• تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

717024 128 بیش از 3000 شهید در مبارزه با مواد مخدر دادیم

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس ایـــران عزمی جدی در مقابله با گروه‌های تروریستی دارد و لازمه این امر اشراف خوب پلیس همه کشورها بر این مسئله اســت.

به نقل ایسنا، سردار ” حسین اشتری”  عصر امروز در دیدار با “یورگن اشتاک” دبیرکل سازمان اینترپل، اظهار داشت: در دوره ریاســت جناب جناب “اشتاک” ارتباط ما با سازمان اینترپل، علاوه بر اســتمرار، افزایش نیز داشته اســت؛ ارتقاء روابط میان پلیس جمهوری اسلامی ایـــران و اینترپل می‌تواند ما را در رسیدن به امنیت برای همه بشریت یاری دهد.

وی، موضوع “تروریست” را یکی از چالش‌های بزرگ کشورها عنوان و بیان کرد: برگزاری نشست‌هایی با این موضوع طی این ســال‌ها بیش از پیش احساس می‌شود؛ پلیس ایـــران عزمی جدی در مقابله با گروه‌های تروریستی دارد و لازمه این امر اشراف خوب پلیس همه کشورها بر این مسئله اســت.

فرمانده ناجا، برخورد با جرایم سازمان یافته را از وظایف اصلی پلیس همه کشورها دانست و گفت: پلیس ایـــران تجربیات بسیار زیادی در این رابطه کسب کرده که تعامل دوسویه و انتقال تجربیات می‌تواند به کشورها برای برخورد لازم با این جرایم را کمک کند.

سردار اشتری به فعالیت پلیس‌های تخصصی اشاره و بیان کرد: گفت: فعالیت تخصصی پلیس از چندین ســال قبل در ایـــران آغاز شده و با توجه به تغییر طریقه‌های مجرمانه، پلیس نیز تخصص لازم را در خصوص مبارزه و مقابله با هر جرمی را کسب کرده اســت؛ حمایت‌های اینترپل مطمئنا ما را در افزایش موفقیت‌ها همراهی خواهد کرد.

رئیس پلیس کشور به پیشرفـــــت‌های جهانی و به روز اینترپل جهانی اشاره کرد و گفت: درخواســت ما از پلیس اینترپل این اســت که بتوانیم بیشتر از تجهیزات به روز آن اســتفاده کنیم.

وی با بیان اینکه افزایش امنیت برای بشریت یک ضرورت اســت، گفت: ما متقابلا  آماده انتقال تجربیات، علوم و دیگر دستاوردهای خود در زمینه پلیسی با اینترپل و سایر کشورها هستیم.

فرمانده ناجا بر لزوم برخورد با جرایم سازمان یافته که مورد توجه همه کشورهاســت، اشاره کرد و گفت: مواد مخدر، قاچاق انسان و جرایم سایبری از جمله جرایمی اســت که همه کشورها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

سردار اشتری با بیان اینکه بخشی از مرزهای شرقی کشور ما درگیر مبارزه با موادمخدر اســت، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایـــران طی ســال‌های گذشته بیش از سه هزار شهید در امر مقابله با قاچاق مواد مخدر تقدیم کرده اســت؛ همان گونه که انگیزه مبارزه برای مقابله با ورود موادمخدر به داخل  کشور داریم به همان میزان نیز با ترانزیت مواد افیونی به سایر کشورها مقابله می‌کنیم که گواه آن تعداد زیادی از شهدای مبارزه با موادمخدر در راســتای مقابله با ترانزیت مواد به سایر کشورها بوده اســت.

این مقام عالی انتظامی کشور به دیدار تعدادی از مسئولان دخیل در امر مبارزه با مواد مخدر با مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: در این دیدار، مطرح شد که مقابله با ترانزیت مواد مخدر برای جمهوری اسلامی ایـــران هزینه‌های بسیاری دارد لذا در این خصوص نظر ایشان را خواســتار شدند که معظم له فرمودند به همان اندازه که نگران جوانان خود هستیم نباید اجازه دهیم مواد افیونی به دیگر کشورها منتقل و جوانان آنها نیز آلوده شوند.

سردار اشتری، به آمادگی پلیس جمهوری اسلامی ایـــران برای برگزاری هرگونه نشستی در راســتای مقابله با جرایم سازمان یافته اشاره کرد و افزود: در ســال ۲۰۱۸ نشست “اوراسیا” به میزبانی جمهوری اسلامی ایـــران برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر در ایـــران برگزار می‌شود.

سردار اشتری با اشاره به اینکه معتقدیم امنیت مختص به یک قوم، دین و یا مذهب خاص نیست، گفت: امنیت برای همه با هر دین و مذهبی، جزء آموزه‌های ما و تأکیدات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا اســت؛ امیدواریم بتوانیم با افزایش همکاری متقابل با هر جرمی که برای مردم ایـــران و سایر کشورهای جهان رخ می‌دهد، مقابله و مبارزه کنیم.

وی به دسترسی سامانه اینترپل “ماین” در ۱۷ مرز مستقر در ایـــران اشاره کرد و گفت: در این مرزها، ۴۵۰ آلارام از طریق اینترپل دریافت شده که به سرعت با آنها برخورد شده اســت.

سردار اشتری بر ضرورت دسترسی ایـــران به بانک‌های جرایم تروریستی اشاره کرد و گفت: ما متقابلا آماده تبادل اطلاعات در زمینه اقدامات پیشگیرانه در برخورد با جرایم تروریستی با پلیس اینترپل هستیم؛ با پیشرفـــــت‌های تکنولوژی، جرایم نیز در فضای مجازی افزایش پیدا کرده که پلیس ایـــران آمادگی دارد در این زمینه همکاری لازم را با سازمان اینترپل انجام دهد.

فرمانده نیروی انتظامی به تجربیات پلیس ایـــران در سه دهه گذشته اشاره کرد وگفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایـــران، آماده انتقال و ارائه تجربیات خود در زمینه مبارزه با این پدیده خانومانسوز اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بیش از ۳۰۰۰ شهید در مبارزه با مواد مخدر دادیم اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما