• تاریخ : ۲۳ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

به کودکان چه مقدار عرق نعناع بدهیم؟/ عرق نعناع برای دل درد کودکان

اگر سن کودک شما زیر پنج سال هست، از دادن دوز بالای عرق نعناع به او خودداری کنید. متانول موجود در عرق نعناع می تواند خطر خفگی در کودک شما را افزایش دهد …


بهتر هست برای درمان مسائل و مشکلات هضم در کودکان خود از عرق نعناع در اندازه متوسط هستفاده کنید. اما هستفاده از دوز بالای عرق نعناع برای کودکان می تواند خطرناک باانجام گرفت، دادن عرق نعناع در شکل رقیق انجام گرفته، به جای عرق نعناع خالص، برای سلامتی کودک شما زیاد بهتر هست.درباره منافع عرق نعناع برای کودکان خود افزایش بدانید:


یک فنجان عرق نعناع اثرات ضد اسپاسمی فراوانی در بدن انسان دارد و می تواند تسکین فوری در هنگام درد انجام گرفتید به دلیل وجود گازها و یا سوزش معده را به ارمغان بیاورد. برگ نعناع حاوی متانول بوده که دارای اثر خنک کنندگی می باانجام گرفت. متانول موجود در نعناع جریان ترشح صفرا و شیره های گوارشی در بدن کودک شما را زیاد کـــرده و به این ترتیب باعث تسکین ناآسودهی کودک در برابر معده درد، آرام انجام گرفتن عضلات معده ی تحریک انجام گرفته، و کاهش گازها، قولنج و نفخ معده در کودک شما خواهد انجام گرفت.


عرق نعناع برای تسکین دادن دردهای ناشی از گازها در کودکان:


فکر می کنید چگونه دادن عرق نعناع برای کودکان نفاخ و گازدار می تواند مفید باانجام گرفت؟ نیکو، مشکل گازدار بودن معده در کودکان می تواند ناآسودهی های انجام گرفتیدی را در سلامت کودک شما آغاز کند. فرشته کوچک شما ممکن هست دردهای انجام گرفتید شکم و یا احساس نفخ را در خود تجربه کند. پزشکان ممکن هست برخی از داروها را برای به حداقل رساندن احساس این درد انجام گرفتید تجویز کنند، اما گیاهان خاصی برای درمان دردهای ناشی از وجود گازها درمعده کودکان وجود دارد.

عرق نعناع یکی از این درمان های خانگی موثر برای تسکین درد انجام گرفتید وجود گاز در معده کودکان هست.


شما می توانید تعداد برگ نعنا را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و سپس بگذارید تا دم بکانجام گرفت. بعد اجازه دهید که عرق نعناع سرد شود. آب نعنای سرد انجام گرفته را به وسیله ی یک قاشق چای خوری به کودک بیمار بدهید.


این دارو تسکین فوری درد را در کودک شما به ارمغان آورده و معده درد انجام گرفتید او را بهبود می بخانجام گرفت. اما متداوم توصیه می شود که با پزشک خود، قبل از تغذیه کودک با داروهای گیاهی مشورت کنید.


هستفاده از عرق نعناع برای کودکان برای درمان اختلالات معده:


هستفاده از مقدار کمی عرق نعناع، نزدیک به یک یا دو قطره از ان به آسانی می تواند اختلالات معده را در کودکان از بین ببرد. همچنین، عرق نعناع دارای خواص ضد باکتریایی بوده و اثر بی حس کنندگی، آرام بخشی و همچنین خنک کنندگی در معده کودکان بیمار را دارد.

شما همچنین می توانید با کمک به آروغ زدن کودک خود، به رهایی او از گازهای معده کمک کنید. برخی از روش های طبیعی برای درمان اختلالات معده شامل مالش آرام معده کودک خود با تماس دست های مادر هست. همچنین می توان کودک را برای رهایی و تسکین درد انجام گرفت ید عضلات معده اش به یک حمام گرم برد.


تاثیر عرق نعناع برای درمان سندرم روده تحریک پذیر در کودکان:


عرق نعناع از قدیم یک درمان گیاهی و طبیعی برای از بین بردن بیماری های معده از جمله سندرم روده تحریک پذیر در کودکان هست. محلول رقیق انجام گرفته از عرق نعناع برای رسیدن به یک سیستم گوارشی سالم در کودکان کمک زیادی می کند، و باعث این افزایش جریان صفرا و طبیعی انجام گرفتن فعالیت های روده در سیستم گوارش کودک شما می شود. نعناع عضلات معده و روده را شل کـــرده و گرفتگی عضلات معده را کاهش می دهد.


هستفاده های دیگر از عرق نعناع برای کودکان:


با توجه به مطالعات پزشکی، عرق نعناع برای جلوگیری از ترک خوردن نوک پستان در مادران شیرده زیاد مفید هست. شما می توانید مقدار کمی از عرق نعناع را با هستفاده از پنبه به آرامی در نوک سینه گذاشته و آن را ماساژ دهید. بعد می توانید نوک پستان را با آب ساده شستشو داده و با خیال آسوده به کودک خود شیر دهید.


نکته حیاتی درباره هستفاده از عرق نعناع برای کودکان:


اگر سن کودک شما زیر پنج سال هست، از دادن دوز بالای عرق نعناع به او خودداری کنید. متانول موجود در عرق نعناع می تواند خطر خفگی در کودک شما را افزایش دهد.

اگر شما عرق نعنای خالص را مستقیما به پوست کودک خود بمالید، این کار در کودکان کوچک می تواند زیاد خطرناک باانجام گرفت. بنابراین، از به کاربردن مستقیم عرق نعنای خالص در چهره کودکانتان و یا سایر نقاط بدن او جدا خودداری نمایید.


توصیه به مادران:


یکی از علل نفخ معده مادران، نوشیدن آب و نوشابه‌های گازدار به همراه غذا هست. نوشیدن این مایعات با غذا، شیرهٔ معده را رقیق و سرد کـــرده و هضم غذا را به تاخیر می‌اندازد. غذاهای ایرانی اکثراً گوشتی بوده و همراه با میوه و سبزیجات هست و نوشیدن مایعات به همراه این گونه غذا‌ها، نفخ ایجاد می‌کند.


اگر شما در حین غذا خوردن و یا پس از آن دجار عطش می‌شوید، بهتر هست که برای رفع عطش خود از مهست و میوه‌های ترش هستفاده کنید.


اگر در مهست خود مقداری نعنای خشک، گل سرخ و سبزی‌های معطر دیگر بریزید و در حین غذا خوردن و پس از آن، تشنگی خود را با خوردن آن رفع کنید، این کار باعث رقیق انجام گرفتن اسید معده انجام گرفته و هضم غذا را آسوده‌تر می‌کند. همچنین سبزی‌های معطر موجود در آن، از نفخ معده جلوگیری می‌نماید.


نیکو هست بدانید که سبزی‌های معطر، دارای اسانس‌های میکروب‌کش و ضد‌عفونی‌کننده بوده و در قدیم که مواد ضد‌عفونی‌کننده و دارو‌ها موجود نبود، برای ضد‌عفونی دستگاه گوارش از این سبزی‌ها هستفاده می‌کـــردند.


سبزیجات معطر برای از بین بردن نفخ شکم زیاد مفید می‌باشند. انواع این گیاه در پایانی نقاط ایران یافت می‌شود شامل گیاهانی از خانواده نعناع، آویشن، زیره و زیادی دیگر هستند.


برای نفخ شکم می‌توانید از یک فنجان جوشاندهٔ سبزی‌های معطر هستفاده کنید. به این صورت که مقداری از سبزی معطر مانند نعناع و یا زیره را داخل آب جوش ریخته و مانند چای دم کنید و آن را پس از غذا بنوشید. پس از دو ساعت که مرحلهٔ نخست هضم غذا پایان انجام گرفت، هر قدر آب می‌خواهید، می‌توانید بنوشید و نگران نفخ معده نباشید.


اگر در آب خود، مقداری عرق نعناع، عرق آویشن و یا هر نوع عرق سبزی‌های معطر دیگر اضافه کنید، از شر نفخ معده خود تکمیلاً خلاص خواهید انجام گرفت.


ریختن سبزی‌های معطر روی غذا و پختن آن‌ها با غذا نیز می‌تواند مانع نفخ معده شود. هستفاده از آویشن روی غذا‌ها از نفخ جلوگیری می‌کند. لوبیا و عدس را می‌توان با کمی گلپر میل نمود که هم خوشمزه بوده و هم نفخ آن را می‌گیرد. به برخی غذا‌ها نیز زیره اضافه می‌کنند تا نفخ آن گرفته شود.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما