• تاریخ : ۲۶ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : نوزاد و کودک

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ – ۱۵:۳۱

كد :۷۵۶۳۶

بوی بد ادرار در کودکان/ نگه داشتن زیاد از اندازه ادرار باعث “عفونت ادراری” می شود!


عفونت ادراری کودکان

با توجه به اهمیت سلامت در کودکان حیاتی دانستیم تا مواردی را در رابطه با عفونت های ادراری و علائم شایع آن ارائه نماییم .


بیماری هایی نظیر عفونت ادراری و سنگ‌های ادراری در کودکان و بزرگسالان زیاد شایع هست ، مجاری ادراری در کودکان و به خصوص در دختر ها حساسیت بالایی دارد و توجه به مواردی که مانع از ابتلای آنها به این دسته از عفونت ها می شود زیاد حائز اهمیت هست.


عفونت های ادراری در دانش آموزان و در ابتدای ورود کودکان به مدرسه شیوع می یابد هرتعداد که این بیماری در سنین قبل از مدرسه نیز زیاد دیده می شود ، زیادی از دلایل ابتلا به این بیماری می تواند مادرزادی باانجام گرفت و یا اینکه به دلیل مشکلات موجود در دستگاه ادرار کودک را به این بیماری ابتلا نماید ، این مشکل می تواند آسیب جدی و انجام گرفتیدی به کلیه ها وارد نماید بنابر این باید والدین با نگاه ویژه تری به سلامت فرخانومدان مراقب عفونت های ادراری در نوزادان و کودکان خود باشند . علائم عفونت های ادراری در نوزادان و کودکان

این نوع از بیماری ها علائم مشهودی ندارند اما می تواند به هانجام گرفتار های این بیماری توجه نمود . معمولا عفونت های ادراری با تب های بدون دلیل بروز خواهند کـــرد ، رانجام گرفت نا کافی و نامعقول کودک نیز ناشی از عفونت های ادراری هست، بوی بد ادرار و امتنا از ادرار در کودکان نیز از نشانه های بیماری هست .


نگه داشتن زیاد از اندازه ادرار هست که می تواند عامل اصلی ابتلای کودکان به این بیماری شود ، از این رو توصیه می شود که این عادت غلط را به فرخانومدان یاد ندهیم و از او بخواهیم که در شرایط این چنینی حتما از سرویس بهداشتی هستفاده نمایند .


به صورت حتم بحث تغذیه نیز در این بیماری دخیل هست و کودکانی که به دلیل خوردن غذاهای کم فیبر و نا معقول دچار یبوست انجام گرفته اند نیز در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند .


کودکان باید تحت مراقبت پزشک قرار بگیرند و از طرفی به نوشیدن آب زیاد توصیه شوند .دقت داشته باشید که بی رنگ بودن ادرار نوزاد و کودک بیانگر وجود آب کافی در بدن او هست ، و غلیظ بودن آن بیانگر کم ابی بدن نوزاد خواهد بود ، یک کودک باید در طول روز شش تا هشت بار دفع ادرار داشته باانجام گرفت.


درمان عفونت ادراری

درمان عفونت های ادراری با مراجعه به متخصص اطفال و با مصرف داروهای خوراکی یا تزریقی به مدت ۷ تا ۱۴ روز میسر می باانجام گرفت ، زمانی که درمان با روش های معقول و مصرف آنتی بیوتیک همراه باانجام گرفت ، تب و سایر علائم بعد از ۲ یا ۳ روز از بین خواهد رفت و حال عمومی نوزاد و کودک بهتر خواهد انجام گرفت .

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما