش و فرزندش +تصــویرها

همسر جدید امیرحسین مدرس

گفتگو با امیرحسین مدرس

ملاک‌های انتخاب ما

امیرحسین مدرس: پیش از ازدواج وقتی با بهار صحبت می‌کردم بارها تاکید می‌کردم که من به شدت اهل خانواده‌ام و دلم می‌خواهد کسی که قرار اســت مرا همراهی کند هم همین ویژگی را داشته باشد. شغل من به شکلی اســت که اگر سرکار باشم تمام حواسم معطوف به آن می‌شود. من برای کارم مطالعه، فکر و ایده‌پردازی می‌کنم و در کل وقت زیادی می‌گذارم تا کارم با به بهترین شکل انجام دهم.

طبیعتا این روال، کلی انرژی طلب می‌کند و ممکن اســت تا مدتی نتوانم به خانه و خانواده‌ام رسیدگی کنم. حتی ممکن اســت کارم در شهرستان باشد و برای مدتی کلا از خانه دور باشم؛ به همین خاطر دوست داشتم همسری کنارم باشد که در نبودم غصه نخورم و با خود بگویم درست اســت که من در خانه حضور ندارم اما نیمه دیگر وجودم آنجاســت و خیالم راحت اســت.

مســاله دیگری که همیشه با بهار در مورد آن صحبت می‌کردم این بود که نگاهی منطقی به اتفاقات زندگی داشته باشیم و با هر دردسر کوچکی آشفته نشویم و صبر را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم. اغلب دردسرات با صبر، گفت‌وگو و گذشت حل می‌شود و اگر هم نتوان آنها را حل کردم می‌توان مانند جویبار از کنارشان به آرامی گذشت. جویبار هرگز به خاطر وجود سنگ بر سر راهش از حرکت متوقف نمی‌شود و بالاخره راهی برای دور زدن مانع پیدا می‌کند. انسان‌ها هم می‌توانند در مقابل دردسراتی که به نظر غیر قابل حل هستند همین رویکرد را داشته باشند.

ایمان داشتن و احترام به مسائل مذهبی، مدیریت خانه و خانواده، مهربانی، صداقت، تعامل خوب با مردم و اطرافیان و البته دستپخت خوب از دیگر اولویت‌هایم برای انتخاب همسرم بود. (می‌خندد)

بهار بهاردوست: خواســته‌های ما از زندگی مشترک کاملا تشابه داشت. یکی از ملاک‌هایم داشتن آرامش در زندگی زناشویی بود و دوست داشتم با کسی زندگی کنم که در کنارش آرامش پیدا کنم. تا پیش از ازدواج حسابی آدم پرشرو شوری بودم. (می‌خندد) اما وقتی کنار امیرحسین می‌نشستم و صحبت می‌کردیم آرامش ذاتی او به من هم منتقل می‌شد؛ به شکلی که می‌توانستم تا ساعت‌ها در کنارش بنشینم و گپ بزنیم.

امیرحسین بسیار مهربان و صادق اســت و به هیچ عنوان حاضر نمی‌شود حتی به خاطر به دست آوردن دل کسی به او دروغ بگوید.

علاقه به شغل همسرم

بهار : تا پیش از ازدواج با خودم فکر می‌کردم شغل امیرحسین جوری اســت که شاید شرایط را برایم سخت کند چون شغل من از این حرفه دور بود و آشنایی زیادی با این حرفه و دردسراتش نداشتم اما پس از ازدواج خیلی راحت با او همراه شدم و حالا در برنامه‌هایی که در آنها اجرا دارد کنارش هستم. حتی خودش اغلب مواقع پیشنهاد می‌کند با او سر اجرا برم.

از بودن در کنار همسرم لذت می‌برم و دیدن امیرحسین وقتی روی اســتیج در حال اجرای برنامه اســت جزو بهترین لحظات زندگی‌ام اســت.

amirmodarres01 بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسر سابق و جدیدش و فرزندش +تصــویرها

تصــویری که به سرقت رفـــــت

بهار بهاردوست: ما صرفا برای اطلاع‌رسانی به دوستان‌مان تصــویر عقدمان را در صفحه فیس‌بوک قرار دادیم و این تصــویر در مدت بسیار کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. واقعا می‌توانم بگویم آن تصــویر به سرقت رفـــــت و پس از پخش شدن آن در سایت‌ها ما با موجی از قضاوت‌های عجیب مواجه شدیم. ابتدا خیلی ناراحت شدم ولی وقتی با امیرحسین صحبت کردم به این نتیجه رسیدم که نباید به این حرف و سخن‌ها اهمیت داد.

امیرحسین : ما هیچ مراسمی نگرفـــــتیم و فقط یک عقد ساده داشتیم با حضور خانواده درجه یک‌مان. حتی دوستان‌مان هم از ازدواج ما خبر نداشتند و ما فقط برای اطلاع آنها تصــویر عقدمان را روی صفحه فیس‌بوک قرار دادیم.

بهار : بعضی از مردم منتظرند ببینند در زندگی دیگران و به خصوص قشر هنرمند چه می‌گذرد تا شروع کنند به حرف زدن در مورد آن و قضاوت کردن. اگر کسی واقعا خدا را قبول داشته باشد به خود اجازه نمی‌دهد دیگران را به راحتی قضاوت کرده و در موردش حرف بزند. خدا در انحصار قشر خاصی نبوده و متعلق به کسانی اســت که او را می‌پرستند و دوست دارند. من همیشه خدا را در زندگی مد نظر داشته‌ام و خدا هم همیشه به من لطف داشته و تابه حال هر خواســته‌ای داشتم برآورده کرده اســت و از این بابت شاکرم.

امیرحسین : تعریف من از این مقوله تعریفی اســت که بزرگانی مانند امام موسی صدر و سید مهدی قوام دارند. افسوس می‌خورم به حال کسانی که خط کش معیارشان تنها ۳۰ سانتی‌متر اســت. کسی که خط‌کش۳۰ سانتی دارد از وجود لیزری که اگر آن را به سمت آسمان بگیرید معلوم نیست تا کجا پیش می‌رود بی‌خبر اســت. این آدم‌ها عادت کرده‌اند همه عالم و کائنات را با همان خط‌کش ۳۰ سانتی‌متری‌شان اندازه‌گیری کنند. اینها همان کسانی هستند که پیامبر اسلام برای هدایت‌شان مبعوث شد اما حتی پیامبر (ص) را هم با همان خط‌کش ۳۰ سانتی اندازه گرفـــــتند.

همه بچه‌های ما

امیرحسین : من از ازدواج اولم یک پسر ۱۳ ســاله به اسم ایلیا دارم که عاشقش هستم. ارتباط ما ارتباطی کاملا رفاقت‌آمیز اســت. شاید در بعضی خانواده‌ها ارتباط پدر و فرزند ارتباطی خشک و رسمی باشد و پدرها از موضع بالا به فرزند خود نگاه کنند اما در خانه ما این‌طور نیست. من و پسرم با هم شوخی می‌کنیم و از سرو کول هم بالا می‌رویم. (می‌خندد)

بهار : شعار دادن راحت اســت و هرکسی می‌تواند بگوید که فرزند همسرم را مثل بچه خودم دوست دارم ولی به نظرم باید در عمل این حرف‌ها را به اثبات رساند. کسانی که از نزدیک با ما در ارتباط هستند می‌دانند که من هم عاشق ایلیا هستم و او را فرزند خودم می‌دانم. اوایل من را بهارجان صدا می‌کرد و من هیچ وقت از او نخواســتم به من مامان بگوید چون معتقد بودم باید خودش حس کند من می‌توانم مادرش باشم تا مرا به این نام خطاب کند.

خوشبختانه این حس شکل گرفـــــت و پسرم به شدت به من وابسته اســت و اگر کلمه زیبای « مامان » را می‌گوید واقعا از صمیم قلب اســت. من از ازدواج اولم دو پسر به نام‌های پژمان و امیرحسین دارم که عاشق‌شان هستم. خوشبختانه آنها هم ارتباط خیلی خوبی با ایلیا دارند و همدیگر را داداش صدا می‌زنند.

عشق به بازیگری

مدرس: بازیگری را خیلی دوست دارم اما دلم نمی‌خواهد به هر قیمتی در این عرصه حضور داشته باشم و از آنهایی نیستم که دوست داشته باشم حتما در کارهای عــکسی دیده شوم و به اصطلاح از یاد مردم نروم. پیشنهادهایی این اواخر داشته‌ام اما آنچنان که باید مرا جذب نکرده‌اند و با تعریفی که من از حضور خوب و موثر در یک سریال دارم مطابق نیستند؛ ضمن اینکه شرایط مالی پروژه‌ها هم برایم حیاتی اســت. دوست ندارم تعهد کاری‌ام یک طرفه باشد.

در قراردادی که ما بازیگران آن را امضا می‌کنیم بندهای متعددی وجود دارد که ما را ملزم می‌کند در ساعت خاصی بیاییم و برویم، در زمان فیلمبرداری در کار دیگری حضور نداشته باشیم و… و اگر هر کدام از بندها را رعایت نکنیم باید خسارت بدهیم اما در هیچ جای این قرارداد نوشته نشده اســت اگر تهیه‌کننده یا شبکه به تعهداتش سروقت عمل نکند چه خواهد شد؟ به همین خاطر از نخستین پرسش‌های من از تهیه‌کننده این اســت که شرایط مالی پروژه چطور اســت؟

تفاوت اجرا و بازیگری

امیرحسین مدرس: معتقدم اجرا با بازیگری قابل مقایسه نیست. هرکدام از اینها فضا و ویژگی‌های خاص و متفاوت خود را دارد. اجراهایم را نمی‌توانم با نقش‌هایی که داشته‌ام مقایسه کنم و تنها وجه اشتراک اینها این اســت که در هر دو کار شما قرار اســت جلوی دوربین قرار بگیرید. من هم اجرا را دوست دارم و هم بازیگری را و در هر زمینه پیشنهاد خوب داشته باشم می‌پذیرم.

عشق به موسیقی

امیرحسین مدرس: ســال‌هاســت در زمینه موسیقی فعالیت می‌کنم و تا به حال ۵ آلبوم موسیقی با صدای من منتشر شده اســت. سه‌تار، تنبور و دف می‌زنم. تعداد زیادی تیتراژ برنامه و سریال خوانده‌ام و ســال پیش هم در برج میلاد کنسرت داشتم. خوشبختانه از این کنسرت اســتقبال شد و اجرایی خوب و حرفه‌ای داشت. مجموعه بچه‌هایی که در آن کنسرت حضور داشتند از دوستان حرفه‌ای بودند و با وجود ناهماهنگی‌ها و دردسراتی که در ســالن برج میلاد برای برگزاری کنسرت وجود دارد این اجرا بسیار موفق بود. بسیاری از افرادی که در عرصه موسیقی فعالیت دارند حیاتیان ما بودند و نحوه اجرا را دوست داشتند و اگر هم نقدهایی داشتند بسیار سازنده بود. اگر امکانش فراهم شود خیلی دوست دارم باز هم برای دوستداران موسیقی کنسرت داشته باشیم.

بهار : تا پیش از ازدواج‌مان بیشتر اهل موسیقی پاپ بودم اما بعد از ازدواج بیشتر با موسیقی سنتی آشنا و به آن علاقه‌مند شدم؛ به صورتی که الان بیشتر موسیقی سنتی گوش می‌کنم. صدای امیرحسین را هم خیلی دوست دارم همینطور نوای سازش را؛ البته بعضی وقت‌ها بدجنسی می‌کند و کم ساز می‌زند. (می‌خندد)

modares modiri بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسر سابق و جدیدش و فرزندش +تصــویرها

 

فیلم های سینمایی

ما همه گناهکاریم (۱۳۸۹)
در امتداد شهر (۱۳۸۹)
گرگ و میش (۱۳۸۵)

سریالهای امیرحسین مدرس

راســتش را بگو
یوسف پیامبر
یادآوری
سیر و سرکه
مسابقه هوش برتر (مجری)

خواننده گی و تیتراژها

آلبوم ماه نی
آلبوم خورشید (۱۳۹۰) (با دکلمهٔ امین تارخ)
آلبوم روز رستاخیز (۱۳۹۱)

تیتراژ پایانی مسابقه هوش برتر
تیتراژ مجموعه تلویزیونی متهم گریخت

تیتراژ مجموعه تلویزیونی عید امســال
تیتراژ مجموعه تلویزیونی خوش‌نشین‌ها

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسر سابق و جدیدش و فرزندش +تصــویرها اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما