• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

وکیل خانواده فاطمه امیری؛ دخترک پنج ســاله‌ای که ســال گذشته در آبنمای پارک کوهسار قطعه قطعه شد، از محکومیت صد در صد پیمانکار در این حادثه خبر داد.

 

 324099 458 بهای مثله‌شدن فاطمه در پارک کوهسار
رضا سلیمی در گفت‌وگو با ایلنا، با تاکید بر اینکه سرانجام پیمانکار پارک صدنسبت مقصر این حادثه جانسوز شناخته شد با اشاره به آخرین نتایج دادگاه، تصریح کرد: رای پرونده روز شنبه صادر شد، براساس رای دادگاه مدیرعامل شرکت پیمانکار به ۴ ماه حبس و پرداخت نصف دیه مرد کامل محکوم شده اســت. قرار اســت، نصف دیگر دیه هم توسط صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت به خانواده امیری دیه کامل تعلق می‌گیرد، البته نصف آن را مقصر و بقیه همار که گفتم وسط صندوق مذکور پرداخت می‌شود.

اوبا تاکید بر اینکه رای نهایی بازهم به نظر دادگاه تجدیدنظر بستگی دارد، ادامه داد: مدیرعامل شرکت پیمانکار، عباسپور می‌تواند به حکم صادره اعتراض کند و  امکان دارد؛ رای در دادگاه تجدیدنظر تغییر یابد. پرداخت دیه نیز منوط به نتیجه دادگاه تجدیدنظر اســت.

وکیل پرونده فاطمه در پاسخ به این سوال که دادگاه تجدید نظر چه زمانی برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری دادگاه تجدیدنظر به اعتراض پیمانکار به نتیجه رای بستگی دارد و اگر اعتراض نکند، این حکم قطعی خواهد بود، اما اگر اعتراض کند؛ دادگاه تجدیدنظر  ۵ الی ۶ ماه آینده برگزاری خواهد شد.

سلیمی با اشاره به اینکه این‌که انتظار می‌رفـــــت دادگاه حکم سنگین‌تری صادر کند، تصریح کرد: پیش بینی می‌کردیم؛ حبس بیشتری به پیمانکار تعلق گیرد و ۴ ماه حبس به واقع ما را شوکه کرد. قاضی می‌توانست تا سه ســال هم حبس بدهد، اما از آنجایی متهم سابقه نداشته و متاهل بوده با دو درجه تخفیف به او چهارماه حبس دادند.

وکیل خانواده امیری با تاکید بر اینکه از نتیجه حکم راضی نیست،‌ گفت: سهم دیه مقصر توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد و برای دوران حبس نیز اگر بتواند رضایت خانواده را بگیرد، تخفیف خواهد گرفـــــت و این در شرایطی اســت که رای قطعی شود. البته  اگر رضایت بگیرد؛ می‌تواند همان چهارماه حبس را نرود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بهای مثله‌شدن فاطمه در پارک کوهسار اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما